Προς το περιεχόμενο

RTA οθόνη σε αναλογικό setup


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βάλω με κάποιο τρόπο μια οθόνη να μου δέίχνει το rta για να βλέπω συχνότητες και db όταν φτιάχνω το eq σε ένα χβρο? Σκέφτηκα μιας και έχω ipad και το συνδέσω σε μια έξοδο στην κονσόλα με rca, να βάζω σε ένα άλλο κανάλι ένα pink noise και να στέλνει σήμα στο ipad και να μου δείχνει στάθμες στο Rta app. Στην κονσόλα θα έχω συνδεδεμένο ένα παντοκατευθυντικό μικρόφωνο πολύ πιο αξιόπιστο από το μικρόφωνο του ipad για να το βάζω στη μέση του χώρου του ρκάστοτε live. Θέλω δηλαδή στην οθόνη του ipad απλά να μου δείχνει τις τιμές του rta οι οποίες θα ελιναι μέσω του παντοκατευθυντικού. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα? Μήπως υπάρχει πιο απλός τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο?

Ευχαριστλω εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Και σκετο το ipad χονδρικα σου δινει μια αναφορα με ενα καλουτσικο rta app

2. Με μια καρτα ηχου που να δουλευει με ipad και ενα rta app που να δεχεται εισοδο απο εξωτερικη καρτα στις ρυθμισεις του εισαι ok

3.  Με ενα laptop με στημενο ενα αξιοπρεπες rta τυπου smaart  και μια καρτα ηχου εισαι κομπλε

4. (Το σημαντικοτερο) Μην κανεις ηχο με τα ματια αλλα με τα αυτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου