Προς το περιεχόμενο

Ibanez RG 550 ΓΙΑ JACKSON PS4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο μοντέλο της Jackson αν δεν κάνω λάθος είναι αρκετά παλιό και φτηνότερης κατηγορίας απο την δικιά σου Ibanez (αν και δεν ειμαι 100% σίγουρος). Προσωπικά δεν θα την αντάλλαζα για κανέναν λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω αποψη για την Ibanez αλλα την PS4 την εχω απο το 2006

Το τρεμολο εχει αλλαχτει με γνησιο Floyd μιας και στα φτηνα μοντελα ειναι χαλια.

Η δικη μου αν και κινεζικη (νομιζω), ειχε ερθει απο Αμερικη και οταν την συγκρινα με το μοντελο εδω στην Ελλαδα σε καποιο μαγαζι το μπρατσο (το οποιο για εμενα ειναι το μεγαλο ατου της) ηταν τελειως διαφορετικο.

Βασικα προσωπικα δεν κρινω ενα οργανο βαση της τιμης του.

Αραγε οι δυο φιλοι που απαντησαν να μην την κανεις την τραμπα εχουν αποψη ΚΑΙ για τα δυο οργανα;  ::)

Και τα δυο οργανα ειναι της ιδιας φιλοσοφιας και εχω την εντυπωση πως ειναι της ιδιας εποχης πανω - κατω και με οχι μεγαλη διαφορα τιμης (μετα απο 15 χρονια).

Δες ποια σου κανει ποιο πολυ και παρε ΕΣΥ την αποφαση. Δεν θα παιζουμε εμεις με την κιθαρα σου. 

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αξίζει να δώσω την RG 550 ΓΙΑ την PS4 συν 100 ευ? (η PS4 έχει αλλαγμένο το μαγνήτη της γεφυρας και έχει βάλει dimebucker) Τι λέτε?

Οχι αδερφε μην κανεις το λαθος.

Η rg 550 ειναι τιμιο εργαλειο.Τι δεν σου αρεσει;

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε βολευει η RG550 περισσοτερο (και εχεις παιξει και με την αλλη για να εχεις μετρο συγκρισης)  κρατα την μιας και ειναι μια καλη κιθαρα.

 

Την αλλη δεν την γνωριζω,αλλα οσες μη-USAmade Jackson επιασα δεν με ενθουσιασαν σε τιποτα,ακομη και σε σχεση με φθηνοτερες κιθαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω αποψη για την Ibanez αλλα την PS4 την εχω απο το 2006

Το τρεμολο εχει αλλαχτει με γνησιο Floyd μιας και στα φτηνα μοντελα ειναι χαλια.

Η δικη μου αν και κινεζικη (νομιζω), ειχε ερθει απο Αμερικη και οταν την συγκρινα με το μοντελο εδω στην Ελλαδα σε καποιο μαγαζι το μπρατσο (το οποιο για εμενα ειναι το μεγαλο ατου της) ηταν τελειως διαφορετικο.

Βασικα προσωπικα δεν κρινω ενα οργανο βαση της τιμης του.

Αραγε οι δυο φιλοι που απαντησαν να μην την κανεις την τραμπα εχουν αποψη ΚΑΙ για τα δυο οργανα;  ::)

Και τα δυο οργανα ειναι της ιδιας φιλοσοφιας και εχω την εντυπωση πως ειναι της ιδιας εποχης πανω - κατω και με οχι μεγαλη διαφορα τιμης (μετα απο 15 χρονια).

Δες ποια σου κανει ποιο πολυ και παρε ΕΣΥ την αποφαση. Δεν θα παιζουμε εμεις με την κιθαρα σου. 

δεν εχω παιξει με την jackson αλλα ειχα παλιοτερα την ibanez 2550 prestige...ακομα και αυτο ομως που λες,οτι η τζακσον εχει license tremolo σε αντιθεση με το πολυ καλο τρεμολο της ιμπανεζ,ειναι ενας σημαντικος λογος να επιλεξει καποιος τη δευτερη!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει με PS4 κι έχω τοποθετήσει το πολύ ωραίο μπράτσο της σε άλλο strat σώμα.

Από σώμα, ηλεκτρικά και τρέμολο δεν ήταν κάτι το φοβερό. Το μπράτσο της άξιζε πολύ.

 

Η RG550 είναι πολύ κλασσικό μοντέλο και πάρα πολλοί την εμπιστεύονται για χρήση σε live, recording καθώς είναι γενικά "work horse" κιθάρα.

 

Δοκίμασε εκτενώς τις επιλογές σου και δες ποια σε καλύπτει καλύτερα. Εμείς έχουμε μια υποκειμενική γνώμη και λίγα αντικειμενικά στοιχεία, εσύ όμως καλείσαι να πάρεις την τελική απόφαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου