Προς το περιεχόμενο

Το Ableton Live crashάρει με το Mtron Pro


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Εν ολίγοις, δε μπορώ να κάνω με τίποτα το Ableton (v. 8.3.4) να διαβασει το Mtron Pro vst.

 

Ως standalone το Mtron δουλευει κανονικά, όπως και με το Cubase Le 5.

 

Οταν βαζω το dll στο φάκελο που διαβαζει το Ableton, τότε αυτό κρασάρει κατα το άνοιγμα. Δοκιμασα να ανοιξω το Ableton και ως διαχειριστής. Τα ίδια.

 

Μετα απενεργοποιειται αυτοματα το Mtron απο τη λίστα των VST του Ableton.

 

Έστειλα mail και στις 2 εταιρειες, χθες και περιμενω απαντηση. Ωστοσο αν μπορει καποιος να βοηθήσει απο δω, τον ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη Gforce μου είπαν πως εχουν γινι παρομοιες αναφορες για minimonsta και mtron pro με το Ableton live 8.

 

Εχει καποιος το ableton live 8 και οποιοδήποτε vst της gforce να μου πει αν δουλευουν κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Neeq Καλημέρα αν είσαι σε γουιντοους της μετα εξπι εποχής η λύση σου πιθάνα να είναι να ανοίγεις το άμπλετον σαν διαχειριστή(δεξί κλικ στο εικονίδιο του λάιβ και οπεν ας αντμινιστρέιτορ αν είσαι σε εγκλέζικο περιβάλλον ή ανοιγμά ως διαχείριστης-μην ανχωθείς δεν θα σου ζητήσει τα κοινόχρηστα-σε ελληνικό).Αν είσαι σε μακ δυστυχώς δεν έχω ιδέα. Παίζει θεμάτακι με τον τρόπο που έχει γράψει η τζιφορς τα πλαγκιν της αλλά μην μπούμε σε τεχνικα θέματα τώρα...ελπίζω να βοήθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ dog, για την απάντηση. Δυστυχως όπως έγραψα, η λύση να το τρεξω ως διαχειριστής δε δουλεψε. Περιμενω ενα φίλο να μου φέρει το String Machine για μια δοκιμή. Αν δε δουλεψει κι αυτο, τουλαχιστον δε θα αρμενιζω εγω λαθος.

 

Το προβλημα υπαρχει και σε χρήστες xp απ'οτι εχω δει σε αλλα φορουμς.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξερω το ableton, δηλαδη το ξέρω αλλα δεν το εχω δουλεψει ποτε, αν εχει 64bit η 32bit εκδοση μπορει να εχει προβλημα οπως καποια αλλα plug in που εχουν ενα θεμα με τις 64bit εκδοσεις σε άλλα workstations, τα περναω και εγω αυτα με το sonar.

Δεν το ξερω βεβαια οπως ειπα !

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η 32bit εκδοση, σε 64ρια windows 7.

 

Το θεμα ειναι ομως γιατι δεν εχει το ίδιο προβλημα με το εξίσου 32bit cubase Le5.

 

Oπως και να'χει, αν το προβλημα ειναι ο αριθμος των bit, ποιες ειναι οι πιθανες λύσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω οτι οι λύσεις θα είναι , η να διορθώσουν το ableton , η να διορθώσουν το plug in, η να δοκιμασεις με διαφορετικες εκδοσεις και των δυο lol

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω αυτό φαντάζομαι και ξενερώνω απιστευτα...

 

Σχεδον τελειωνω τα κομματια και αναγκαζομαι να μη χρησιμοποιώ μελοτρον, που ειναι απο τους πιο αγαπημενους μου ήχους. Ειναι σπαστικό να πρεπει να κανεις εξπορτ το προτζεκτ, να το πηγαινεις στο cubase (που εδω που τα λέμε, το Le5 δεν ειναι και ότι καλυτερο), και μετα πάλι πίσω.

 

Ελπίζω για κάποιο φιξ του θέματος απο τη g force. Εστειλα ξανα μηνυμα, ότι κατι πρεπει να γίνει, δε γινεται να μη μπορω να χρησιμοποιησω ενα vst μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου