Προς το περιεχόμενο

Alnico VS jackson humbuckers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται για αυτές τις δάυο κιθάρες:http://www.thomann.de/gb/epiphone_sg_g400_eb.htm

http://www.thomann.de/gb/jackson_js32t_rhoads_gmg.htm

Και θα παιζω μεσα απο αυτονhttp://www.thomann.de/gb/roland_cube15x.htm

Ποιος μαγνήτης θα βγάλει καλύτερο ήχο?

We sold our souls ..For Rock'n'Roll....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιος μαγνήτης θα βγάλει καλύτερο ήχο?

*Παιζω πολύ μεταλ και λιγότερο clean...

Με αυτές τις προϋποθέσεις, μάλλον ο πίσω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Mechanix μην δινεις σημασια στα πικροχολα σχολια. Αλλωστε εγινε λαθος,προοριζοταν για τις αγγελιες "πωλησεις πνευματος και μουρης". Γνωμη μου ειναι αν δεν γουσταρει/βαριεται/αγανακτει  καποιος με χαζες ερωτησεις (αν και δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις,μονο χαζες απαντησεις οπωσ μολις διαπιστωσες) ας μην απαντα. Λογικα εισαι νεος στον χωρο. χοντρικα θα σε καλυψουν και οι 2 κιθαρες για να προσεγγισεις τον ηχο σου. εχουν και οι 2 χαμμπακερ μαγνητες. δοκιμασε τες να δεις ποια σου καθεται στο χερι καλυτερα. πχ εγω προσωπικα που τις εχω κρατησει για αρκετη ωρα μαλιστα στα χερια μου θεωρω το μανικι της jackson πολυ καλυτερο gia metalies. Γουστα ειναι αυτα. Οσον αφορα τους μαγνητες ειναι καθαρα θεμα γουστου και εδω. ακους κρινεις επιλεγεις. Προσωπικα παλι Jackson θα σου προτεινα. Μην ξεχνας ομωσ εκφερω την δικη μου γνωμη/γουστο ετσι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τεκμήριο, ο Audiokostas έχει απαντήσει σε (4047*100/79=) 5.123% περισσότερες χαζές ερωτήσεις από εσένα, οπότε μάλλον είσαι φάουλ. Ιδίως, από τη στιγμή που η απάντησή σου δεν προσέφερε επίσης τίποτα στο θέμα των μαγνητών...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα παλι Jackson θα σου προτεινα. Μην ξεχνας ομωσ εκφερω την δικη μου γνωμη/γουστο ετσι  ;)

Βρε Βιτριολίξ μην μου τον μπερδεύεις τον μικρό μου Μεκανίξ

Εχει μόλις 13 posts και ήδη έχει ανοίξει 4 θέματα. 3 προς 1. Είναι καλά;

Ρωτόντας για όλα και ασύνδετα.

Μία έρευνα πριν και μία απόφαση μετά είναι απαραίτητες προϋποθέσεις σε μια αναζήτηση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορει ο audiokostas να εχει απαντησει σε πολλες αποριες και ΜΠΡΑΒΟ του.Γιατι ομως να κανει ολοκληρο κοπο ομωσ να απαντησει στον ανθρωπο μονο και μονο για να τον ειρωνευτει ? εκτος και αν κανει κατι αλλο.(που δεν νομιζω) Ενταξει μπορει το παιδι να μην ξερει πολλα και τωρα να μαθαινει,πρεπει να τον αρχισουμε στο δουλεμα δηλαδη ? δεν το καταλαβαινω. Και τελος,για αυτο που ειπες,αν διαβασες καθολου το ποστ πριν θεωρω καθαρα υποκειμενικη επιλογη και θεμα αυτιου τους μαγνητες και τον ηχο γενικοτερα. Μην γινεσαι επιθετικος ετσι απλα για να γινεισ και μην ζητας απαντησεις με αντικειμενικα κριτηρια σε καθαρα υποκειμενικα ζητηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Ray αναφερομουν audiokosta.μην το παρεις προσωπικα αλλα μου εκανε πολυ κακη εντυπωση που πηρες το παιδι απο τα μουτρα. σαν δασκαλος σε παιδι που δεν ειχε διαβασει.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν δασκαλος σε παιδι που δεν ειχε διαβασει.  :P

Σόρρυ, τι να κάνω. Συνήθειες από την προηγούμενη ζωή μου.

Jesus_teacher.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου