Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Βερολινο!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πας,αλλα επειδη εκει ηταν Αν.Γερμανια... μην τους αρχισεις τους υμνους στο κομμουνισμο γιατι θα σε παρουν με τις πετρες (ειδικα οι ανω των 40 που τον εχουν ζησει στο πετσι τους).... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και λίγα λες. Επειδή οι πρώην ανατολικοί έχουν πραγματικά σιχαθεί το καθεστώς, το έχουν γυρίσει στο ακροδεξιό τώρα (τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...). Να προσέχεις τα καραφλά αγόρια, καθότι θα βρεις μπόλικα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα σαμυ, και εμένα μου φαινόταν περίεργο (νεοναζί ανατολικά; γίνεται; ) αλλά είναι η αλήθεια.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα σαμυ, και εμένα μου φαινόταν περίεργο (νεοναζί ανατολικά; γίνεται; ) αλλά είναι η αλήθεια.

Ο Samy σας έπιασε κύριε Νίκο.Αδιαμφισβήτητο τεκμήριο ενοχής η υπογραφή που συνοδεύει πλέον κάθε απάντηση του kwstas79.  ;D ;D

 

Για το άλλο λογικό μου μοιάζει.Δεν συμπαθώ Στάζι.Ωραίο είναι το θεματάκι,μην το γεμισουμε σοφιστείες!

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Samy σας έπιασε κύριε Νίκο.Αδιαμφισβήτητο τεκμήριο ενοχής η υπογραφή που συνοδεύει πλέον κάθε απάντηση του kwstas79.  ;D ;D

 

Για το άλλο λογικό μου μοιάζει.Δεν συμπαθώ Στάζι.Ωραίο είναι το θεματάκι,μην το γεμισουμε σοφιστείες!

 

ΩΚ ΤΟΡΑ ΦΟΙΛΩΣ; :P

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΚ ΤΟΡΑ ΦΟΙΛΩΣ; :P

Το ένα λάθος μετά το άλλο.

Πριν έγραφες ''It's not a thumbrest,it's a slap preventor''

 

Τώρα ισχυρίζεσαι -σε μια προσπάθεια λουόμενη από κρύο ιδρώτα- ότι you slap asses..... νομίζεις ότι είμαι τόσο αφελής ντεντέκτιβ ωστε να ξεχνώ το πραγματικό πρόσωπο του άνδρα αφέντη που έλεγε και η asgartha;

 

Ο Κωσταντίνος Μπογδάνος μπροστά μου ωχριά  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Κωσταντίνος Μπογδάνος μπροστά μου ωχριά  ;D

 

Take your banana and pray  ;D ;D ;D.................άσχετο με το Kwstas79 ,αλλά μια και είπες περί του ποιητή ........ ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ και γώ πως μόλις γύρισα από τη Δρέσδη (μέσω Βερολίνου και...Ρόδου!), είχαμε πάει την προηγούμενη εβδομάδα για δουλειά (κάναμε Live Stream τους Sigur Ros από το  Junge Garde) και έχω πολύ ευχάριστες εικόνες. Η Δρέσδη είναι πολύ όμορφη πόλη, ευγενικοί αλλά μαζεμένοι οι κάτοικοι, μας χαιρέταγαν στο δρόμο, μεγάλα πάρκα αλλά μου θύμισε το "οι ζωές των άλλων": Μεγάλα μονομπλόκ κτίρια χωρίς ούτε μπαλκόνια ούτε καμία προεξοχή. Βέβαια, το "κέντρο" με τα παλιά κτίρια είναι πολύ εντυπωσιακό. Το ενδιαφέρον είναι πως επιστρέφοντας στο Αεροδρόμιο του Βερολίνου πέσαμε στην αναχώρηση του Obama, ο αυτοκινητόδρομος είχε κλείσει και το GPS μας πέρασε μέσα από το Βερολίνο, όπου μέσα σε 45 λεπτά είδαμε σχεδόν όλα τα "τουριστικά" αξιοθέατα, απο το Checkpoint Charlie, την πύλη του Βραδεμβούργου κλπ. Η πόλη μου έκανε μεγάλη εντύπωση και έχοντας κουρτινστεί απο όσα γράψατε εδώ και όσα ακούω τόσα χρόνια, έκλεισα ήδη εισιτήριο για να ξαναπάω (όχι για δουλειά αυτή τη φορά) στο τέλος Ιουλίου! Όποιος ξέρει που θα βρώ πολλή Jazz μαζεμένη, να μου πεί!

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ξέρει που θα βρώ πολλή Jazz μαζεμένη, να μου πεί!

 

http://www.quasimodo.de/

 

http://www.jazzclubsinberlin.com/jazz-clubs-list.php

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου