Προς το περιεχόμενο

Λαμπο-Προβληματα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα 50αρι λαμπατο και με 2 λαμπες τελικες και 4 στην προενισχυση!

Πρωτον θα αναφερω πως οι λαμπες ειναι καινουριες και μεχρι χθες ηταν ολα μια χαρα......ή και οχι  :-[

 

Εχει 2 εισοδους για κιθαρα,high και low αντιστοιχα..Εγω παιζω στο low συνηθως οταν ειμαι σπιτι αλλα χθες οταν τον ανοιξα και πηγα να παιξω εκανε ενα βουητο το ηχειο οσο δυναμωνα το master κυριως και το gain καναλι..στο καθαρο ήταν πιο ηπια τα πραγματα..Οταν ακουμπουσα ισα-ισα τις χορδες αυξανοταν ο θορυβος..

 

Μολις το εβαλα στο high input επαιζε κανονικα! τον εκλεισα και τον ξανανοιξα..δεν παρουσιασε προβλημα,λεω "οκ δεν ηταν τιποτα"

 

Σημερα παλι παω το πρωι να παιξω στο low και εκανε τον ιδιο θορυβο..

 

Κοιταξα τις τελικες λαμπες,ηταν αναμενες,αλλα στις προενισχυσης ηταν μονο η πρωτη και η τριτη(με σειρα απο τα αριστερα προς τα δεξια)

 

Ερωτησις:

Ολες οι λαμπες αναβουν? Εαν ναι,να τις αλλαξω αυτες τις 2 που δεν αναβουν? Δευτερον αν δεν ειναι οι λαμπες τι αλλο μπορει να φταιει?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αμα ειναι ο δρομος σου μαρουσι ,βγαλτες κ φερε τις να σου τις μετρησω να σου φυγει καθε αμφιβολια, φυσικα χωρις καμια επιβαρυνση ,φιλικη εξυπηρετηση συμφορουμιτων :)

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο επαρχια στο μαρουσι? χαχαχα δε με βγαζει πολλες φορες ο δρομος.. Εχω ομως αλλες 2 που ηταν πανω και εχουν παιχτει πολυ λιγο.. Να τις αλλαξω? Απλα μου κανει εντυπωση πως οι 2 δεν αναβουν καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε τες, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

Ένας άλλος τρόπος να δεις αν "ανάβουν" είναι να τις πιάσεις χαλαρά να δεις αν ζεσταίνονται, αν ζεσταίνονται σημαίνει ότι το νήμα τους "ανάβει".  ;)

 

Ωστόσο δεν νομίζω δύο λυχνίες ταυτόχρονα να βγήκαν ελαττωματικές, το πρόβλημα σου ίσως είναι αλλού. Τσέκαρε όμως και ενημέρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ναι μην τις βγάζεις αμέσως, οι λυχνίες ζεστές καταστρέφονται πιο εύκολα, εκτός από αυτό καλό είναι να πέσουν και οι τάσεις εσωτερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα συντομο τσεκ..Η δευτερη δε ζεσταθηκε και η τελευταια ζεσταθηκε(κατα τη γνωμη μου,γιατι ειναι διπλα στην στην τελικη που ζεσταινεται πιο πολυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μέτρο σύγκρισης θερμότητας έχεις τις άλλες δύο που ανάβουν.

 

Με την αλλαγή τους, ο ενισχυτής κάνει ακόμη το πρόβλημα?

 

Δευτερον αν δεν ειναι οι λαμπες τι αλλο μπορει να φταιει?  ???

Ποτέ δεν ξέρεις αλλά το καλώδιο σου το τσέκαρες?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου