Προς το περιεχόμενο

Νέα μοντέλα Squier Classic Vibe


Insectius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O thomann τις εχει φερει ηδη αν δεν κανω λαθος.

Απορω γιατι επιμενουν στα 21 ταστα, ενω στα κατωτερα μοντελα (affinity κλπ) τις εχουν με 22.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το matched headstock είναι άθλιοοοο.... :P

 

Λέτε να πέσουν οι τιμές στα παλιά μοντέλα τώρα; Ορέγομαι μία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O thomann τις εχει φερει ηδη αν δεν κανω λαθος.

Απορω γιατι επιμενουν στα 21 ταστα, ενω στα κατωτερα μοντελα (affinity κλπ) τις εχουν με 22.

 

γιατι τα 22 ταστα ειναι καγκουρια....21 ειναι το σωστο οπως σε ολες τις vintage Fender ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το αντιμετωπίζετε έτσι; Δεν είναι κάτι που σου δίνει περισσότερες επιλογές; ???

Σε Strat πιστεύω κι εγώ δεν θα έδειχνε ωραίο και θα ξέφευγε από το στάνταρ της εταιρείας και από το προφίλ της.

Άμα θέλουμε 24 τάστα υπάρχουν και οι Jackson και oι Ibanez και οι ESP και άλλες.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Strat πιστεύω κι εγώ δεν θα έδειχνε ωραίο και θα ξέφευγε από το στάνταρ της εταιρείας και από το προφίλ της.

Άμα θέλουμε 24 τάστα υπάρχουν και οι Jackson και oι Ibanez και οι ESP και άλλες.  ;)

Ναι συμφωνώ και εγώ σε αυτό που λες για τις Φέντερ, απλά ρωτάω γιατί λένε γενικά όχι στα 22 και στα 24 τάστα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το αντιμετωπίζετε έτσι; Δεν είναι κάτι που σου δίνει περισσότερες επιλογές; ???

 

Τα παντα ειναι ενα compromise αγαπητε - δεν ειναι απλα το οτι σου δινει περισσοτερες επιλογες. Σε αναγκαζει επισης, αν θες να εχεις 24 ταστα, να μετακινησεις τον neck μαγνητη πιο πισω.

 

Σε σχεδον ολες τις ηλεκτρικες, ειτε μιλαμε για 21/22 fender ειτε για αλλα σχεδια, ο neck μαγνητης συνηθως ειναι τοποθετημενος εκει οπου βρισκεται η 2η octave αρμονικη. Στα 24 ταστα ο μαγνητης πρεπει να παει πιο πισω γιατι ακριβως εκει που ηταν αρχικα θα πρεπει να μπει το ταστο. Αυτο φερνει φυσικα και καποιες αλλαγες στον ηχο.

 

Εχω κιθαρα με 24 ταστα και μπορω να δω το appeal που εχει το extra reach σε καποιους παικτες. Αλλα οποτε παιζω με 24ρες, ο neck μου ακουγεται λιγο "λειψος" - συχνα λειπει το warmth που ισως περιμενε κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου