Προς το περιεχόμενο

Ibanez RG 550 ΓΙΑ JACKSON PS4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ουτε καν... ;)

 

+1000

 

H RG550 είναι μια πολύ καλή japan made κιθάρα με καλό edge tremolo και γενικά αξίζει σαν κιθάρα. Η ανταλλαγή μου φαίνεται εντελώς άστοχη , ειδικά με συν 100ευρά από την πλευρά σου.

 

Ουτε καν.

 

Κράτα το κιθαρόνι σου και δώσε τα 100 ευρώ για το σετ ενισχυτή πεταλιέρας που θα σου χρειαστεί.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου νομιζω πως αν προτιμας τις jackson απο τις ibanez μπορεις να ανταλαξεις την rg σου με ενα μοντελο japan jackson αντιστοιχης αξιας.Προσωπικα ειχα μπει και γω στον διλημμα παλιοτερα αλλα τελικα το μπρατσο της jackson με κρατησε πισω παρ οτι το ibanez tremolo ειναι 1000φορες καλυτερο απο την replica floyd που βαζουν στις φθηνες και μεσης κατηγοριας jackson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω να πω οτι ο OP ή θελει οπωσδηποτε να "διωξει" το οργανο ή καποιος "επιτειδιος" θελει να του κανει τραμπα που δεν συμφαιρει επειδη εχει ξανανοιξει παρομοιο θρεντ εδω και ρωτουσε για ανταλλαγη παλι με μια αλλη κιθαρα......

 

Φιλε μου προσωπικα θα ελεγα το εξης και ας θεωρηθω οπως θελετε,μπορει εσυ να μην ξερεις τι οργανο εχεις στην κατοχη σου και ισως οντως να μην σε βολευει σε καποια θεματα αλλα........την ibanez την κοστολογω κοντα στα 600+ οποτε αν θελεις εχε αυτο σαν βαση και κρινε αν θα ανταλλαξεις τωρα ή στο μελλον το οργανο σου για καποιο αλλο......

 

my 0.5 cents

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε

 

Δεν έχω εικόνα από την Ibanez αλλά έχω την Jackson PS-4 και προσωπικά για τα λεφτά της είμαι πολύ ικανοποιημένος. Την έχω πάνω από 10 χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα, δεν χάνει κούρδισμα με τίποτα και η ταστιέρα είναι πολύ βολική (ξαναλέω, για τα λεφτά της). Είναι πάντως μια πολύ αξιόπιστη μεσαία λύση, πχ. σε πρόβες με αυτήν παίζω και σε live την έχω για back-up.

Γενικά είναι μεταλλάδικη κιθάρα, σε γκάζι στέκεται μια χαρά, στα καθαρα είναι απλά οκ.

 

Αρνητκά: ψόφιοι μαγνήτες, μέτρια ηλεκτρικά. Δεν την έχω δοκιμάσει με άλλους μαγνήτες, αλλά έχω διαβάσει οτι αν τους αλλάξεις παίρνει πολύ τα πάνω της.

 

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, να είναι Japan made. Αν δεν γράφει ξεκάθαρα οτι είναι Japan, λογικά είναι Made in Corea, οπότε μην ασχοληθείς, την έχω δει από κοντά και έχει μεγάλες διαφορές σε ποιότητα κατασκευής.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε για αστείο φίλε μου, μην την ανταλλάξεις.

 

Σαν κάτοχος μιας RG 505 στο λέω και λαμβάνοντας υπόψη ότι η PS4 είναι από τα starter μοντέλα της Jackson.

Με ανώτερη σειρά μπορείς να το δοκιμάσεις, αλλιώς είναι σαν να ανταλλάζεις golf gt 2012 με punto 1.1cc 1997.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου