Προς το περιεχόμενο

Fender 65 Princeton Reverb (vs Blues Junior)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Vibrosonic Reverb θες να πεις, όχι Vibrasonic, πολύ καλή επιλογή! Αυτός που έχεις βρει φοράει και το 15άρι JBL?!

 

Βέβαια για pure surf instro ο Showman που σου πρότειναν ή ακόμη καλύτερα ένας Bandmaster με ένα reverb unit θα ήταν η καλύτερη επιλογή.

 

Για τον Princeton θα έλεγα είναι υπερτιμημένος μιας και είναι reissue του παλιού BF που ψάχνουν αρκετοί. Με τα ίδια χρήματα ή και λίγο παραπάνω μπορείς να πάρεις έναν από τους τόσους καλούς non-Fender χειροποίητους κλώνους που υπάρχουν εκεί έξω ή ακόμη και έναν original SF ή αν είσαι τυχερός και BF. Για surf πάντως δεν θα πρότεινα κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fender Showman του '64 για $777.77 (blackface, αλλα δεν πραζ  :P)

 

+300 για μεταφορικα

 

+28% δασμοι και φοροι

 

+κανα 600αρι για καμπινα της προκοπης

 

+ θα θες και μετασχηματιστη απο τα 110 στα 220

 

ας μεινουμε λοιπον σε αυτα που να μπορει να βρει στην Ελλαδα και κοντα στο budget των 1000 ευρω

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες και τα 80 βαρβάτα watt του Showman! Άντε να τον ανοίξεις σε αθηναϊκό μαγαζί χωρίς να τους πάρεις τα αυτιά! Αν και αυτός είναι ο πρωταρχικός σκοπός του surf instro! ;D

 

O OP δεν νομίζω ότι θέλει κάτι τέτοιο, εξήγησε μάλιστα ότι θέλει low wattage ενισχυτή. Ίσως και ο Vibrosonic να είναι υπερβολή μιας και θα είναι περίπου 100W με 4x 6L6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι παιδιά τον θέλω για νέα μικρή indie μπάντα που θα παίζει folk/dreampop φάση, και όχι παραπάνω από 30-40 watt.

 

Ο Vibrosonic (thnx για τη διόρθωση myster_maze) λοιπόν είναι αυτός:

http://link.marktplaats.nl/647418122

Είμαι Ολλανδία, απλά δείτε τις φωτό. Για το ηχείο δεν μπορώ να καταλάβω, ίσως κάποιος από σας μπορεί να δει; Είναι και 100αρης ρε γαμώτο, που να τον παίξεις σπίτι να τον χαρείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον συγκεκριμένο τον κόβω 135W ultra linear!  :o Δεν νομίζω πάντως ότι είναι του '75, με master volume, hum balance & line out. To μεγάφωνο πάντως δεν είναι το JBL D130F.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδιά τον θέλω για νέα μικρή indie μπάντα που θα παίζει folk/dreampop φάση, και όχι παραπάνω από 30-40 watt.

 

Ο Vibrosonic .... Είναι και 100αρης ρε γαμώτο, που να τον παίξεις σπίτι να τον χαρείς;

 

Χμμ.... get your story straight  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε για κανένα early Silverface Vibrolux Reverb (35W) ή Deluxe Reverb (22W), θα είναι μια χαρά για indie και θα κουβαλιούνται και εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου