Προς το περιεχόμενο

Lost...


pastelius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Toυ Ηeroes από περιέργεια είδα το πρώτο επεισόδιο, και επειδή ήταν τόσο κακογυρισμένο (κατά τη γνώμη μου) από πλευράς σκηνοθεσίας και "τρύπιου" σεναρίου, πάτησα fast forward λίγο πριν το τέλος... και δεν ξανάδα άλλο.

 

Είναι δυνατόν να μπορείς να κρίνεις μια σειρά και να χαρακτηρίζεις το σενάριο τρύπιο από ένα και μόνο επεισόδιο?

 

A, ορισμένες φορές (όπως σε αυτήν) σαφώς. Για να δω και το δεύτερο επεισόδιο θα έπρεπε να υποχρεώσω τον εαυτό μου να το δει, κάτι που δεν μπορούσα να κάνω με τίποτα. Δλδ μου φάνηκε τόσο μέτριο που δεν του έδωσα καν δεύτερη ευκαιρία. Όπως φαντάζομαι ότι ξέρεις τι γίνεται με τα ντέμο στις εταιρίες... αν δεν έχει κάτι αξιόλογο να πει στα πρώτα 2 λεπτά του πρωτου τραγουδιού, το cd έχει δυο τύχες: (α) eject & ντουφ, ντουφ, ντουφ, σουτ και τρίποντο στο καλάθι των αχρήστων στη γωνία, (β) eject & βζινννννννννν! φρίσμπι από το ανοιχτό παράθυρο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για αυτό οι εταιρείες βγάζουν ομως απαράδεκτη μουσική και την πουλάνε

;)

Οσο για το Heroes, ίσως η καλύτερη σειρά ever, ιδίως το δευτερο season καθε επεισόδιο ηταν και επανάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό οι εταιρείες βγάζουν ομως απαράδεκτη μουσική και την πουλάνε

 

Mα απλά εννοείται ότι δεν βγάζουν όοοοολες οι εταιρίες (και στο 100% της μουσικής παραγωγής) ευκολοπώλητες πατάτες και χιτάκια για το ευρύ κοινό εδώ και κάτι παραπάνω από έναν αιώνα που φτιάχτηκε η πρώτη δισκογραφική εταιρία... 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυ Ηeroes από περιέργεια είδα το πρώτο επεισόδιο, και επειδή ήταν τόσο κακογυρισμένο (κατά τη γνώμη μου) από πλευράς σκηνοθεσίας και "τρύπιου" σεναρίου, πάτησα fast forward λίγο πριν το τέλος... και δεν ξανάδα άλλο.

 

Είναι δυνατόν να μπορείς να κρίνεις μια σειρά και να χαρακτηρίζεις το σενάριο τρύπιο από ένα και μόνο επεισόδιο?

 

A, ορισμένες φορές (όπως σε αυτήν) σαφώς. Για να δω και το δεύτερο επεισόδιο θα έπρεπε να υποχρεώσω τον εαυτό μου να το δει, κάτι που δεν μπορούσα να κάνω με τίποτα. Δλδ μου φάνηκε τόσο μέτριο που δεν του έδωσα καν δεύτερη ευκαιρία. Όπως φαντάζομαι ότι ξέρεις τι γίνεται με τα ντέμο στις εταιρίες... αν δεν έχει κάτι αξιόλογο να πει στα πρώτα 2 λεπτά του πρωτου τραγουδιού, το cd έχει δυο τύχες: (α) eject & ντουφ, ντουφ, ντουφ, σουτ και τρίποντο στο καλάθι των αχρήστων στη γωνία, (β) eject & βζινννννννννν! φρίσμπι από το ανοιχτό παράθυρο.

 

Στο ότι δεν σου άρεσε δεν θα διαφωνήσω, προσωπικά γούστα είναι αυτά. Αλλά κακοφτιαγμένη πιστεύω πως δεν είναι και πως δεν μπορείς να την χαρακτηρίσεις έτσι από το πρώτο επεισόδιο.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά φαίνομαι εντελώς γκαγκάουα από αυτά που έγραψα αλλά κατά βάθος είμαι καλό παιδί...  :-[ 

 

 

 

("Κακοφτιαγμένη" σίγουρα δεν εννοούσα από πλευράς παραγωγής που φαινόταν απλά εντάξει, μην ξεχνάς όμως ότι για να δοθεί το ΟΚ από πλευράς δικτύου για να γυριστεί μια σειρά, οι παραγωγοί και οι υπεύθυνοι των καναλιών βλέπουν ΜΟΝΟ ΕΝΑ επεισόδιο, τον "πιλότο", και βέβαια το επεισόδιο νο.1 της κάθε σειράς - αυτό που είδα κι εγώ δλδ - είναι πάντα ο "πιλότος". Επομένως ναι, είναι απόλυτα δικαιολογημένο & πιστεύω ότι κάλλιστα μπορείς να της αποδώσεις χαρακτηρισμούς από το πρώτο κιόλας επεισόδιο.)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, εν μέρη έχεις δίκιο. Οπότε αν ήσουν διευθυντής προγράμματος στο fox θα είχες κόψει μια πολύ καλή σειρά!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ σκληρή η εμπορική πραγματικότητα... Ευτυχώς όμως που δεν λειτουργεί όλη η βιομηχανία της ψυχαγωγίας σήμερα με γνώμονα το κέρδος γιατί θα είχαμε καταντήσει φυτά!

 

Μια από τις πιο αγαπημένες μου σειρές παλιότερα, τα X Files, η αλήθεια είναι ότι είχε κάπως χλιαρό "πιλότο". Οπότε μάλλον δεν δικαιούμαι να μιλάω για το Heroes!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να μπορείς να κρίνεις μια σειρά και να χαρακτηρίζεις το σενάριο τρύπιο από ένα και μόνο επεισόδιο?

 

Η αλήθεια είναι ότι το Heroes στα πρώτα επεισόδια δε "λέει" πολύ...

 

Από το 6-7ο όμως και μετά ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΤΑΙ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως. το πρωτο επεισοδιο ειναι δυσφημιση σκετη , γιατι προσπαθει να σου μαθει ολη την υποθεση σε ενα μολις πεισοδιο  και σε μπερδευευει με τοσα ονοματα και φατσες. μετα ομως τα σπαει. καμια σχεση με το πρωτο επεισοδιο του πριζον μπρεικ το οποιο το καταλαβε μεχρι και η γιαγια μου και καθηλωθηκε οπως ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the shield .-

(ασπίδα του νόμου στα ελληνικά ντιβιντοκλαμπ)

ζηλεύω αυτούς που θα ξεκινήσουν να τη βλέπουν για πρώτη φορά. φυσικά η ιστορία ενός διεφθαρμένου μπάτσου (ο "δικός" μας michael chiklis) σε μια υποβαθμισμένη περιοχή του l.a. δεν κάνει κλικ στους περισσότερους για ξεκινήσουν να την παρακολουθούν, αλλά αξίζει.

beware, highly addictive.

 

άντε και battlestar galactica (ελέω model 6)

 

bloody_sunday υποψιάζομαι ότι η απάντηση στο quiz είναι firefly, άλλα μπορεί να κάνω και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου