Προς το περιεχόμενο

Προσομοιωσεις ηχου ηλεκτρικης στο Computer


geopaok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, ψαχνω να βρω προγραμματα με τα οποια θα μπορω να παιζω ηλεκτρικη κιθαρα στον υπολογιστη, εχω μια εξωτερικη καρτα ηχου, την κινεζικη απομιμιση της Behringer που κυκλοφορει στο Ebay, εχω συνδεσει την κιθαρα στον υπολογιστη και παιζει μια χαρα, το θεμα μου ειναι ομως οτι ενω εχω τα Guitar Rig 5 και AmpliTube 3 σε κανενα δεν αλαζει ο ηχος, στο AmpliTube που υπαρχουν μπαρες για το input γεμιζουν οποτε παιζω αλλα ο ηχος παραμενει ιδιος χωρις καποια παραμορφωση. Μπορειτε να με βοηθησετε να βρω καποια λυση? Ευχαριστω πολυ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτά που θα σου πω μπορεί να τα έχεις κάνει αλλά τσέκαρέ τα για παν ενδεχόμενο.

 

Στο Amplitube πηγαινε πάνω αριστερά

Settings - Audio midi setup και επέλεξε στο πρώτο κουτι ASIO και στο δεύτερο BEHRINGER USB AUDIO και πάτα OK.

 

Επίσης να ξέρεις ότι ο ήχος θα βγαίνει από την έξοδο για ακουστικά του Behringer (αυτή δίπλα στην είσοδο της κιθάρας) οπότε θα πρέπει ή να συνδέσεις εκεί τα ηχεία σου ή να βάλεις ακουστικά.

 

Επέλεξε επίσης ένα preset με παραμόρφωση γιατι το default είναι με καθαρό ήχο και μπορεί να μην καταλαβαίνειες διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου δεν εχω δοκιμασει να βαλω τα ηχεια/ακουστικα στην εισοδο της καρτας, τα εχω συνδεμενα στο πισι, θα το δοκιμασω τωρα και θα σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως τιποτα, η μονη διαφορα ειναι η καλυτερη ανταποκριση, το latency αν το λεω σωστα ειναι πολυ λιγο, δεν καταλαβενω διαφορα τωρα, και ακουγετε λιγο παραμορφομενος απο τα ακουστικα αν και δεν εχω ανοιχτο καποιο προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επίσης να ξέρεις ότι ο ήχος θα βγαίνει από την έξοδο για ακουστικά του Behringer (αυτή δίπλα στην είσοδο της κιθάρας) οπότε θα πρέπει ή να συνδέσεις εκεί τα ηχεία σου ή να βάλεις ακουστικά.

 

 

 

Αν όντως ισχύει αυτό μπορείς να κάνεις το εξής να συνδέσεις από τα ακουστικά του Behringer στο input της κάρτας του υπολογιστή,έτσι θα δώσει ήχο στα ηχεία που είναι καρφωμένα στην κάτρα ήχου του pc,εκτός αν έχεις χώρια ηχεία

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν έχεις κατεβάσει τους Asio4All?Ή έχει δικους της drivers??

 

Επίσης, ήχο θα πάρεις από την usb κάρτα, οπότε ακουστικά ή ηχεία πρέπει να έιναι συνδεδεμένα σε αυτή!

 

Ακόμα, φρόντισε να απενεργοποιήσεις την onboard κάρτα όσο χρησιμοποιείς την εξωτερική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχος ακουγετε ετσι κι αλιως απο τα ηχεια η τα ακουστικα το θεμα ειναι οτι ειναι σαν να μην δουλευουν τα προγραμματα, δηλαδη δεν εχω παραμορφωση, εχω βαλει το ασιο4αλλ

πως να απενεργοποιησω την εσωτερικη καρτα? αν δεν νομιζω να πρπει γιατι οπως ειπα ακουγετε ο ηχος της κιθαρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς από τη διαχείριση συσκευών να την απενεργοποιήσεις!

 

Τα προγράμματα είναι τα κανονικά ή κάποια free έκδοση ή είναι σπασμένα;

 

Επίσης, η κάρτα μήπως έχει κάποιο control panel που να μπορείς να επιλέξεις να ακούς κάθε φορά το input της κάρτας ή την έξοδο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου