Προς το περιεχόμενο

Alnico VS jackson humbuckers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημειωτέον, το ποστ μου αυτό μπορεί να αφορά και τον Μεκανίξ αλλά δεν γράφεται γι'αυτόν. Είναι γενικό. Επίσης, δεν είναι σε καμία περίπτωση υπεράσπιση του Audiokosta, ο οποίος μπορεί κάλλιστα να υπερασπίσει τον εαυτό του αν χρειαστεί.

 

Εδώ κανένας δεν υποχρεώνεται για τίποτα, ούτε καλό, ούτε κακό.

Το σάιτ πάσχει από ανθρώπους που, πρώτον, δεν ξέρουν επειδή βαριούνται να μάθουν (δηλ. να ψάξουν), δεύτερον, δεν φροντίζουν να διατυπώσουν μια σωστή ερώτηση για να πάρουν μια σωστή απάντηση, και τρίτον, απαιτούν από τους υπόλοιπους το σεβασμό τους. Όταν έχεις μια ζωή 4.000 ποστς στο Νόιζ, κάποια στιγμή δεν μπορείς άλλο να ασχολείσαι με αυτούς τους ανθρώπους και τους αντιμετωπίζεις αρνητικά γιατί ουσιαστικά διαβρώνουν ένα καλό σάιτ. Τουλάχιστον, όταν δεν βαριέμαι, εγώ αυτό κάνω.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η ερώτηση δεν ήταν ανόητη

 

έγραψε τις δύο κιθάρες που τον ενδιαφέρουν, τι ήχο ψάχνει, και τι ενισχυτη έχει

 

θα μπορούσε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να πάρει μια (υποκειμενική φυσικά) απάντηση

 

θέματα που συγκρίνουν αυτές ακριβώς τις δύο κιθάρες (πόσο μάλλον με τον ίδιο ενισχυτή) πιθανότατα δεν υπάρχουν προς αναζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερώτηση δεν ήταν ανόητη

 

έγραψε τις δύο κιθάρες που τον ενδιαφέρουν, τι ήχο ψάχνει, και τι ενισχυτη έχει

 

θα μπορούσε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να πάρει μια (υποκειμενική φυσικά) απάντηση

 

θέματα που συγκρίνουν αυτές ακριβώς τις δύο κιθάρες (πόσο μάλλον με τον ίδιο ενισχυτή) πιθανότατα δεν υπάρχουν προς αναζήτηση

Ε, άντε, δώστην.

Και μετά πήγαινε και στο άλλο thread που ξαναρωτάει το ίδιο με παράθεση άλλες 5 κιθάρες.

Και αφού το ρώτησε και του απήντησαν μέλη του φόρουμ, τους έγραψε και ξεκίνησε άλλο thread.

Και πάει λέγοντας ........

Γνωστό το έργο ;  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ray. Αποδεχομαι αυτο που λες. Απολυτα. Να σου πω ομως κατι ? Γιατι να απομακρυνουμε εμμεσα ατομα απο το φορουμ ? αν πχ μου απαντουσε  εμενα ετσι ο οντιοκοστασ σε ενα ποστ που μπορει να ειχα κανει οταν ειχα μηδενικες γνωσεις ( και τα πιο πολλα τα εχω μαθει εδω ) τωρα δεν θα ημουν εδω. θα ειχα πεταξει το γαμ*σταυριδι μου και γεια σας. δεν θελω να γινω γραφικος αλλα ειναι στο χερι των πιο παλιων και πιο εμπειρων εδω μεσα να "περασουν" το μερακι και την γνωση στα νεα μελη.Και αυτο γιατι ειμαστε εδω γιατι το αγαπαμε ετσι ? δεν μπαινουμε στο νοιζ με το ζορι. κανεις πιστεω. σκεψου οτι ισωσ ο καημενος ο μεκανιξ ειχε σαλταρει απο τις αρλουμπες που ακουγε απο κατεχοντες φιλους και γνωστους και ειπε να παρει μια πιο σωστη και τεκμηριωμενη αποψη. Τι εντυπωση λες να του μεινει για το φορουμ και τα μελη του μετα απο μια κακη μεταχειρηση ?  E? προσωπικα την χειροτερη παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, άντε, δώστην.

Και μετά πήγαινε και στο άλλο thread που ξαναρωτάει το ίδιο με παράθεση άλλες 5 κιθάρες.

Και αφού το ρώτησε και του απήντησαν μέλη του φόρουμ, τους έγραψε και ξεκίνησε άλλο thread.

Και πάει λέγοντας ........

Γνωστό το έργο ;  ;)

 

σε μένα όχι δεν είναι γνωστό, δεν έχω παρακολουθήσει άλλες ερωτήσεις του ίδιου μέλους

 

έγκυρη η ένστασή σου, ίσως θα μπορούσες να τη γράψεις στην αρχική σου απάντηση σ' αυτό το νήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο audiokostas ( και ο καθεις εξ ημων) δεν ειναι επ' ουδενι υπευθυνος προσελευσης και διατηρησης χρηστων του forum .

 

 

Γραφει ο καθενας οτι θελει γιαυτο και το λενε forum . Αλλιως θα ηταν faq .

 

 

Ουτε κανεις εδω μεσα θα παρει την ευθυνη αν ο χ mechanix βαλει τους ψ μαγνητες που διαβασε εδω μεσα και τελικα δεν του αρεσουν και στην ουσια σπαταλησε τα ζ χρηματα.

 

 

Οπως θεωρεις οτι δεν πρεπει να πατροναρουμε τα νεα μελη που ρωτανε ανουσιες ερωτησεις , με την ακριβως ιδια λογικη , δεν πρεπει αν πατροναρουμε και τα παλια μελη που απαντανε οπως ακριβως επιλεξουν .

 

 

 

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Passive θα μπορούσες να έχεις δίκιο υπό προϋποθέσεις αλλά έχεις άδικο όπως έχουν τα πράγματα..

Ο Μεκανίξ και κάθε Μεκανίξ (δεν το ξέρω το παλληκάρι δεν έχω τίποτα μαζί του και καλώς ήρθε) έχουν το "δεν ξέρω τίποτα, δεν διάβασα τίποτα, δεν πήγα σε μαγαζί, δεν έχω ακούσει αλλά είδα καμμιά κατοσταριά φωτό και μου πε και ο Μπάμπης μου ο κολλητός δυο κουβέντες για μαζευτείτε τώρα εσείς και πέστε μου γιατί βαριέμαι εγώ να μάθω".

Εμ δεν πάει έτσι.

Και είναι συχνό φαινόμενο.

Και όσο καλοκαιριάζει εντείνεται.

ΚΑι όσο χειμωνιάζει ηρεμεί αν καταλαβαίνεις τι λέω.

Μία έρευνά σου στα φόρουμ γύρω θα δεις ότι συνήθως τα μέλη που μπαίνουν για το "για πείτε τι να πάρω μιας και γω δεν ξέρω γρι" δεν έχουν παρουσία μεγαλύτερης του τριμήνου σε οιοδήποτε φόρουμ.

Τώρα αν κάνεις μια αναδρομή στα post του Mech θα δεις. Και δεν είναι ο μόνος. Και κουράζει. Γιατί δεν είναι εξαίρεση. Αντιπροσωπέυει μια νοοτροπία που γιγαντώνεται και προσωπικά απεχθάνομαι και χωρίς μεν με αγένεια (αντίθετα με εσένα και δεις το post σου) αλλά το αντιμετωπίζω ενίοτε με ειρωνεία. Μπορεί κακώς. Λίγη αίθηση των υποχρεώσεών του όμως αλλά και λίγη αίσθηση του χιούμορ δεν θα έβλαπτε κανένα μας.

Αλλά όλοι με τα μανίκια σηκωμένα για καυγά......

Αυτά.

 

ίσως θα μπορούσες να τη γράψεις στην αρχική σου απάντηση σ' αυτό το νήμα

Ίσως και όχι όμως.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε audiokosta. Καταρχην ειμαι καθολα εναντιωμενος σε οποιαδηποτε λογομαχια που δεν καταληγει πουθενα και χωρις νοημα.Και ΥΠΕΡ ολων αυτων που θα βοηθησουν καποιον ,καποτε. Συγγνωμη αν αισθανθηκες οτι σε προσελαβα η οτι μπορει να φανηκε οτι σου την ελεγα. δεν ηταν ετσι. απλα εβαλα τον ευατο μου στη θεση του ερωτηθεντα. Και γω καποτε δεν καταλαβαινα γιατι υπαρχουν 2 κ 3 μαγνητες πανω στην κιθαρα αφου και ο 1 ηχο κιθαρας βγαζει. Ναι μπορει το παιδι να μην ψαχθει καθολου ναι μπορει να θελει μασημενη τροφη αλλα μπορει και να μην εχει προσβαση στην σωστη πληροφορια αλλα μονο στην παραπληροφορηση και στην κακη αντιμετωπιση ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερώτηση δεν ήταν ανόητη

 

έγραψε τις δύο κιθάρες που τον ενδιαφέρουν, τι ήχο ψάχνει, και τι ενισχυτη έχει

 

θα μπορούσε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να πάρει μια (υποκειμενική φυσικά) απάντηση

 

θέματα που συγκρίνουν αυτές ακριβώς τις δύο κιθάρες (πόσο μάλλον με τον ίδιο ενισχυτή) πιθανότατα δεν υπάρχουν προς αναζήτηση

 

Η ερώτηση ήταν αλλοπρόσαλλη. "Να δύο κιθάρες, ποιος μαγνήτης (ένας) θα βγάλει καλύτερο ήχο;"

Δεν κατανάλωσε καν το χρόνο να πει καθαρά τι εννοεί;

Γιατί θα πρέπει κάποιος που έχει καλή διάθεση να απαντήσει, πρώτα να αποκρυπτογραφήσει τι θέλει ο φίλος, με το ρίσκο να κάνει απλώς λάθος υπόθεση;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση ήταν αλλοπρόσαλλη. "Να δύο κιθάρες, ποιος μαγνήτης (ένας) θα βγάλει καλύτερο ήχο;"

Δεν κατανάλωσε καν το χρόνο να πει καθαρά τι εννοεί;

 

πριν μάθει, κανείς δεν ήξερε

 

και όταν δεν ξέρεις, και η ερώτηση που θα κάνεις δεν θα είναι σωστά δομημένη, ούτε πλήρης

 

πιθανότατα πρόκειται για άλλον ένα έφηβο που θέλει να πορευτεί προς το μεταλ-νιρβάνα

 

Γιατί θα πρέπει κάποιος που έχει καλή διάθεση να απαντήσει, πρώτα να αποκρυπτογραφήσει τι θέλει ο φίλος, με το ρίσκο να κάνει απλώς λάθος υπόθεση;

 

δεν "πρέπει" να απαντήσει, πράγματι 

 

μπορεί κάλλιστα να μην απαντήσει, καθόλου

 

μήπως πρέπει να απαντήσει ειρωνικά;  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου