Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή ηλεκτρικής κιθάρας


AhilleasByrlis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγω προσωπικα, οπως νομιζω και οι περισσοτεροι, χρησιμοποιουν το autoCAD (ή τετοιου ειδους προγραμματα) το οποιο το χρησιμοποιουν, για παραδειγμα, οι μηχανολογοι για να φτιαχνουν σχεδια σε κλιμακα. με τετοιου ειδους προγραμμα μπορεις να εχεις ακριβεια στους υπολογισμους σου και να σχεδιαζεις σε κλιμακα 1:1 στην οθονη του υπολογιστη σου. σχεδια δεν ειναι απαραιτητο να φτιαξεις μονος σου, υπαρχουν πολλα στο διαδικτιο. φτανει να εχεις το προγραμμα για να τα τρεξει.

ACHILLES guitars

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου άρεσαν τα inlays σαν σχέδιο, αλλά πιστεύω ότι θα ταίριαζε να τα φτιάξεις από mother of pearl ή abalon.  ;)

 

το εχω στα υποψιν μου κι αυτο απλα προσπαθω να ειμαι πιο σιγουρος αυτη τη φορα πριν κανω κατι. ο σφενδαμος στην ταστιερα εχει εντονα νερα και σκεφτομαι οτι αν βαλω inlays θα τα καλυψω λιγο και δεν εχω αποφασισει αν θελω..θα δω..

ACHILLES guitars

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αχιλλέα πολύ ωραία και πρωτότυπη η ιδέα σου! Μπράβο!

Επίσης πιστεύω ότι η ιδέα του HellFire θα ομορφύνει ακόμα περισσότερο το τελικό αποτέλεσμα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου