Προς το περιεχόμενο

Marshall JVM205 Metal - Playthrough


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον Engl Powerball που τον δοκίμασες δεν ήταν τόσο κοντά στον 5150?

 

 

το powerball τον είχα αγοράσει από ένα παιδι μια περίοδο συναισθηματικής κατάπτωσης λόγω χωρισμού . Αντί να πάω να βρω άλλη γκομενα πήγα και πήρα ενίσχυτη .  ;D Το θέμα είναι ότι δεν έπαιξα ποτέ με αυτόν τον ενίσχυτη και δεν έκανα και ποτέ ένα τεστακι . Γενικά δεν εχει σχέση με τον 5150 . Κρύβεται στην μίξη . Δεν εχει μεσαία και ο ήχος είναι τζιτσικιζων . Καμία σχέση με το engl570 που εχει ο octapus . Είχα τότε και τον decatone θυμάμαι και έπαιζα με έναν φίλο και ενώ μόνος μου γουσταρα τρέλα , μόλις άρχιζε αυτός με τον decatone να χώνει , ψάχναμε τον powerball . Βρε που είναι ο powerball . Γενικά θεωρώ ότι δίπλα σε σολντανο δεν στέκεται εύκολα .

 

Κάτι αντίστοιχο παίζει και με τον 5153 ... Κόβει πολυ καλα σε μίξη και εχει παρά πολυ επιθετικό ήχο . Brutality at its best . Βέβαια ο συγκεκριμένος 5150 απέχει απο τον παλαιότερο peavey όπου είχε μόνο ένα κανάλι . Ο evh εχει φεντερε καθαρα . Μην ζητάτε τεστ στα καθαρά . Οποίος θέλει ας έρθει να το κάνει . Εγώ παίζω αντρική μουσική και επίσης εχει και crunch αξιοζήλευτο . Γενικά δεν έχω ακούσει πιο ολοκληρωμένο ενίσχυτη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άρη αν σου έλεγα να διώξεις 2 από τους ενισχυτές που έχεις τώρα και να κρατήσεις μόνο τον ένα αυτός ποιος θα ήταν??

5153 ... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη αν σου έλεγα να διώξεις 2 από τους ενισχυτές που έχεις τώρα και να κρατήσεις μόνο τον ένα αυτός ποιος θα ήταν??

Θα κρατησει τον JVM 210 με μια 1960A (μολις τα ακουσει) και ολα τα αλλα θα τα κανει

δωρεα στο νοιz!!!! 8)

 

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κρατησει τον JVM 210 με μια 1960A (μολις τα ακουσει) και ολα τα αλλα θα τα κανει

δωρεα στο νοιz!!!! 8)

 

 

 

Κι εμένα η καμπίνα μου 1960 είναι απλα είναι dm δηλαδή Dave musteine ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα στην καμπινα σκαλωσες εεε? ;D

Φιλος πακετο ειπαμε να στα δωσω,,, αλλα εχε χαρη που εισαι καλο παιδι.

Οκ κρατας αυτη που εχεις και τα αλλα οπως ειπαμε...

 

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα στην καμπινα σκαλωσες εεε? ;D

Φιλος πακετο ειπαμε να στα δωσω,,, αλλα εχε χαρη που εισαι καλο παιδι.

Οκ κρατας αυτη που εχεις και τα αλλα οπως ειπαμε...

 

 

 

Βρε φτιάξε στο σάιτ σου με το πρωτότυπο όνομα ( ήχος και εικόνα  ;D)  το ο ονομα του ενίσχυτη . Που έχεις γράψει vjm αντί jvm . Δεν ήξερα ότι έχεις τόσους ενίσχυτες για re amping πάντως . Ωραίο σάιτ πάντως εύγε  ... !!! Δηλαδή αν κάνω ένα ριαμπνγκ εγω κι ένα εσυ με νικάς ;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχεις δοκιμασει με αλλη καμπινα περα απο το V30?

Εχω ακουσει οτι παιζει καλυτερα οταν φοραει greenbacks

 

Τα συγκεκριμένη v30 δεν είναι ακριβώς αυτά που πουλάει η σελεστιον . Είναι σαν καστομ για τον μαστειν . Δεν ξυρίζουν τόσο τα πριμα . Τον μαρσαλ δεν τον έχω ακούσει με γκριν

Πακς. Με γκρινμπακς έχω ακούσει τον 5150 . Μια χαρα όγκος κτλ . Αλλά και ξυσιμο θα έλεγα . Σε γκρινμπακς προτιμώ την έκδοση της eminence που έχουν πιο γλυκά πριμα . Γενικά απεχθάνονται το φιζαρισμα. Η καμπίνα αυτή που πήρα εχει ένα τύπο v30 τα οποία είναι σαν να έχουν παίξει 300 ώρες ... Σπασμένα δηλαδησσς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου