Προς το περιεχόμενο

In flames - Take this life (guitar cover) pod HD. Θέλω γνώμες!!!


giwrgos_sd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, ποστάρω το καινούριο μου βίντεο, μετα από αρκετή δουλειά ελπίζω να χει βγεί αξιοπρεπής ήχος. Θα θελα τις γνώμες σας και τι θα λέγατε οτι πρέπει να διορθώσω στο ηχογραφιμένο κομμάτι, αλλά και παικτικά αν δείτε κάτι λάθος σε τεχνική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bro you are a beast!!χαχαχαχα.. ;D

 

1ον.Μπράβο για την επιλογή του κομματιού!(Αν και ό,τι in flames και να έβαζες θα μ άρεσε..)

2ον.Η δουλειά στο βίντεο είναι εξαιρετική.Πες μας τί κάνεις και με ποιο πρόγραμμα?!

Ειδικά στην σκηνή που παίζεις στον καναπέ..με τον εαυτό σου,είναι για όσκαρ.

3ον.Όσον αφορά τα μουσικά.Παιχτικά το έχεις ,αβλεπή.Δεν τίθεται θέμα.. ;)

4ον.Ηχητικά είναι επίσης πολύ καλό.Τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα..Άκου και τους ηχολήπτες,ενδεχομένως να σου πουν περισσότερα.

 

All in all,εξαιρετική δουλειά!

 

Thumbs up!

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια, έλιωσα στο ψάξιμο για τον ήχο και το υποτιπώδες master που έκανα και σιγά σιγά προσπαθω να μάθω κιαλλα.

 

Για το βίντεο:

χρησιμοποιώ το adobe premiere pro. Αρχικά κάνω τις διαφορετικές λήψεις. Στη συνέχεια πετάω το ηχογραφιμένο μέσα στο adobe και μετά συγχρονίζω τα βίντεο με τον ήχο (τα βάζω στο περίπου και παίζω με τα δευτερόλεπτα μπρος πίσω).

Για τη σκηνή που είμαι διπλός  ;D είναι πολύ απλή τεχνική, ψάξε στο youtube για linear wipe tutorial, είναι 2 λεπτά υπόθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός! Ακούω In Flames λιγότερο απο χρόνο και έχω καψουρευτεί τον ήχο και τη μουσική τους. Τα απόδωσες πολύ καλά. Μου άρεσαν πολύ μερικά τρικάκια επίσης στο βίντεο σου. Τέλος σου έχουν πει ότι μοιάζεις με τον Andy James αλλα με μαλλί ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω με τους συμφουρμιτες μου.

Ενω παικτικα μαλλον το εχεις πολυ καλα το θεμα, ως προς τον ηχο δεν νομιζω.

Πολυ μπουκομενος, με αποτελεσμα να σπαει σε καποιες φασεις. Ισως να φταιει

το τελικο πατημα? ::) Ισως απο την αρχη ειναι πολυ βρωμικος?

Δεν ξερω βεβαια τι ηθελες να βγει αλλα εαν ο στοχος ειναι οι flames εισαι

μακρια.

Οσο για το video ειναι απο τα καλα που εχω δει!!! ;)

Εαν μαλιστα κοιταγατε ο ενας τον αλλον... εεεε τοτε!!! ;D

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο ενα μεγάλο μπράβο από μένα,και για τον ήχο και για το παίξιμο!Παίζεισ πάνω από το original   ή έχεις κάποιο backing track?

 

Έχω πάρει τα midi drums και bass απο ταμπλατούρα για το guitar pro και έχω κάνει τους ήχους. Δεν υπάρχει τπτ απο το original απο πίσω

 

Πολύ καλός! Ακούω In Flames λιγότερο απο χρόνο και έχω καψουρευτεί τον ήχο και τη μουσική τους. Τα απόδωσες πολύ καλά. Μου άρεσαν πολύ μερικά τρικάκια επίσης στο βίντεο σου. Τέλος σου έχουν πει ότι μοιάζεις με τον Andy James αλλα με μαλλί ? :P

 

Πρώτη φορά μου το λένε, πραγματικά μακάρι να έμοιαζα στο παιξιμό του xD

 

Διαφωνω με τους συμφουρμιτες μου.

Ενω παικτικα μαλλον το εχεις πολυ καλα το θεμα, ως προς τον ηχο δεν νομιζω.

Πολυ μπουκομενος, με αποτελεσμα να σπαει σε καποιες φασεις. Ισως να φταιει

το τελικο πατημα? ::) Ισως απο την αρχη ειναι πολυ βρωμικος?

Δεν ξερω βεβαια τι ηθελες να βγει αλλα εαν ο στοχος ειναι οι flames εισαι

μακρια.

Οσο για το video ειναι απο τα καλα που εχω δει!!! ;)

Εαν μαλιστα κοιταγατε ο ενας τον αλλον... εεεε τοτε!!! ;D

 

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου. Αν το συγκρίνεις με το οριτζιναλ κομμάτι σαφώς και είμαι πολύ μακριά. Και λόγω εμπειρίας αλλά και λόγω εξοπλισμού δε μπορώ για κανένα λόγο να βγάλω ήχο in flames. Ακόμα και την εμπειρία δλδ να χα μου λείπει μια κεφαλή 5150 και άλλα πόσα σε εξοπλισμό  ;D .

Αυτό που προσπάθησα να κάνω ήταν να βγάλω έναν αξιοπρεπή high gain ήχο για να ακούγεται αυτό που παίζω xD αλλά και για να μαθαίνω σιγά σιγά τα περί ήχου, είμαι ακόμα πολύ αρχάριος σε αυτόν τον τομέα και το παλεύω.

Για το μπούκομα που αναφέρεις μάλλον οφείλεται στον αρχικό ήχο της κιθάρας γιατί μετά όσο και αν προσάθησα να μειώσω μπάσα και να καθαρίσω με το eq δεν κατάφερα κάτι

 

ευχαριστώ για τα σχόλια σας και πάλι παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσαν ολα...κ η ληψη κ το παιξιμο κ ο ηχος...δεν θα μπω καν στην διαδικασια να συγκρινω τον ηχο σου με του jesper ή του bjorn γιατι θα χαναμε την ουσια ετσι....τα επαιξες ολα σωστα κ ρυθμικα κ μελωδιες...απο τα πολλα αγαπημενα κομματια των in flames...την επομενη φορα δοκιμασε το sweet shadow ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου