Προς το περιεχόμενο

Iδεες για hi-fi λαμπατο!!


Goatbarber

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον...

Προκαταβολικά ευχαριστω για τη βοήθεια....

 

Θελω να αγορασω ένα λαμπατο στερεοφωνικό ενισχυτή hi-fi....

Ξεκιναω από το ΜΗΔΕΝ (παντα για hi-fi)....

Τιμη γυρω στα 1.000 ευρό (θα δωσω).... Αλλα μην περιοριζεστε στα 1.000 αδιαφοριστε..(θελω να ενημερωθώ για αρχη)

Απλα πραματα, ενα ενισχυτακο, τα πολλα watt δε με ενδιαφερουν (εφοσον θα ειναι λαπατος)

Και αν εχετε υπ'οψην σας προενισχυση και τελικο ξεχωριστα ακομα καλυτερα!!

Η μουσικη που ακούω ειναι ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... Απο jazz, blues, fusion, ethnic, μεχρι και beatακια, rock, metal, heavy metal, death metal, black metal και ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ JIMI :roll: :lol: (μην ξεχνιομαστε και ελλήνικος εννοείται κυριος ηπειρώτικα και δημοτικα)

 

Υ.Γ.μη μου ξεκινησετε για ηχεια καλωδια κτλ....(εστιάστε σε ΕΝΙΣΧΥΤΗ) :)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+10000000000000000000000000000000000000000!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να εξηγηθω, δεν εχω λαμπατο ενισχυτη, αλλα μεγαλωνοντας σε μια οικογενεια που το hi-fi ειναι τροπος ζωης :lol: και ακογοντας απειρες κουβεντες απο γνωστες πανω στους λαμπατους ενισχυτες, κατεληξα οτι αυτη η ελληνικη εταιρια ειναι οτι καλυτερο σε σχεση αποδοση/τιμη, η μαλλον καλυτερα η αποδοση τους ειναι κατα ΠΟΛΥ ανωτερη απο την τιμη τους.

ειναι εξαιρετικης κατασκευης, πραγματικα στολιδια, και το καλυτερο ειναι οτι μπορεις να μας αφησεις να λεμε οτι θελουμε και να πας να τους ακουσεις. :wink:

 

παντως η λαμπα σε ενα στερεοφωνικο εχει πολλες ιδιοτροπιες και θελει μεγαλη προσοχη και φροντιδα, αλλα πανω απ ολα ΣΕΒΑΣΜΟ κατα την ακροαση(πχ παρτυ δεν βγαζεις οσο και να το προσπαθησεις).πριν προχωρησεις σε μια τετοια αγορα μαθε οσα περισσοτερα μπορεις, γιατι στο τελος μπορει να το μετανιωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η λαμπα σε ενα στερεοφωνικο εχει πολλες ιδιοτροπιες και θελει μεγαλη προσοχη και φροντιδα' date=' αλλα πανω απ ολα ΣΕΒΑΣΜΟ κατα την ακροαση(πχ παρτυ δεν βγαζεις οσο και να το προσπαθησεις).πριν προχωρησεις σε μια τετοια αγορα μαθε οσα περισσοτερα μπορεις, γιατι στο τελος μπορει να το μετανιωσεις.[/quote']

 

Ναι, αυτο το γνωρίζω, δεν παω τελειως στα τυφλα, αλλα με προβληματισε αυτό που είπες περι παρτυ, ειναι θεμα ωρων λειτουργειας?? Τρωει κολλημα αν το δουλευεις πολυ ωρα?? Γιατι εχω υπ'οψη μου οτι οσο ζεστενεται η λαμπα τοσο καλυτερα....

 

Παντως οσο χαζευα στο σαιτ μπορώ να πω οτι επαθα πλάκα..... πολυ καλες κατασκευες... ΜΠΡΑΒΟ...

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα ωρων λειτουργιας. δεν ειμαι ο πλεον αρμοδιος να σε πληροφορησω πανω στο θεμα (πηγαινε μια βολτα απο το μαγαζι τους, ειναι πολυ καλοι ανθρωποι), αλλα νομιζω οτι ειναι θεμα εντασεων. και παλι επιφυλασσομαι για την απαντηση μου.καλυτερα θα μας πουν αλλοι που εχουν γνωση και εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασα να πω οτι ο πιο δημοφιλης ενισχυτης τους ειναι ο artemis,ο οποιος αναβαθμηστηκε προσφατα. αν το εψαχνες νωριτερα, θα προλαβαινες το προηγουμενο μοντελο το οποιο πραγματικα το πουλουσαν σε εξευτελιστικη τιμη. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ξερω εγώ ειαι οτι εχουν "θορυβο" και ακους καλη ποιότητα σε μεγαλη ένταση.... κανω λαθος???

 

Εμενα με "εψησε" αυτος

 

http://www.tsakiridis-devices.com/images/aeolos2zoom.jpg

 

σε συνδιασμο με αυτο

 

http://www.tsakiridis-devices.com/line_amplifiers.html

 

Υ.Γ. δε μενω αθηνα ρε φιλε... δε μου ειναι και το πλεον ευκολο να τους επισκευτώ.. :cry: (τα κακα της επαρχιας βλεπεις)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να εχεις υποψιν σου οτι η λαμπα σε περιοριζει ως προς τα ηχεια και το πιθανοτερο ειναι να χρειαστεις και ηχεια.κατι παιζει με την ευαισθησια τους σε db κλπ.

 

ρε παιδια κανενας που να ξερει?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τιμες δεν εχει η σελιδα....(uder construction)

 

Ειμαι περιεργος, δεν πιστευω να παθω κανενα μπλακ αουτ!!!!!

 

Ξερεις κανεις πανω κατω τιμες....??????????????????

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου