Προς το περιεχόμενο

Ποια Strat;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και τι πειραζει το σιδερενιο nut?

πειραζει μονο οταν τα ταστα ειναι απο κοκκαλο κουκουβαγιας.

αλλιως εινα μια χαρα.

σαν κάτοχος American deluce με lsr για 6 χρόνια, που πάντα κάτι με χάλαγε στον ήχο της,και που τελικά έβαλε κοκκαλινο, να σου πω τη γνώμη μου. Η μέρα με τη νύχτα με θετικότητα ψήφο στο κοκκαλινο nut. Και όποιος επίσης ισχυρίζεται οτι έχει διαφορά μόνο στις ανοιχτές χορδές επίσης να μου επιτρεψεται να πω οτι έχει απόλυτο άδικο. Διαφορά  έχει παντού και σε ανοιχτές και σε νότες μετά το πρώτο ταστο. Αλλάζεις και τα saddles με τα vintage του callaham και έχεις το ωραιότατο. Vintage. Αποτέλεσμα που θες.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σαν κάτοχος American deluce με lsr για 6 χρόνια, που πάντα κάτι με χάλαγε στον ήχο της,και που τελικά έβαλε κοκκαλινο, να σου πω τη γνώμη μου. Η μέρα με τη νύχτα με θετικότητα ψήφο στο κοκκαλινο nut. Και όποιος επίσης ισχυρίζεται οτι έχει διαφορά μόνο στις ανοιχτές χορδές επίσης να μου επιτρεψεται να πω οτι έχει απόλυτο άδικο. Διαφορά  έχει παντού και σε ανοιχτές και σε νότες μετά το πρώτο ταστο. Αλλάζεις και τα saddles με τα vintage του callaham και έχεις το ωραιότατο. Vintage. Αποτέλεσμα που θες.

 

Επειδή απο εμένα έγινε αρχικά η αναφορά στην κιθάρα, ποτέ δεν την συνέστησα ως...vintage...

 

Πάντως για όποιον ψάχνει μία καλή modern strat ...

 

...εξάλλου στο 1ο ποστ γίνεται αναφορά μέχρι και στους metallica. ;) :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όποιος επίσης ισχυρίζεται οτι έχει διαφορά μόνο στις ανοιχτές χορδές επίσης να μου επιτρεψεται να πω οτι έχει απόλυτο άδικο. Διαφορά  έχει παντού και σε ανοιχτές και σε νότες μετά το πρώτο ταστο.

 

Καταλαβαινεις βεβαια οτι αυτο που λες στερειται οποιασδηποτε λογικης.

 

Εμενα μου αρεσει πολυ το LSR.Δεν ξεκουρδιζει και δινει στις ανοιχτες χορδες περισσοτερο σκασιμο / πριμα.Αν θες πιο μοντερνο ηχο ειναι μια χαρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινεις βεβαια οτι αυτο που λες στερειται οποιασδηποτε λογικης.

 

οκ να σου χαλάσω εγω χατήρι. .....? Βλέπεις και σε πολλά φόρουμ στο εξωτερικό ισχυρίζονται το ίδιο με μένα κάποιοι αλλά τέσπα δεν έχει σημασία εγω εμπιστεύομαι τα αυτιά μου που δουλευουν καμπάνα και όχι τη λογική του άλλου.

Γιώργο δεν είπα οτι αναφέρθηκε σαν vintage, απλά το έγραψα για να πω οτι το μεταλλικό nut επηρεάζει πολύ τον ήχο.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακου μια κιθαρα με zero fret για να καταλαβεις γιατι στερειται λογικης αυτο που λες ;) η χοδρη "αρχιζει" παντα απο το σημειο που αρχιζει να παλεται,αυτο ειναι είτε το nut είτε το ταστο και φυσικα μονο ενα απο τα δυο επηρεαζει τον ηχο καθε φορα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Αλλιώς θα είχε πολύ μεγαλύτερη σημασία από τι μέταλλο είναι φτιαγμένα τα κλειδιά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι γιατί ακούω πολλούς να ορκίζονται στα kluson vintage κλειδιά και ότι έχουν ηχητική διαφορά σε σχέση με άλλα. Τέσπα μου αρκεί που εγω έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από τη μετατροπή τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία. Εγώ πάντως άκουσα άλλα πράγματα από αυτό που λέει η λογική.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι γιατί ακούω πολλούς να ορκίζονται στα kluson vintage κλειδιά και ότι έχουν ηχητική διαφορά σε σχέση με άλλα.

 

Γιατι ειναι πιο ελαφρια απο τα αλλα :)

Το βαρος στο headstock μπορει να προκαλεσει αλλαγες στον ηχο, δοκιμασε να στερεωσεις ενα μικρο βαριδιο κοντα στα κλειδια, εχει ενδιαφερον. Σε αυτο βασιζονται και τα διαφορα FatFinger.

http://www.amazon.com/Fender-099-2180-100-Fatfinger/dp/B004WQOFBI

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου