Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη μαγνητη σε Stingray


supremo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα 4αρι Stingray 3band eq και σκεφτομαι να αλλαξω τον εργοστασιακο του μαγνητη με Seymour Duncan alnico. Τι διαφορες θα δω στον ηχο? Απο βιντεακια στο youtube δεν εβγαλα κανενα συμπερασμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγη μαγνητη σε Stingray

 

 

Οχι.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σοβαρα τωρα, δε σου αρεσει κατι στο πως ακουγεται; Οι περισσοτεροι aftermatket stingray μαγνητες επιδιωκουν να ακουστουν οπως οι εργοστασιακοι. Κι αυτο διοτι σχεδον κανεις δεν αλλαζει μαγνητη στο stingray, εκτος αν εχει χαλασει ο original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κανεις.Ειναι εξαιρετικος μαγνητης και δεν κυκλοφορει στην αγορα.παραγεται μονο και μονο για την ΕΒΜΜ.Μου ειχε ερθει κι εμενα η ιδεα να κανω μια αλλαγη στο sterling μου με εναν delano αλλα δεν υπαρχει λογος.Αν απλως θες μια αλλαγη καν την απλα κρατα τον original

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαζεις μαγνητη μονο οταν η G δεν ακουγεται οπως οι αλλες γιατι εχουν περασει απο τα χερια μου 5 stingray τα 2 ειχαν weak G. H λυση για αυτο ειναι nordstand ο οποιος ειναι καλυτερος και απο τον εργοστασιακο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβηλε.

Κλειδώστε το thread.Σας προστάζω.

 

 

 

Σπαμάρω αφού τελικά τζίφος η δουλειά.Καλά έπραξες.

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου