Προς το περιεχόμενο

Πως παίζει live ο επαγγελματίας κιθαρίστας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το καλό είναι οτι με "αφήνουν" να έχω ενισχυτή.

 

με τον υπάρχοντα εξοπλισμό μου έχω 3 επιλογές.

 

σας τις παραθέτω να μου πείτε τι θα κάνατε στη θέση μου.

 

1.

mesa mark iii head - 1x12 boogie cab (evm12l) & πετάλια μπροστά με ένα 906 στη καμπίνα

 

2.

το ίδιο μόνο που αντί για πετάλια, χρησιμοποιώ την tonelab SE (L/MONO connect- R στον mark iii)

 

3.

rockmaster preamp & (lexicon mx200 / dbx 266xl / alesis eq στις λούπες)- VHT power amp - boogie cab - 906 mic.

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια ταπεινή συμβουλή έχω να δώσω... διάλεξε το gear που θα σου δώσει τον πιο πριμαριστό και διαυγή ήχο (τουλάχιστον για τα καθαρά σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αφου μπορεις να διαλεξεις, παιξε με οτι σου αρεσει εσενα πιο πολυ. οσο καλυτερα ακουγεσαι τοσο καλυτερα για σενα, και τοσο πιο ευχαριστα θα περνας. λαβε υποψη και το αν θα αφηνεις τα μηχανηματα στο μαγαζι η θα τα κουβαλας καθε εβδομαδα, τι γινεται σε περιπτωση ζημιας/κλοπης αν τα αφηνεις, κουβαλημα κτλ.. γενικως το direct με monitor εχει το μεγαλο μειονεκτημα οτι αναμεσα σε σενα και στον ηχο/ενταση που ακους υπαρχει κι αλλο ατομο (ο ηχοληπτης), το οποιο ειναι σχεδον παντα ταλαιπωρια (ακομα κι αν συμφωνειτε. οταν αλλαζει κατι στο παταρι κατα τη διαρκεια του live αντε βρες ακρη - ενω αλλιως γυρνας ενα κουμπι)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου