Προς το περιεχόμενο

Πρώτη partcaster (strat)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπράβο πολύ ωραία δουλειά.......

Βγάλε και καμία τον λαιμό από κοντά να χαζέψουμε...

 

Συγχαρητηρια βασιλη για το προτζεκτ...

Φερε το μια μερα να παιξουμε παρεα...

Αντε και με τους μαγνητες που της αξιζουν(YJM)!!!!

 

Ποιους από όλους τους παλιούς ή τους Duncan? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο πολύ ωραία δουλειά.......

Βγάλε και καμία τον λαιμό από κοντά να χαζέψουμε...

 

Ποιους από όλους τους παλιούς ή τους Duncan?   

 

ιδιοι ειναι πανω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγχαρητηρια βασιλη για το προτζεκτ...

Φερε το μια μερα να παιξουμε παρεα...

Αντε και με τους μαγνητες που της αξιζουν(YJM)!!!!

Καλόπαιχτη Βασίλη, εγώ το μόνο που θα άλλαζα είναι η γέφυρα. Υποθέτοντας πως το σώμα είναι τρυπημένο για τις 56μμ γέφυρες, με μία σε vintage specs θα δεις τεράστια διαφορά.

Συμφωνω για το μαυρο(θα ηθελα λευκο η aged white :P) στους μαγνητες και τα knobs αλλα για το υπολοιπο νομιζω ειναι τζιτζι ;).Ειδικα η maple ταστιερα παει με ολα τα χρωματα και οχι μονο με κοκκινο μαυρο.Κρεμ,surf green,περτικαλι...ακομα και η...hello kitty στρατ δειχνει ωραια με maple ταστιερα ;D.

 

Μεγιες στο ιδιοκτητη λοιπον....Ο YJM θα ηταν περιφανος για σενα 8).

καλα παιξιματα bill.Ειναι πρωτος ο Χρηστος (εκει δεν την εκανες?)

λιγο το μαυρο δεν μου παει με το σωμα αλλα γουστα ειναι αυτο και γενικα δεν γουσταρω κρεμ κιθαρες.

Κατεληξα οτι στις στρατ τα μονα ωραια χρωματα με maple ειναι Μαυρο,Κοκκινο και ΟΛΗ relic,οχι ημιμετρα  ;D

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα σχόλιά σας!!

Γεράσιμε,θα δω τι θα κάνω με τους μαγνήτες αφού πουληθεί η προηγούμενη κιθάρα μου.Λένε όντως πολύ οι YJM  ;)

Όσον αφορά το χρώμα,μου άρεσε κι εμένα πάρα πολύ το κόκκινο,αλλά επειδή παλιά είχα μια κόκκινη Strat,είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο.Η γέφυρα με έχει βολέψει πολύ,είναι σταθερή και δεν ξεκουρδίζεται από τη χρήση του trem.

Όχι φίλε Adamo,δεν ήταν ο Χρήστος,αν θέλεις info,στείλε μου στο fb  ;)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Bill, τα τάστα πώς και δεν τα έσκαψες όπως σκεφτόσουν;  ;)

Δεν το έκανα γιατί είναι μη αναστρέψιμο και δεν ένιωθα εντελώς σίγουρος.Εξάλλου με τα Jumbo frets,η αίσθηση είναι παρόμοια!!  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έκανα γιατί είναι μη αναστρέψιμο και δεν ένιωθα εντελώς σίγουρος.Εξάλλου με τα Jumbo frets,η αίσθηση είναι παρόμοια!!  ;D

 

Miα χαρα φαινεται η ταστιερα...λαχταριστη ;D.Το οτι γουσταρεις τον YJM δεν σημαινει οτι σωνει και καλα πρεπει να κανεις scalloped και την ταστιερα σου.Κρατα την κιθαρουλα σου να τη ευχαριστηθεις και σκαψε αμα σε τρωει καμια squier της πλακας.Το θεμα ειναι να βλεπεις την κιθαρα και να σε παρακινει να παιξεις....αν το καταφερνει αυτο τοτε τα βγαλε τα λεφτα της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έκανα γιατί είναι μη αναστρέψιμο και δεν ένιωθα εντελώς σίγουρος.Εξάλλου με τα Jumbo frets,η αίσθηση είναι παρόμοια!!  ;D

Καλά έκανες αφού δεν ήσουν βέβαιος. Η κατάσταση θα ήταν μετά μη αναστρέψιμη.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά έκανες αφού δεν ήσουν βέβαιος. Η κατάσταση θα ήταν μετά μη αναστρέψιμη.  ;)

Miα χαρα φαινεται η ταστιερα...λαχταριστη ;D.Το οτι γουσταρεις τον YJM δεν σημαινει οτι σωνει και καλα πρεπει να κανεις scalloped και την ταστιερα σου.Κρατα την κιθαρουλα σου να τη ευχαριστηθεις και σκαψε αμα σε τρωει καμια squier της πλακας.Το θεμα ειναι να βλεπεις την κιθαρα και να σε παρακινει να παιξεις....αν το καταφερνει αυτο τοτε τα βγαλε τα λεφτα της....

Όταν μάθω να παίζω στο επίπεδο του χοντρούλη,θα δω τι θα κάνω!!Προς το παρόν αυτή η κιθάρα με καλύπτει 100% και αυτό είναι που μετράει στην τελική!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Update:Άλλαξα τον Fast Track 2 στη γέφυρα με έναν HS-3 και έπαθα ταράκουλο!!Τρομερή απόκριση με την πένα,βγάζει ωραία πριμαριστά ρυθμικά,αλλά ταυτόχρονα μπορεί με το κατάλληλο EQ να έχει και τον απαραίτητο όγκο που χρειάζονται τα ρυθμικά!Πλησιάζω ακόμα πιο πολύ στον ήχο που έχω στο μυαλό μου.Μένει ένας ακόμα HS-3 στη θέση neck και ένας Fender Vintage Style για τη μεσαία θέση και κλείσαμε!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου