Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για αλλαγή bridge μαγνήτη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα να θυμηθώ λίγο τα παλιά και να το ρίξω στις (βαριές) μεταλιές...

Καλό θα ήταν λοιπόν να αλλάζαμε το μαγνήτη μας στη γέφυρα με κάτι πιο ταιριαστό ηχητικά.Είμαι ανάμεσα στον DiMarzio Crunch Lab και στον Seymour Dunkan Distortion.

Στόχος μας είναι ένας σφιχτός,γεμάτος ήχος με όσο το δυνατόν πιο φυσικά χαρακτηριστικά.

Η κιθάρα που θα τοποθετηθεί έχει basswood σώμα,bolt-on κατασκευή,rosewood ταστιέρα και locking trem γέφυρα.

Ακούω προτιμήσεις και ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Neck ποιον μαγνητη εχεις?

Αν μεταλ εννοεις κλασσικα πραγματα heavy κτλ ειναι μια χαρα αυτοι που σκεφτεσαι αν ομωσ εννοεις thrash death με low tuning θα σου προτεινα απο dimarzio τους X2N η D-ACTIVATOR η ακομα καλυτερα EMG 81.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Neck ποιον μαγνητη εχεις?

Αν μεταλ εννοεις κλασσικα πραγματα heavy κτλ ειναι μια χαρα αυτοι που σκεφτεσαι αν ομωσ εννοεις thrash death με low tuning θα σου προτεινα απο dimarzio τους X2N η D-ACTIVATOR η ακομα καλυτερα EMG 81.

To ταίριασμα με το neck δεν μας απασχολεί ιδαίτερα(Paf Pro).

Το γνωρίζω οτι είναι μια χαρά και οι δύο απλά έχω την απορία για το ποιος θα ήταν λίγο καλύτερος!

Θα πάμε το πολύ σε κάτι σαν κι 'αυτό...όχι παραπέρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Distortion θα τον προτιμούσα από τον Crunch Lab. Μετά από Dimarzio όντως ο D-activator είναι πολύ καλή περίπτωση όπως και ο D-activator-x που είναι real beast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να τους εχω δοκιμασει,απο συζητησεις που εχω κανει κ κιθαρες που εχω ακουσει,αν ηθελα να φτιαξω μεταλ ηχο μονο,θα πηγαινα σε σετ blackouts

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσισα να θυμηθώ λίγο τα παλιά και να το ρίξω στις (βαριές) μεταλιές...

Καλό θα ήταν λοιπόν να αλλάζαμε το μαγνήτη μας στη γέφυρα με κάτι πιο ταιριαστό ηχητικά.Είμαι ανάμεσα στον DiMarzio Crunch Lab και στον Seymour Dunkan Distortion.

Στόχος μας είναι ένας σφιχτός,γεμάτος ήχος με όσο το δυνατόν πιο φυσικά χαρακτηριστικά.

Η κιθάρα που θα τοποθετηθεί έχει basswood σώμα,bolt-on κατασκευή,rosewood ταστιέρα και locking trem γέφυρα.

Ακούω προτιμήσεις και ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

 

emg-81

seymour duncan blackouts

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου