Προς το περιεχόμενο

i don't have the blues yet...mk2


korman709

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα...αποφασισα ΞΑΝΑ !! -μην βαρατε-να ασχοληθω με την κιθαρα,οντας φλαουτιστας  :P,εχω γνωση γυρω απο τις νοτες,αλλα απο κιθαρα δεν ξερω κ πολλα.υπαρχει αδυναμια να κανω μαθηματα με δασκαλο οποτε αποφασισα μονος σιγα σιγα...εκανα αποπειρα να ηχογραφησω ως παραλλαγη του still got the blues και το αποτελεσμα για μενα ειναι ικανοποιητικο για αρχη.στην ηχογραφηση υπαρχει θορυβος αλλα θα παιξω με το noise gate του amplitube.κιθαρα εχω την squier bullet hss arctic white.καθε σχολιο ευπροσδεκτο.θα βαλω τα δυνατα μου απο δω και περα να βλετιωθω.

 

manos first attempt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα...αποφασισα ΞΑΝΑ !! -μην βαρατε-να ασχοληθω με την κιθαρα,οντας φλαουτιστας  :P,εχω γνωση γυρω απο τις νοτες,αλλα απο κιθαρα δεν ξερω κ πολλα.υπαρχει αδυναμια να κανω μαθηματα με δασκαλο οποτε αποφασισα μονος σιγα σιγα...εκανα αποπειρα να ηχογραφησω ως παραλλαγη του still got the blues και το αποτελεσμα για μενα ειναι ικανοποιητικο για αρχη.στην ηχογραφηση υπαρχει θορυβος αλλα θα παιξω με το noise gate του amplitube.κιθαρα εχω την squier bullet hss arctic white.καθε σχολιο ευπροσδεκτο.θα βαλω τα δυνατα μου απο δω και περα να βλετιωθω.

 

manos first attempt

 

Γεια σου φίλε. Μπράβο για την προσπάθειά σου και μην ξεχνάς πως ό,τι κάνουμε σε τέτοιο style είναι για την διασκέδασή μας και την ψυχική μας ανάταση. Για φλαουτίστας μια χαρά το πας ;D.

 

Λοιπόν εγώ μόνο ένα σχόλιο θα κάνω. Ξεκίνα βάζε λίγο vibrato στις νότες που παίζεις και θα δεις ότι θα έχεις άλλο ήχο. To blues θέλει το vibrato του διότι δίνει όγκο και sustain στη μελωδία. Δοκίμασε, προπονήσου και δε θα χάσεις. Μπράβο σου και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η προσπάθειά σου! Θα συμφωνήσω για το βιμπράτο που δεν πολυυπήρχε κι επίσης κάποια σημεία που έβγαινες εκτός χρόνου.

 

Μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σϊγουρα καλύτερα από την άλλη φορά αλλά τα δάχτυλα σου θέλουν ακόμα ΠΟΛΥ δρόμο. Εξάσκηση, λοιπόν...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια...να ειστε καλα! 

 

υ.γ πως θα φτιαξω ηχο στο amplitube που να πλησιαζει αυτον του still got the blues...?

οποιος γνωριζει στο περιπου ας μου πει,θα με βοηθησει πολυ.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου