Προς το περιεχόμενο

Just a dream


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα κομματακι που εμπνευστικα κοιμωμενος.. ;D

 

Σορρυ για τα υπερβολικα ντραμς αλλα αγορασα καινουργια Mesh Pads... ;D ;D ;D & μπορω πλεον να παιζω σαν ανθρωπΑς... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα κομματακι που εμπνευστικα κοιμωμενος.. ;D

Μήπως έβλεπες (στ' όνειρό σου) ότι πουλάς Ρίζο ή ότι έπαιζες με BC Rich?  ;D

 

M' άρεσε το κομμάτι. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μήπως έβλεπες (στ' όνειρό σου) ότι πουλάς Ρίζο ή ότι έπαιζες με BC Rich?  ;D

 

M' άρεσε το κομμάτι. ;)

 

 

;D ;D ;D ;D

 

Βρε μπας και το μπάσο είναι jazz bass;  ;) ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Και εμένα μου άρεσε. Τι έγινε περνάμε prog φάση;  8) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε μπας και το μπάσο είναι jazz bass;

 

ρε συ ΔΕΝ παιζεσαι,οντως με το JB ενος φιλου που μου το εφερε για σεταρισμα το εγραψα!!!!!! :)... ενα του 1973 παρακαλω!

 

αυτα που ακουμε  (ντραμς) τα επαιξες με τα χερακια σου ?

αν ναι ... υποκλινομαι

 

ενταξει εχει πεσει πολυ .....κοπτοραπτικη ;D μια και δεν ειμαι τοσο καλος ντραμμερ ωστε να το παιξω με τη μια  αλλα ναι τα beats  τα εχω παιξει εγω ,οπως και τις αλλαγες ,αλλα για να μη λεμε και μαλακιες τις πετυχα μονο αφου εκοψα τα bpm στο μισο και μετα το διπλασιασα ;D ;D ;D

 

τι να κανω ο μαυρος αφου  μου εφυγε ο ντραμμερ μου στας Σκωτιας..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό, στιβαρό groove και ατμοσφαιρικές μελωδίες. Το μόνο παράπονο μου είναι ότι στο 2.16 και στην επανάληψη του το cross-sticking είναι πολύ χαμηλά, ανέβασε το το μαυράδι να πορωθούμε σαν άνθρωποι! :P

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι μαέστρος ρε Superfunk,τι να λέμε τώρα?! ;D Πάρα πολύ μου άρεσε και αυτό,όπως όλα όσα έχεις ανεβάσει στο soundcloud.Πάντα τέτοια!!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κοιμάσαι περισσότερο αφου έχεις τετοιες εμπνεύσεις lol

 

Είναι καταπληκτικο φυσικά, αντάξιο του reputation του δημιουργου, τέλεια ενορχήστρωση, επιλογές ήχων, εφφε, φιλτρων και εκτέλεση.

 

Θα τολμήσω να κάνω μια παρατήρηση σε κάποια σημεία οπως στο 40-50 δευτερολεπτο και λιγο μετα στην κιθαρα, το distortion στο hammond αν ακουω καλα προκαλεί μια οξύτητα η οποία ελαφρώς μα πολύ ελαφρως ενοχλεί ιδιαίτερα αν ακουστει με μετρια ηχεια π.χ. τα logitech του pc κατι που φτωχα αλλα τίμια reference μου βεβαια (av 30) δεν παρατηρείται τόσο.

 

Μην με χτυπήσεις, εχω μικρό παιδι.

 

Μου αρεσε και το jack my friend γιατι μπηκε στο καπακι.

 

Βασικά ολο το playlist σου ειναι για φάση ηχεία στο σαλόνι, καναπές, ουϊσκακι, να εχεις βαλει κατι στην τηλεόραση χωρίς ήχο, χαμηλο φωτισμο και να απολαμβάνεις. Έτσι το νιωθω και μαλλον θα το κανω σημερα το βράδυ. Superfunk saturday night, μιας και εχω μεινει και ταπί για βραδυνη εξοδο.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τολμήσω να κάνω μια παρατήρηση σε κάποια σημεία οπως στο 40-50 δευτερολεπτο και λιγο μετα στην κιθαρα, το distortion στο hammond αν ακουω καλα προκαλεί μια οξύτητα η οποία ελαφρώς μα πολύ ελαφρως ενοχλεί ιδιαίτερα αν ακουστει με μετρια ηχεια π.χ. τα logitech του pc κατι που φτωχα αλλα τίμια reference μου βεβαια (av 30) δεν παρατηρείται τόσο.

 

θα χειροκροτησω και εσενα γιατι απλα εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο,εδω εγινε η εξης λαλακια,το B4 που χρησιμοποιω κανει ενα clash με το SONAR & οταν τελειωσει το κομματι χανει το γρηγορο leslie,ε,οταν εκανα την τελευταια ακροαση πριν το mixdown ξεχασα να το ξαναβαλω στο γρηγορο και η ελειψη της....ταχυτητας οντως ανεβασε τα πριμα...αλλα απο την αλλη μου αρεσε το αργο και το κρατησα

 

τελικα το επιπεδο των ακροατων εδω μεσα ειναι ΥΨΗΛΟΤΑΤΟ και δεν κανω πλακα... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου