Προς το περιεχόμενο

TeleFishman


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός από τις κιθάρες, μου αρέσουν και τα synts. Οι παικτικές μου ικανότητες είναι τα πολύ βασικά, αλλά με μεγάλη μου χαρά η τεχνολογία είναι μαζί μου. Τι πιο εύκολο να μετακινείς τελείες (midi) και να φτιάχνεις ότι θέλεις! Άσε πια τα softsynths...εσείς οι πληκτράδες είστε πολύ τυχεροί.

Το παρακάτω κομματάκι ανήκει στη σφαίρα του πειραματισμού και του αυτοσχεδιασμού (δηλ μία και έξω και εάν μου ζητήσεις να το παίξω μία δεύτερη φορά...δεν θυμάμαι τι έπαιξα). Εάν θα ήθελα να το τοποθετήσω σε μία κατηγορία, ίσως στα soundtraks.

Βασικοί ήχοι από το Apple Jam Pack Voices και μετά η Tele με τον Fishman Piezo.

http://soundclick.com/share?songid=8045034

Angelic.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εισαγωγή μου φάνηκε κάπως πομπώδης, μου έφερε στο μυαλό διαφημιστικό αφρόλουτρου, με αιθέριες υπάρξεις να τρίβονται και να πετάνε σαπουνάδες η μία στην άλλη χασκογελώντας, μέχρι την στιγμή που άνοιξε η πόρτα του μπάνιου και μπήκε μέσα ο... (η συνέχεια στο επόμενο).

 

Αλλά όταν μπήκε η κιθάρα μου άρεσε, το ομολογώ.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε λεει ο φισερμαν, πολυ τσιγκι.Μετα στρωνει με τον ηλεκτρικο.

 

Που πηγαν τα φανκογκρουβιαρικα σουπερμαρκετικα?Το ριξες στη σαπουνοπερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά όταν μπήκε η κιθάρα μου άρεσε, το ομολογώ.

Έτσι ήταν σχεδιασμένο, στην αρχή να σε φτιάχνω αλλά μετά να σε παραφτιάχνω

 

δε λεει ο φισερμαν, πολυ τσιγκι.Μετα στρωνει με τον ηλεκτρικο.

Ο Fishman είναι μια χαρά, αλλά ο ακουστικός ήχος θέλει πολυ δουλειά ακόμα. Γι αυτό γκρινιάζω ότι μου λείπει το Tone...

 

Που πηγαν τα φανκογκρουβιαρικα σουπερμαρκετικα?Το ριξες στη σαπουνοπερα?

Από όλα έχει ο μπαχτσές. Άμα θέλω να κάνω καριέρα πρέπει να τα παίζω όλα. Αφού σκέφτομαι να το ρίξω και στα λαϊκά. Γιατί καλύτερος είναι ο Superfunk?

Γιγαντομαχία...Sonar vs Garageband

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εισαγωγή μου φάνηκε κάπως πομπώδης, μου έφερε στο μυαλό διαφημιστικό αφρόλουτρου, με αιθέριες υπάρξεις να τρίβονται και να πετάνε σαπουνάδες η μία στην άλλη χασκογελώντας, μέχρι την στιγμή που άνοιξε η πόρτα του μπάνιου και μπήκε μέσα ο... (η συνέχεια στο επόμενο).

...Keith Emerson. Κορίτσια για τη πάρτυ σας πετάω το mellotron μου. Τον ακούει ο Greg Lake και του λέει μη το κάνεις αυτό, μην το κάνεις αυτό γιατί σ' ένα κομμάτι μου πρέπει να ξαναπαίξεις keyboards from the beginning.

E! Τώρα για τη συνέχεια βοηθείστε και κανας άλλος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Keith Emerson...

Kαλά πως σου ήρθε αυτός στο μυαλό???? ;D ;D ;D

Σε παρέσυρε το γραφικό της Tele?

 

Πάντα με εντυπωσίαζε ο Keith Emerson όταν ήμουν μικρός...ένα δωμάτιο πλήκτρα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά πως σου ήρθε αυτός στο μυαλό???? ;D ;D ;D

Σε παρέσυρε το γραφικό της Tele?

Όχι, αλλά κάποια σημεία από τους <<δακτυλισμούς>> της <<ΑΚΟΥΣΤΙΚΉς>> μου θύμισαν την εισαγωγή του From the beginning των Ε.L.P.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αλλά κάποια σημεία από τους <<δακτυλισμούς>> της <<ΑΚΟΥΣΤΙΚΉς>> μου θύμισαν την εισαγωγή του From the beginning των Ε.L.P.

Έχω καμμιά 30ριά χρόνια να το ακούσω. Πάω να το βρώ...στο Internet!

 

Mήπως, ενδόμυχα, με παρέσυρε ο Jeff Beck που έπαιξε το Jerusalem?

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εισαγωγη ειναι λιγο μεγαλη αλλα αν θεωρησουμε και φανταστουμε οτι είναι μερος απο ένα εργο τοτε είναι σουπερ για φινάλε,πχ Camel στο Snow Goose που ολη η πρωτη μερια του δισκου ηταν ένα έργο.Φυσικα την στιγμη που μπαινει η κιθαρα είναι όλα τα λεφτα...για πολυ αίσθημα μιλαμε !!! ;D ;D Μου άρεσε πολυ.ΜΠραβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Η εισαγωγή μου ακούστηκε πολύ μεγάλη ... Η κιθάρα πάντος είναι όλα τα λεφτά . Πολυ ταξιδιάρικη η μελωδία . Αν ξεκινούσες με αυτήν και τα συνθ μπαίναν έπειτα , καθαρά υποστηρικτικά , τότε θα ήταν σούπερ !!!

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου