Προς το περιεχόμενο

Πείτε καμια γνώμη (παικτικά)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δε θα εκτιμησω περισσότερο τον Κολλια επειδή μπορεί να παίξει και άλλα είδη μουσικής που προσωπικά θεωρώ "ανωτερα".

 

Και αυτό γιατί δε κατηγοριοποιώ την ποιότητα της μουσικής συμφωνα με το είδος, σε κάθε είδος υπάρχουν σκουπίδια.

 

Για μένα, ο Κόλλιας είναι μουσικάρας και ας μην εχει ασχοληθεί με άλλα είδη σοβαρα.

 

Και το λέω αυτό επειδή προφανώς και ο φίλος που ανοιξε το θέμα θα εχει ασχοληθεί με άλλα είδη, ειμαι σιγουρος οτι μπορει να παιξει μια χαρά και αλλα πράματα εκτος απο death metal. Όμως αν κάποιος θελει να ασχοληθεί σοβαρά με αυτό το είδος (που εμεις δε θεωρουμε οτι ειναι μουσική), μου φαινεται στενομυαλο να τον συμβουλεύουμε να το αφησει και να ασχοληθεί με καποιο άλλο είδος (που εμεις θεωρουμε μουσική)

 

επίσης τα πόσα χρόνια εμπειρίας έχουμε στο επάγγελμα του ντράμμερ δεν δινει περισσότερο κύρος στην άποψή μας οτι κάτι είναι μουσική και κάτι άλλο δεν είναι. Το τι θεωρεί ο καθένας μουσική ή καλή μουσική είναι εντελώς υποκειμενικό και το να συμβουλεύουμε κάποιον να χαράξει την πορεία του συμφωνα με αυτό που αρέσει σε μας είναι στενόμυαλο είτε το θελουμε ειτε οχι

 

;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια . Παρόλα αυτα θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για καινούρια παικτικά licks από άλλα ηδη μουσικής μιας και αυτό που παίζω δεν ειναι και το κυριο ειδος ενασχόλησης του forum . Π.χ ενας Jazzιστας πιθανότατα θα μπορουσε να μου συστησει ενα jazz lick που θα του ταίριαζε περισσοτερο απο ένα δικό μου στο συγκεκριμένο πχ κομματι . Στο κάτω κατω αυτο ειναι το είδος μουσικής μου και είναι πολυυυυ νωρις ακόμα για να το παρατήσω για κάτι αλλο . Και γενικά μη συγχέετε το είδος ενασχόλισης με τον τροπο ενασχόλισης . Με οτιδήποτε και αν ασχολήσε σοβαρα , ειναι σοβαρό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σα να βλεπω ηχογραφηση του κολια για τους nile  ;D ;D

Αλλα καταλαβες Heraklis SZ.Το παιδι εχει καλα χερια και ποδια !!!κατα την γνωμη μου πρεπει να βρει καποιον δασκαλο (μεντορα ;) που θα τον κατευθυνει στο σωστο δρομο.

Ο ιδιος ζηταει licks απο αλλους ντραμμερ πχ.Jazz ,to παιδι θελει να μαθει αλλα δεν εχει πυξιδα.Το να παιζεις μεταλ σε αυτην την ηλικια ειναι νορμαλ.Αν ομως θελει να ασχοληθει σοβαρα με το Drumming χρειαζεται καθοδηγηση ,διδασκαλια ,ακουσματα ,εμπειριες κλπ.

Αν το κανει για το κεφι του τοτε παω πασο!!!Βεβαια τρωγοντας ερχεται η ορεξη.Αν αρχισει και βγαζει καποια λεφτα απο την μουσικη τοτε υπαρχει ενας λογος παραπανω να μελετησει με δασκαλο .Οσον αφορα το Κολλια Δεν καταλαβες τιποτα απο το video που ανεβασα ;;;;;

Αν δεν ειναι μουσικος αυτος που μπορει να παιζει με διαφορετικα στυλ και ιδιωματα ποιος ειναι ;ΕΓΩ ΠΧ. που λεω  α!! συγνωμη παιζω μονο μεταλ η λαικα η ροκ η και εγω δεν ξερω τι .

@hypoxia .Mικρε κοιταξε τι θες να κανεις και αποφασισε τωρα που εισαι νεος εχεις φυσικο ταλεντο αν σε ενδιαφερει το drumming σοβαρα κανε αυτο που πρεπει.Και κατι ακομα μαθε και ενα αλλο οργανο πχ.Πληκτρα η κιθαρα .Θα σε βοηθησει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την συμβουλή . Γενικά εχω ξεκινήσει να παίζω κιθάρα τον τελευταίο καιρό, μονος απο internet , και όντως βλέπω ότι βοηθάει  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι μουσικος αυτος που μπορει να παιζει με διαφορετικα στυλ και ιδιωματα ποιος ειναι ;ΕΓΩ ΠΧ. που λεω  α!! συγνωμη παιζω μονο μεταλ η λαικα η ροκ η και εγω δεν ξερω τι .

 

Δηλαδή "μουσικός" είναι ΜΟΝΟ αυτός που παίζει πολλά είδη μουσικής? Sorry αλλα διαφωνώ... Ο μουσικός για μένα είναι αυτός που ακόμα και τα δάχτυλά του να βαράει πάνω στα δέντρα παράγει ήχους με συναίσθημα... Δε χρειάζεται να παίζω τύμπανα, κιθάρα, όμποε και κλαρίνο, rock, jazz, metal και κλασσική μουσική... Αρκεί σε αυτό που κάνω να είμαι καλός...

 

Και ο φίλος Hypoxia είναι καλός και ας του αρέσει μόνο να "κοπανάει και να κάνει θόρυβο". Keep metalling mate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ας του αρέσει μόνο να "κοπανάει και να κάνει θόρυβο". Keep metalling mate!

Ούτε κοπανάει, ούτε θόρυβο κάνει. Ο άνθρωπος παίζει κάτι πολύ συγκεκριμένο, απλά η ηχογράφηση είναι πολύ κακή

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κοπανάει, ούτε θόρυβο κάνει. Ο άνθρωπος παίζει κάτι πολύ συγκεκριμένο, απλά η ηχογράφηση είναι πολύ κακή

 

Ειρωνικά το είπα...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνικά το είπα...  ;)

  Μα πάνω στην ειρωνία σου, απάντησα κι εγώ.

  Έπειτα, το βρίσκεις σωστό να ειρωνεύεσαι, έναν συνάδελφο μουσικό, που έχει το θάρρος να εκθέτει τον εαυτό του και μάλιστα όταν παίζει άψογα κάτι που έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας?

Επειδή είσαι καλό παιδί, ξέρω οτι άλλο εννοείς  απο αυτό που φαίνεται, γι αυτό και το σχολιάζω. :)

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου