Προς το περιεχόμενο

[Video] Jonny Greenwood


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον μικρός θα έβλεπε πολύ Hendrix και SRV.

 

Το πρόβλημα είναι ότι του Jonny του βγήκε λίιιιγο πιο ... gay αγριάδα... :lol: :lol:

 

Τι εννοώ???

 

 

(Ειδικά η τσαχπινιά του όταν έχει πλέον κακοποιήσει την κιθάρα και αποχωρεί...είναι ΟΛΑ τα λεφτά!!! :D:D)

 

Υ.Γ. O Jonny είναι όντως θεός της σύγχρονης κιθάρας πάντως... 8) :wink:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για να ακριβολογούμε την εποχή αυτού του video δεν ήταν και Ο θεός της σύγχρονης κιθάρας, πέρασαν 2-3 χρόνια ακόμη (ΟΚ Computer) για να μας καταθέσει τα πλήρη διαπιστευτήριά του ο συγκεκριμένος κύριος...

 

Νομίζω πάντως πως οι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ κιθάρες των Radiohead οφείλονται κατα 1/3 ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 3 που παίζουν κιθάρα (Greenwood, O'Brien, Yorke).

¶σε που οι 2 από τους τρεις (Greenwood, Yorke) τα καταφέρνουν εξ' ίσου καλά και σε οτιδήποτε πληκτροφόρο και δεν είναι "μεγάλοι παίχτες" της κιθάρας με την παραδοσιακή έννοια...γιατί έχουν καταλάβει πως κάτι τέτοιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ στην σύγχρονη μουσική. :D :D

 

Πάντως ότι έχει βγει λίγο "τσαχπίνης" στο εν λόγω video είναι αλήθεια...και δεν το πολυσυνηθίζει! 8O 8O Στα περισσότερα video που έχω δει (έχω δει καμιά 10αριά live από διάφορες εποχές του γκρουπ) συνήθως είναι ανέκφραστος και κοιτάει το πάτωμα ακόμα και όταν "τα σπάει"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕ & ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ :lol:

 

ΚΑΛΕ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΡΙΑ... :lol: ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ!!!! :lol: :lol:

ΑΧ ΚΑΛΕ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου