Προς το περιεχόμενο

Squier Classic Vibe vs Fender Standard Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξίζει να το δείτε.Blind tests...λίγο λειψά βεβαια...

 

hττps://www.youtube.com/watch?v=YVligAj-hIQ

hττps://www.youtube.com/watch?v=QCEdT2d43jU

 

Ελπίζω να μην φορτώνω τσάμπα το θέμα.

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να το δείτε.Blind tests...λίγο λειψά βεβαια...

 

hττps://www.youtube.com/watch?v=YVligAj-hIQ

hττps://www.youtube.com/watch?v=QCEdT2d43jU

 

Ελπίζω να μην φορτώνω τσάμπα το θέμα.

 

 

Τους έχω δει ;) ευχαριστώ για την απάντηση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε, δεν ξερω αν αγορασες τελικα την CV 50, (αν την αγορασες ηδη ξερεις οτι για τα λεφτα που εδωσες μονο που δεν τους εκλεψες ;),

αν δεν την εχεις παρει ακομα μπορω να σου βρω μερικους λογους ακομα για αγορα:

(αλλιως, μονο το αρθρο του superfunk, ειναι αρκετο για να δεις το φως!!! γιατι εγω το ειδα)

 

1. μιλαμε για κιθαρα ανωτερης ποιοτητας για κινεζικη, και αν δεν ηξερες καθολου την τιμη της (περιπου 330 ευρω) θα πιστευες ανετα οτι κανει σιγουρα τα διπλασια!! )

 

2. Εν μεσω κρισης, καθε ευρω μετραει. Αρα αν εσυ μπορεις να πας για αγορα (και ποιος δεν θελει να μπορει) ειναι η καλυτερη σχεση τιμης - ποιοτητας με λιγα λεφτα

 

3. Εχω μια Fernandes Monterey Elite, με seymour duncan και το συστημα sustainer, πολυ καλη κατασκευη, αλλα εγω προτιμαω στα live μου να παιζω με την Squier και πιστεψε με δεν με κρεμασε ποτε!!!

 

4. Ακομα και σε διαγωνισμους που εχω παει να παιξω (και ξερεις, εκει δεν παιζει να πας με κακο οργανο, και να μην σε αφησει να παιξεις) την squier πηρα.

 

5. Οσοι δεν την ξερουν και την πιασουν και παιξουν δεν το πιστευουν ποσο κανει

 

6. Οσον αφορα στην ποιοτητα κατασκευης, απλα να σου πω τον πόνο μου, οτι στο μηνα πανω που την πηρα φευγει με τα μουτρα απο την βαση της (δεν την αφησα καλα), σκαει στα πλακακια, πεταγονται εξω ολα σχεδον τα κλειδια, και οταν παω να μαζεψω τα πιθανα κομματια της, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Βαζω ξανα τα κλειδια, κουρδιζω ολα ΟΚ. Μονο ενα ελαχιστο στιγματακι απο την μπασσα Ε χορδη στην ταστιερα. Ουτε σπασιμο στο ενωμα, ουτε ραγισμα στο φινιρισμα, ουτε τιποτα

Μιλαμε για πολυ δεμενο οργανακι!!!

 

7. Απο ήχο...πολύ καλός (οκ, δεν εχει το νευρο μιας αυθεντικης american κτλ, αλλά μονο αν τυχει να την συγκρινεις, και με αυστηρο αυτι θα καταλαβεις διαφορα)

 

8. Και να μου χαλαγε, ξανα την ιδια Squier Classic Vibe 50s θα επαιρνα!

 

 

ΥΓ (όσοι διαβαζετε το μηνυμα αυτο και δεν την εχετε αποκτησει ακομα, τρεχατε γιατι θα το παρουν ειδηση στην Κινα οτι ο κοσμος εδω δεν αγοραζει τα ακριβα μοντελα και θα τις αποσυρει!!!)

 

 

Φιλικα, απο καρδιας, συκωτιου, πνευμονων, σπληνός και γενικοτερων προάστειων και γειτόνων οργάνων!!!  ;D

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

+1 και από εμένα για την cv, τελικά δεν έχει χυθεί τόσο μελάνι άδικα για την πάρτη της, φοβερά καλή δουλειά από  το κινέζικο εργοστάσιο, φοβερό μπράτσο – μαγνήτες! έχει δίκιο ο superfank  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου