Προς το περιεχόμενο

ESP ltd ec-2005


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολουσ(σιμερα εγινα βαρετοσ με τις ερωτισεις μου)το λοιπον λεω να παρω τιν esp ltd ec-2005 και τηα ηθελα γνωμεσ(βασικα ειναι καινουργια γι αυτο οτι γνωριζετε απο τιν ec-400).gyrw sta 750¤. μου αρεσε ο ηχοσ των active μαγνητων και φαινεται γαματη.καμια αλλη προταση στα ιδια λεφτα εκτοσ απο fender(den moy aresoyn emfanisiaka σορρυ :oops: )

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν φαίνεται άσχημη, αλλά πολύ... death ρε μεγάλε!! :P

 

Αν με "κάτι ανάλογο" εννοείς μια set neck κιθάρα με αντίστοιχα ξύλα, κλπ, προσωπικά μου άρεσε η Washburn Χ-50Q Pro (OXI αυτή που φέρνει ο Φάκας, η οποία δεν έχει SD μαγνήτες). Στην Αμερική κάπου $800 νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα για τα τεχνικα στοιχεια θελω πληροφοριεσ αν αξιζουν τα λεφτα τους.απο εμφανιση τη βρηκα λιτη και μου αρεσε(καμια σχεση με death εγω)ασε που το satin ειναι πολυ πιο ευκολοπαιχτο.και κατι ξεχςριστο.

 

φωτογραφίες εδώ

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε edit το url, το θέμα έγινε 1 μέτρο πλάτος! :lol:

 

Οι μαγνήτες είναι original EMG ή "licenced"? Αν είναι το πρώτο και σ'αρέσει ο ήχος τους νομίζω ότι είναι καλή αγορά (η μαυρίλα εξακολουθεί να με αγριεύει πάντως!) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi.sorry gia ta greeklish alla den mporw na ta apofigw mias kai den ehw ellinika akoma... :) tha sou proteina na meineis makria apo mitrikes etairies tipou epiphone, sqier, ltd k ta loipa. einai poly katwteres kai to mono pou plirwneis einai i firma. episeis meine makria apo magnites tipou "licenced by seymour duncan" i "licenced by emg". se proves i live tha kopanas to kefali sou ston tiho........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... το παιδί λέει ότι οι μαγνήτες είναι original και όχι licenced και τα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι καλά (άσχετα αν συνεχίζει να με χαλάει η εμφάνιση...). Επομένως τι σχέση έχει το όνομα?? :roll:

 

Η κατώτερη τιμή αντικατοπτρίζει την προέλευση κατασκευής, στην συγκεκριμένη περίπτωση Κορέα (??).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to onoma mporei na deihnei to pou einai ftiagmeni i kithara...auto omws de simainei pws einai kai piotika swsta ftiagmeni....oi epiphone gia paradeigma de simainei pws afou ehoun tin ipografi tis gibson einai kales....asheto me to an ehoun akoma kai authentikous gibson magnites......ta ksila einai halia...

 

 

 

kai pali sorry gia ta greeklish...apla den ehw ellinika...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, δεν συμφωνώ μαζί σου, επι τις αρχής.

 

Πιστεύεις δηλαδή ότι οι Gibson έχουν τα κορυφαία ξύλα και οι Epiphone έχουν τον κατιμά?

 

Ακαδημαϊκή ερώτηση:

 

Πόση διαφορά "στα ξύλα" ή αλλού μπορεί να έχει μια American Strat από μια Μεξικάνα ή και από μια Squier για να κοστίζει από 2 έως... 32 φορές περισσότερο??

 

Μπες από περιέργεια στο site της Washburn και δες τις διαφορές στις τιμές ανάμεσα στις made in Korea και στις American Custom Shop. Μετά δες και τις διαφορές "στα ξύλα" (και στους μαγνήτες και όπου θέλεις). Για να μην πούμε για διάφορες "signature" κλπ.

 

Η άποψή μου είναι ότι μια "φτηνή" έκδοση κάποιας "επώνυμης" κιθάρας, δεν είναι 10 φορές χειρότερη επειδή είναι 10 φορές φτηνότερη. Πολλές φορές μάλιστα είναι και στο 70-80% της "επώνυμης" και ίσως και καλύτερη αν ρίξεις μερικά παραπάνω λεφτά (μαγνήτες, διακόπτες, κλειδιά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου