Προς το περιεχόμενο

Alnico VS jackson humbuckers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είσαι καλός άνθρωπος. Βλέπεις αθωότητα.

Εγώ είμαι κακός άνθρωπος. Βλέπω... άντε να το πω "ωχαδερφισμό".

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως παιδια , η αποψη μου χωρις να περνω θεση ειναι οτι οταν καποιος αδαης μπαινει σε ενα φορουμ και διαπιστωνει οτι οσοι προβληματισμοι ειχε τοσο καιρο μπορουν να λυθουν σχετικα γρηγορα μεσα απο τις ερωτησεις του σε ενα φορουμ , σε συνεπερνει , με την εννοια οτι τρελενεσαι , πορωνεσαι κτλ. τωρα στην προκειμενη ο οντιοκωστας δεν ειπε και τιποτα ο ανθρωπος αλλα γενικα υπαρχει απο πολλους το ξερολιστικο και ειρωνικο στυλ. λεω και παλι οτι ο κωστας δεν ειπε τιποτα. εχουν ομως στο παρελθον ακουστει κατι του στυλ ``  google is your friend `` κατι του στυλ `` πρωτα κανε ερευνα και μετα ρωτα`` κατι του στυλ ειρωνια οτι μου αρεσει ο μουσακασ αλλα τρωω τυροπιτα και κατι τετοια τα οποια δεν νομιζω οτι πρεπει να εχουν θεση εδω μεσα... γιατι οσες φορες  και να ρωτηθει κατι πρεπει να απαντιεται απο αυτους που εχουν ορεξη και θελουν... οσοι εχουν βαρεθει να απαντανε το ιδιο θεμα καλο ειναι να απεχουν... εγω ας πουμε εχω βρει απαντηση σε ερωτηματα μου σε ποστ του 2005... αυτο τι σημαινει οτι με καλυπτουν και τωρα ? μετα απο μια 5ετια που εχουν βγει τοσα καινουρια πραγματα σε εξοπλισμο ? παντως για να μην παρεξηγηθω υπαρχουν και πολλα παιδια που πραγματικα ρωτανε καποια αστεια πραγματα , ομως το σπαστικο δεν ειναι αυτο καθεαυτο που ρωτανε που μπορει οντως να μην το ξερουν αλλα ο τροπος που το ρωτανε που φενεται λες και το συντασανε κατα την διαρκεια της διαδρομης κουζινα προς τουαλετα σε mayday κατασταση... καλο ειναι να υπαρχει σοβαροτητα τουλαχιστον στον τροπο που συνατασουμε μια προταση ωστε να περνεται και η ερωτηση στα σοβαρα... για αλλη μια φορα λεω οτι αυτο που ειπε ο κωστας δεν ηταν και τιποτα...στο κατω κατω ειναι και μοντουλατωρας ... δικαιουται να τα χωσει και λιγο ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για αυτές τις δάυο κιθάρες:http://www.thomann.de/gb/epiphone_sg_g400_eb.htm

http://www.thomann.de/gb/jackson_js32t_rhoads_gmg.htm

Και θα παιζω μεσα απο αυτονhttp://www.thomann.de/gb/roland_cube15x.htm

Ποιος μαγνήτης θα βγάλει καλύτερο ήχο?

 

Καλησπέρα, προσπερνώ όλα τα προηγούμενα posts και σου προτείνω να δοκιμάσεις και τις δυο(θα τις βρεις σε μαγαζιά).

Σε κάθε περίπτωση, θα ακουστούν πολύ καλά και οι δυο κιθάρες μέσα από τον roland cube. Έχω την g400 και μπορώ να πω ότι οι alnico μαγνήτες είναι λίγο πιο αδύναμοι από τους jackson. Για metal μουσική και distortion νομίζω ότι υπερέχει η Jackson λόγω σχήματος φυσικά, λόγω μαγνητών, λόγω 24τάστων και "γρήγορου" μπράτσου.

 

Καλές αγορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες και το συντασανε κατα την διαρκεια της διαδρομης κουζινα προς τουαλετα σε mayday κατασταση...

 

η νέα γενιά είναι "αλλού"

 

ας δείξουμε κατανόηση

 

kyklous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η νέα γενιά είναι "αλλού"

 

ας δείξουμε κατανόηση

 

kyklous

 

respect

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D τον ειχα ξεχασει τον τυπα αυτον..........μπραβο ρε συ μου εφτιαξες το απογευμα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι άλλοι βλέπουν στρουμφάκια, άλλοι βλέπουν... κύκλους ;D ;D ;D

 

Όλες οι γενιές έχουνε τα κουσουράκια τους,για να είμαστε κ δίκαιοι

 

πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου