Προς το περιεχόμενο

Seduce The Heaven - Νέο video clip!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ασχολούμαι με το είδος αυτό, δεν έχω εμπειρία.

Ομως σαν ακροατής και σαν μουσικός, θα μείνω στην άριστη κατα την γνώμη μου μίξη, στην άριστη απόδοση του progressive, εξαιρετικές ερμηνείες απο τους τραγουδιστές και την υπολοιπη μπάντα,

Εύσημα επίσης στον σκηνοθέτη και video editor.

 

Μου άρεσε πάρα πολύ η αρτιότητα του, η ενορχήστρωσή του, η παραγωγή σας και ας μην είμαι του στύλ όπως είπα,

μπράβο σε  όλα και σας εύχομαι καλή επιτυχία στο promotion.

Ευχαριστώ που το μοιραστήκατε μαζί μας.

 

Εννοείται το κατεβάζω!!

 

Οντως μετά τα 8 πρωτα μετρα, το ριφάκι πρέπει να θέλει λιγο ανεβασμα σε ενταση, ενα compression ισως να βγει λιγο πιο μπροστα. Οχι πολυ.

 

επισης μην μου βγάλετε κανα όνομα (το φυσιολογικο ειναι να εκανα κανα κοπλιμεντο για την ομορφιά της κοπέλας περαν απο την φωνη) αλλα μου άρεσε ο τραγουδιστής σας σαν παρουσια, ωραίο παιδί, μου θυμίζει τον Chris Hemsworth, τον ηθοποιό που έπαιζε στο THOR.

Μακάρι να ήμουν έτσι lol

 

 

Σε ευχαριστω μαν.

Σιγουρα καταλαβαινω πως το συγκεκριμενο ειδος δεν απευθυνεται σε ολους.

Το εκτιμω παντως να ακουω καποια οσο το δυνατον αντικειμενικα πραγματα,καλα η κακα, ειδικα απο ακροατες που δεν εχουν πολλες επαφες με αυτη τη μουσικη.

 

Θα μεταφερω και το σχολιο σου στο ομορφοπαιδο μας!  ;D

 

Να'σαι καλα,

Alex

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Άλεξ...μερικά πράγματα όπως μου κατεβαίνουν απ' το κεφάλι

Θετικά 70%

-Πολύ καλά brutal (απόδοση και ηχογράφηση)

-Πολύ καλή η κοπέλα (απόδοση)

-Ωραίες κιθάρες (ιδιαίτερα οι σόλο αλα Petrucci)

-Καθαρή παραγωγή

Αρνητικά 30%

-Η φωνή της είναι υπερβολικά "καθαρή" σαν χροιά και δεν κολλάει πολύ με το υπόλοιπο κομμάτι και φαίνεται αυτό περισσότερο στις εναλλαγές από τα brutal που κολλάνε τέλεια. Δεν εννοώ ότι φταίει η κοπέλα. Το μικρόφωνο ή η επεξεργασία πιθανότατα

-Τύμπανα μιας δυναμικής, τίγκα στο sample και στο quantize. Την επόμενη φορά ας γκρουβάρει πιο ανθρώπινα το πράγμα! Γνωρίζω τη μανιέρα του είδους που "απαιτεί" τύμπανα τέτοιας αισθητικής, αλλά κατά τη γνώμη μου ένα καλά παιγμένο (έστω και sample based) και ηχογραφημένο ανθρώπινο σετ είναι το Α και το Ω.

-Τα τύμπανα ακούγονται λίγο μόνα τους στη μίξη (όχι πάντα). Λίγο το μπάσο και οι ρυθμικές αν ήταν κάνα db πιο πάνω θα δένανε καλύτερα νομίζω.

 

Αυτά όπως τα σκέφτηκα και σόρυ αν δεν ζητούσες "κριτική" εγώ απλώς είπα τη γνώμη μου γιατί όπως πάντα την λέω σε κάτι που μου αρέσει σαν προσπάθεια και σαν αποτέλεσμα.

 

Keep your heads banging!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Άλεξ...μερικά πράγματα όπως μου κατεβαίνουν απ' το κεφάλι

Θετικά 70%

-Πολύ καλά brutal (απόδοση και ηχογράφηση)

-Πολύ καλή η κοπέλα (απόδοση)

-Ωραίες κιθάρες (ιδιαίτερα οι σόλο αλα Petrucci)

-Καθαρή παραγωγή

Αρνητικά 30%

-Η φωνή της είναι υπερβολικά "καθαρή" σαν χροιά και δεν κολλάει πολύ με το υπόλοιπο κομμάτι και φαίνεται αυτό περισσότερο στις εναλλαγές από τα brutal που κολλάνε τέλεια. Δεν εννοώ ότι φταίει η κοπέλα. Το μικρόφωνο ή η επεξεργασία πιθανότατα

-Τύμπανα μιας δυναμικής, τίγκα στο sample και στο quantize. Την επόμενη φορά ας γκρουβάρει πιο ανθρώπινα το πράγμα! Γνωρίζω τη μανιέρα του είδους που "απαιτεί" τύμπανα τέτοιας αισθητικής, αλλά κατά τη γνώμη μου ένα καλά παιγμένο (έστω και sample based) και ηχογραφημένο ανθρώπινο σετ είναι το Α και το Ω.

-Τα τύμπανα ακούγονται λίγο μόνα τους στη μίξη (όχι πάντα). Λίγο το μπάσο και οι ρυθμικές αν ήταν κάνα db πιο πάνω θα δένανε καλύτερα νομίζω.

 

Αυτά όπως τα σκέφτηκα και σόρυ αν δεν ζητούσες "κριτική" εγώ απλώς είπα τη γνώμη μου γιατί όπως πάντα την λέω σε κάτι που μου αρέσει σαν προσπάθεια και σαν αποτέλεσμα.

 

Keep your heads banging!

 

Σε ευχαριστω για τα σχολια σου. Να'σαι καλα.

Προφανως μπαινει στη μεση το υποκειμενικο θεμα "γουστου" και ως παραγωγος του δισκου μαλλον ειμαι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα ως εχει, σκοπιμα.

Ενας απο τους λογους του ποστ ομως ειναι για να παρω διαφορετικες αποψεις και οπτικες απο αλλα ατομα που σιγουρα δεν εχουν τις ιδιες αντιληψεις με μενα. Οποτε φυσικα και ειμαι ανοιχτος σε καθε μορφη κριτικης. ;)

 

Cheers!

Alex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου