Προς το περιεχόμενο

Lost...


pastelius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις εδώ ο κατακαημένος ο Jack Bauer/24 έχει πάει 6 season και δε ξέρω και'γω για πόσες ακόμα έχει συμβόλαιο.Να μη πάει το Lost, 5-6 season που έχει και κάποια πλοκή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε σεις εδώ ο κατακαημένος ο Jack Bauer/24 έχει πάει 6 season και δε ξέρω και'γω για πόσες ακόμα έχει συμβόλαιο.Να μη πάει το Lost' date=' 5-6 season που έχει και κάποια πλοκή![/quote']

 

Τουλάχιστον στο "24" όταν δεν παίζουν πολύ καλές ιδέες στην πλοκή βλέπεις δράση και έχει ένα ενδιαφέρον, άσε που μια χαρά πάει και φέτος και βοηθιέται πολύ σε αυτό και από την σχετική αυτοτέλεια των seasons...

Οι φετινές "κοιλιές" του Lost που βλέπαμε "σεξ στο κλουβί" και άπειρα flashbacks αν συνεχιστούν για ακόμη 3 χρόνια... :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Heroes που βγήκε για να χτυπήσει το Lost τουλάχιστον, αν και δήλωσαν οτι θα συνεχιστεί και 2η season, ΔΕΝ θα το κουράσουν όπως το lost,αλλά θα τελειώσουν κανονικά την 1η και θα συνεχίσουν με κατι διαφορετικό στη 2η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

john δεν έχεις άδικο αλλα νομίζω τα παραλες.Έκανε σίγουρα κοιλιά το Lost φέτος αλλα είναι πολύ διαφορετική σειρά απ'το 24.Μου αρέσουν και οι 2 σειρές,αλλα το 24 τουλάχιστον στην 6η season που έχω δεί μέχρι το 12 νομίζω επεισόδιο πάσχει απο σενάριο.Χρησιμοποιούνε ξανά το θαυματουργό τρίπτυχο: τρομοκράτες-βόμβες-ρουφιάνοι και με άλλοθι μερικά μπαμ μπουμ, πουλάνε.

Το Lost γύρω στο 10ο επεισόδιο ήθελα να το παρατήσω αλλά με τις τελευταίες εξελίξεις μόνο βαρετό δεν είναι,μη ξεχνάμε οτι πλησιάζει μια κοινωνική σειρά και όχι περιπέτεια/αστυνομικό.Νομίζω οι σεναριογράφοι του την πατήσανε λίγο γιατί έγινε παραπάνω απο φανερή η προθεσή τους να καθυστερήσουν την πλοκή.Ενιγουειζ γούστα είναι αυτά.

 

Συμπαθητική σειρούλα σε φάση friends που προτείνω : How I Met Your Mother ξεφεύγεις και λίγο απ'το κλάμα που πέφτει στις άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

300x180_lostreturns.jpg

 

Για όσους δεν έχουν δει το LOST ποτέ και θέλουν να ξεκινήσουν να το βλέπουν τώρα, μπορούν να συμβαδίσουν με όλους τους υπόλοιπους κολλημένους, βλέποντας αυτό το video:

 

 

Μέσα σε 8' και 15" δείχνει μια περίληψη του τι έχει γίνει μέχρι τώρα. Είναι και μια καλή επανάληψη για όλους μας που έχουμε τόσους μήνες να το δούμε ... ;)

 

[glow=red,2,300]ΠΡΟΣΟΧΗ:[/glow] Το βίντεο δείχνει πολλά σημαντικά σημεία και καλό είναι να ΜΗ ΤΟ ΔΕΙ κάποιος που έχει δει μερικά μόνο επισόδεια, γιατί θα του χαλάσει το ...suspens... 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυ Ηeroes από περιέργεια είδα το πρώτο επεισόδιο, και επειδή ήταν τόσο κακογυρισμένο (κατά τη γνώμη μου) από πλευράς σκηνοθεσίας και "τρύπιου" σεναρίου, πάτησα fast forward λίγο πριν το τέλος... και δεν ξανάδα άλλο. Το Lost στον πρώτο κύκλο ήταν ενδιαφέρον, μετά το τσακίσανε στο βαρετό "φεύγει ένας μες στη ζούγκλα επειδή έτσι του κάπνισε - τον κυνηγάνε να τον σώσουνε οι υπόλοιποι - τον βρίσκουνε - τον φέρνουνε πίσω" με λίγο αλατοπίπερο συνομωσίας, έκανε κάτι ξεγυρισμένες κοιλιές στον δεύτερο κύκλο, στον τρίτο τα πράγματα συνήλθαν κάπως αλλά ήταν φανερό ότι πέρα από την καλή αρχική ιδέα είχαν στερέψει και έβγαζαν από τη μύγα ξίγκι. Πάντως, θα το τσεκάρω και τώρα.

 

To Prison Break επίσης φαίνεται να "ξεφουσκώνει" μετά την πολυπόθητη απόδραση, μιας και οι ήρωες είναι πια... έξω, έχοντας ολοκληρώσει αυτό που δίνει τον τίτλο του στη σειρά.

 

Το 24 δεν με τράβηξε ιδιαίτερα ποτέ. Αντιθέτως, είχα στην κυριολεξία εκστασιαστεί με μια άλλη σειρά που λόγω κακού προγραμματισμού ωρών τηλεθέασης είχε χαμηλές θεαματικότητες στην Αμερική, και έμεινε για πάντα ημιτελής με έναν κύκλο. Κρίμα γιατί ήταν άρτια από πλευράς ιστορίας, πλοκής, φωτογραφίας, ειδικών εφφέ (που πολύ σοφά ήταν ελάχιστα) και σκηνοθεσίας. Σημειωτέον μάλιστα ότι είχε γυριστεί με κανονικό εξοπλισμό (και αντιμετώπιση) κινηματογραφικής ταινίας και όχι τηλεοπτικής σειράς. (Κουίζ: ποια λέω; )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 24 δεν με τράβηξε ιδιαίτερα ποτέ. Αντιθέτως, είχα στην κυριολεξία εκστασιαστεί με μια άλλη σειρά που λόγω κακού προγραμματισμού ωρών τηλεθέασης είχε χαμηλές θεαματικότητες στην Αμερική, και έμεινε για πάντα ημιτελής με έναν κύκλο. Κρίμα γιατί ήταν άρτια από πλευράς ιστορίας, πλοκής, φωτογραφίας, ειδικών εφφέ (που πολύ σοφά ήταν ελάχιστα) και σκηνοθεσίας. Σημειωτέον μάλιστα ότι είχε γυριστεί με κανονικό εξοπλισμό (και αντιμετώπιση) κινηματογραφικής ταινίας και όχι τηλεοπτικής σειράς. (Κουίζ: ποια λέω; )

 

Αυτό μου θυμίζει το Band of Brothers, αλλά όλα τα υπόλοιπα...καμία σχέση!  :D  :-[

 

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυ Ηeroes από περιέργεια είδα το πρώτο επεισόδιο, και επειδή ήταν τόσο κακογυρισμένο (κατά τη γνώμη μου) από πλευράς σκηνοθεσίας και "τρύπιου" σεναρίου, πάτησα fast forward λίγο πριν το τέλος... και δεν ξανάδα άλλο.

 

Είναι δυνατόν να μπορείς να κρίνεις μια σειρά και να χαρακτηρίζεις το σενάριο τρύπιο από ένα και μόνο επεισόδιο?

 

 

Επίσης ενδιαφέρουσες σειρές με τις οποίες έχω καλύψει το κενό αυτό τον καιρό είναι το Dexter και το Californication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου