Προς το περιεχόμενο

Λυση αναμεσα σε 2 Distortion , 2 Reverb και 2 Overdrive


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε όσα έχω ακούσει από το HT Dual μέσω των clip του Γιάννη (Adamo), έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Πολύ ωραίος ήχος και άμα λάχει έχεις τη δυνατότητα να ηχογραφήσεις μόνο με το πετάλι αφού διαθέτει emulated output.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

https://soundcloud.com/giannisadamopoulos

 

 

ΟΤΙ ακουσεις απο αυτα ειναι ολα απο κιθαρα σε ht dual ειτε πρωτο ειτε δευτερο καναλι και καρφι στην καρτα

 

αυτο εδω ειναι με μικροφωνο  White Christmas Blues ολα τα καθαρα βρωμικα κλπ με blackstar

 

Η τιμη να πω οτι ειναι απιστευτα χαμηλη για αυτο που παιρνεις.Ειναι δικαναλο σε καταστασεις live και 3καναλο στις ηχογραφησεις.Ειναι προενισχυση αρα το παιρνεις και πας οπως θες,εχει speaker emulation ειναι μηχανη ηχων βγαζεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ το buffer του ειναι τρομερο  ζωντανευει πολυ το σημα σου

και αν το παρουμε κι αλλιως

blackstar ht dual  overdrive+distortion τοπ ποιοτητας κλπ=200 ευροπουλα

ενα τρομερο distortion μονο του κανει πανω απο 120 και αλλο τοσο το overdrive γλιτωνει τουλαχιστον 70 ευρω αντι να παιρνε δυο ξεχωριστα συν αν δεν παρει το ice9 γιατι θα χρησιμοποιει το drive του blackstar.

 

Οι αριθμοι μιλανε μονοι τους  :P

 

Φιλε Γιαννη σε ευχαριστω για την προθυμια και την ολοψυχη βοηθεια σου!!

Πραγματικα και λογω τιμης στο 3ο κομματι numb solo πηγα να βαλω τα κλαματα απο τον ηχο...ειναι τοσο "συγκινητικος" που σε ταξιδευει..το εχω ακουσει πολλες φορες απο την στιγμη που μου εστειλες το Link!! αν και ημουν ψημενος,μου εριξες περισσοτερο λαδι,οπως και τα υπολοιπα μελη.παντως οπως και να χει σημερα αγορασα το GT - OD το οποιο πραγματικα ειναι φοβερο ( ειχα το SD - 1 Super overdrive BOSS ) καλο δεν λεω...αλλα οχι MXR.Αλλα δεν σημαινει οτι θα πω οχι στο Blackstar!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  ht dual το ανέβασε ο Adamo σε διασκευή το hotel california και ο ήχος του έδεσε μια χαρά.

Το συγκεκριιμένο πετάλι είναι για heavy καταστάσεις έχει το ISF που σου δείνει μεγάλη ευελιξία.

 

Η τιμή του είναι λίγο τσουχτερή  :P αλλά είναι πολύ ωραίο και ευέλικτο πετάλι

 

Eννοειται θα ειναι και τσουχτερο, αλλα απ' οτι ακουσα στον adamo τα αξιζει με το παραπανω.Παντως αν πληκτρολογησεις στο Youtube Neogeofanatic θα σου βγαλει ενα περιεργο τυπα ο οποιος παιζει με ΗΤ - DUAL και HT DIST X Της BLACKSTAR και MXR Ο οποιος για μενα παιζει πολυ ωραια και παραλληλα εχει απιστευτο ηχο.απο εκει ειδα το συγκεκριμενο πεταλι και "ψηθηκα".παντως ευχαριστω για την βοηθεια σας. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσα έχω ακούσει από το HT Dual μέσω των clip του Γιάννη (Adamo), έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Πολύ ωραίος ήχος και άμα λάχει έχεις τη δυνατότητα να ηχογραφήσεις μόνο με το πετάλι αφού διαθέτει emulated output.

 

Συγχωρεσε με για χτες που ξεχασα να σου πω οτι ηταν τελεια τα κομματια που ακουσα με το ICE 9 ειδικα στο fade to black!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια πανω σε αυτα που σου στειλα.

Αυτο το πεταλι πραγματικα δινει τα παντα.Αν βαλεις σε καποιον ολα αυτα τα κλιπς αποκλειεται να σου πει οτι ειναι ενα distortion.

Κατα την γνωμη μου καλα εκανες και πηρες drive γιατι τωρα μπορεις να χρησιμοποιεις το clean mode στο od καναλι του blackstar που ειναι  μ ε λ ι,δινει αυτο το λιγο σπασμενο βγαζεις dire straits,u2 κλπ ακομα και αν το δωσεις να το ρυθμισει 5χρονο.

οποτε θελησεις πρωινα μπορεις να περασεις να το ακουσεις και απο κοντα αν θελησεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρεσε με για χτες που ξεχασα να σου πω οτι ηταν τελεια τα κομματια που ακουσα με το ICE 9 ειδικα στο fade to black!!

Να 'σαι καλά για τα καλά σου λόγια!  :)

 

Μεγειά το καινούριο εργαλείο και καλόπαιχτο! Αν μπορέσεις κάποια στιγμή ανέβασε κανένα clip να το ακούσουμε κι εμείς.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια πανω σε αυτα που σου στειλα.

Αυτο το πεταλι πραγματικα δινει τα παντα.Αν βαλεις σε καποιον ολα αυτα τα κλιπς αποκλειεται να σου πει οτι ειναι ενα distortion.

Κατα την γνωμη μου καλα εκανες και πηρες drive γιατι τωρα μπορεις να χρησιμοποιεις το clean mode στο od καναλι του blackstar που ειναι  μ ε λ ι,δινει αυτο το λιγο σπασμενο βγαζεις dire straits,u2 κλπ ακομα και αν το δωσεις να το ρυθμισει 5χρονο.

οποτε θελησεις πρωινα μπορεις να περασεις να το ακουσεις και απο κοντα αν θελησεις.

 

Μακαρι να μπορουσα να περασω να το ακουσω αλλα δυστυχως ειμαι απο Πατρα.Σχετικα με το GT-OD εχω και το 78' Distortion Custom Badass και προσπαθω να τα παντρεψω αλλα μου ειναι λιγο αγριουτσικο το OD σε σχεση με το SD-1 και ψιλοκανει θορυβο αλλα που θα παει...μεχρι να ερθει το Blackstar...Πραγματικα η Μπαλαντα ειναι πολυ συγκινητικη!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά για τα καλά σου λόγια!  :)

 

Μεγειά το καινούριο εργαλείο και καλόπαιχτο! Αν μπορέσεις κάποια στιγμή ανέβασε κανένα clip να το ακούσουμε κι εμείς.  ;)

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Αν μπορεσω γιατι ειμαι σχετικα καινουργιος στον κοσμο της ηλεκτρικης κιθαρας,οχι της κιθαρας,και προσπαθω να βρω σιγα-σιγα τα πατηματα μου.ειδικα τωρα με τα μαθηματα υπαρχει βελτιωση.Χρειαζεται να παρω καποια μηχανηματα για να κανω ηχογραφηση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ.

Αν μπορεσω γιατι ειμαι σχετικα καινουργιος στον κοσμο της ηλεκτρικης κιθαρας,οχι της κιθαρας,και προσπαθω να βρω σιγα-σιγα τα πατηματα μου.ειδικα τωρα με τα μαθηματα υπαρχει βελτιωση.Χρειαζεται να παρω καποια μηχανηματα για να κανω ηχογραφηση;;

Με μια κάρτα ήχου που να συνδέεται μέσω USB ή Firewire στον υπολογιστή σου και ένα DAW (Digital Audio Workstation) θα είσαι μια χαρά.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου