Προς το περιεχόμενο

Προσομοιωσεις ηχου ηλεκτρικης στο Computer


geopaok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σου παιζει ταυτοχρονα youtube και daw χωρις latency? Ενδιαφερον! Εμενα δεν τα καταφερνει >:(

 

Ναι, ειναι μια χαρα. Η αληθεια ειναι πως μεχρι να τα καταφερω μου εβγαλε το λαδι...

Αν θελεις μπορω να σου πω τι settings εχω ακριβως μηπως παιξει κι εσενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@marmelaki ακριβως θελω να ακουω την κιθαρα και πχ τραγουδι απο Youtube απο την ιδια εξοδο...

@Manager, ενδιαφερον φενετε το προγραμμα θα το κοιταξω, και αφου δεν κανει για μεταλ, πιστευω θα μου αρεσει, μιας και απο μεταλ το γκιταρ ριγκ εχει μπολικο

@Σταθη, ποια κιθαρα εχεις? μηπως εχει διπλο μαγνητη και εχεις και κανενα πιο μεταλιαρικο αξομοιοτη και σου βγαζει θορυβο? γιατι και σε εμενα το κανει αλλα ειναι απο τα εφε του γκιταρ ριγκ, οταν βαζω σε ενισχυτη ειναι ολα οκ

@marmelaki αν μπορεις πες μας τις ρυθμισεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το jamvox το κατεβασα σημερα και μου φανηκε παρα πολυ ευκολο στην χρηση, και παρα πολυ ευχρηστο με παρα πολες δυνατοτητες, αξιζει να το δοκιμασετε με τα χιλια. το μονο προβλημα ειναι ο ηχος ακουγετε καπως, αλλα αυτο ειμαι σιγουρος πως ειναι απο το πισι μου κατι γιατι το κανει και στα αλλα προγραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα screenshots απο τα Audio settings του Guitar Rig 4 (ιδιο ειναι με το 5), Behringer Asio driver settings και των Windows Sounds settings (recording & playback). Ελπιζω να βοηθησουν.

https://www.dropbox.com/sh/abn9jewdwuaica2/WiyNABR-A6/Behringer%20UCG102

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εχεις αυτες τις επιλογες και ακους την κιθαρα απο τα ηχεια του pc σου? χωρις να τα συνδεσεις στην καρτα ηχου? και κατι αλο, υπαρχει τροπος να αφερεσω ενα συγκεκριμενο οργανο απο ενα τραγουδι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εχεις αυτες τις επιλογες και ακους την κιθαρα απο τα ηχεια του pc σου? χωρις να τα συνδεσεις στην καρτα ηχου? και κατι αλο, υπαρχει τροπος να αφερεσω ενα συγκεκριμενο οργανο απο ενα τραγουδι ?

 

Ισως δεν εγινα σαφης. Τα ακουω ολα απο την εξοδο της εξωτερικης καρτας ηχου, οχι απο τα ηχεια του laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καταφερα, απλα αποσυνδεσα τα ηχεια που ειχα στον υπολογιστη και τωρα ακουω τα παντα μεσω των ακουστικων/ηνειων που εχω συνδεδεμενο στη εξωτερικη καρτα ηχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καταφερα, απλα αποσυνδεσα τα ηχεια που ειχα στον υπολογιστη και τωρα ακουω τα παντα μεσω των ακουστικων/ηνειων που εχω συνδεδεμενο στη εξωτερικη καρτα ηχου

 

that was easy  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου