Προς το περιεχόμενο

Vox Tonelab ST: tube-less λειτουργία


crimson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ο τύπος στο βίντεο ισχυρίζεται ότι κάποια απ' τα preset στη ToneLab ST δουλεύουν και χωρίς τη λάμπα... Θα δείτε και στα σχόλια του βίντεο ότι αφορά τα 5-6 clean amp models αλλά λίγο το ότι λειτουργεί και χωρίς τη λυχνία, λίγο το led στο socket της...  παράξενη φάση και δε ξέρω πώς να τη σχολιάσω.

 

Μπήκα και σε σκέψεις για το πόσο διαφέρουν τελικά τα νέα Vox StompLab από την ST σε αυτά που εκείνα κάνουν (πέρα της προφανής ομοιότητας ότι τα SL δουλεύουν - πλήρως - χωρίς λάμπα).

 

Τέλος πάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω άποψη για την συγκεκριμένη πεταλιέρα,είναι πολύ καλή για χρήση στο σπίτι,έχει usb

για σύνδεση με το pc και πλέον στις αγγελίες τη βρίσκεις στα 90 ευρώ.

 

Το συγκεκριμένο βίντεο το έχω δει παλιότερα και θεωρώ ότι αδικεί την πεταλιέρα καθώς τα presets που λειτουργούν χωρίς λάμπα είναι εκείνα που δεν την χρησιμοποιούν έτσι και αλλιώς.

 

Πάντως κάτω από 100 ευρώ και για τη χρήση που προανέφερα είναι πολύ καλό vfm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξαναγραφτεί ο ίδιος προβληματισμός ακριβώς για το βίντεο αυτό σε παλιότερο θρεντ. Μπουρδίτσες λέει ο τύπος στο Youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Τα patches που δουλεύουν χρησιμοποιούν το clean cst amp section, και αν ο τύπος άνοιγε το manual αντί την πεταλιέρα  ;D θα διαπίστωνε ότι η συγκεκριμένη επιλογή δεν εξομοιώνει κάποιον ενισχυτή αλλά... ένα απλό four tone control. ;D Παράξενο που η tonelab δε χρησιμοποιεί τη λάμπα για να εξομοιώσει ένα απλό equalizer  ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου