Προς το περιεχόμενο

Marshall JVM205 Metal - Playthrough


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Xε`ι` καλησπερα και παλι... Εφτιαξα ενα ακομη βιντεο με τον marshall jvm για να δειτε πως ακουγεται οσοι τον εχετε βαλει στο ματι... Ο συγκεκριμενος ενισχυτης ειναι ο πιο πληρης ενισχυτης που εχω ακουσει και η πολυπλοκοτητα του δεν φαινεται να του στερει την ηχητικη αποδοση... 2 καναλια , 6 ηχοι συνολικα... Λιγο τεραστιος σε μεγεθος αλλα χαλαλι του... Δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη στα 1000+ ευρω... εχει και reverb , 2 master volume , midi και γενικα , δεν υπαρχει κατι που δεν εχει.. Και καλα καθαρα... Μην κοιτατε που δεν ξερω να παιζω... Εχει τρομερα καθαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ξυνεις πληγες Αρη.....ο ενισχυτης ειναι εκπληκτικος. παιζει τα παντα. (οτι πρεπει για live με πλουσιο μουσικα ρεπερτοριο), εχει midi (απαραιτητο για μενα που παιζω με πολυεφε) και ειναι σε πολυ καλη τιμη (δυστυχως βεβαια ακριβος για μενα στην παρουσα φαση). Δεν ξερω γιατι, αλλα στο βιντεο σου δεν ακουγεται καλα. ειναι καπως μουντος-αχρωμος. Κανονικα εχει πολυ μεγαλη διαυγεια και δυνατη ατακα. Σιγουρα δεν ειναι ΤΟ εργαλειο για πολυ αγριο μεταλ, αλλα στην αναγκη με ενα tubescreamer μπροστα απο το κοκκινο ch2 μπορει να σταθει αξιοπρεπως. Για crunch και hard rock δεν το συζηταω. Σπερνει...

 

ε τα καθαρα ειναι marshall :P

αν δεν τα σπασεις απλα υπαρχουν εκει αδιαφορα..... ;D ;D ;D

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξυνεις πληγες Αρη.....ο ενισχυτης ειναι εκπληκτικος. παιζει τα παντα. (οτι πρεπει για live με πλουσιο μουσικα ρεπερτοριο), εχει midi (απαραιτητο για μενα που παιζω με πολυεφε) και ειναι σε πολυ καλη τιμη (δυστυχως βεβαια ακριβος για μενα στην παρουσα φαση). Δεν ξερω γιατι, αλλα στο βιντεο σου δεν ακουγεται καλα. ειναι καπως μουντος-αχρωμος. Κανονικα εχει πολυ μεγαλη διαυγεια και δυνατη ατακα. Σιγουρα δεν ειναι ΤΟ εργαλειο για πολυ αγριο μεταλ, αλλα στην αναγκη με ενα tubescreamer μπροστα απο το κοκκινο ch2 μπορει να σταθει αξιοπρεπως. Για crunch και hard rock δεν το συζηταω. Σπερνει...

 

ε τα καθαρα ειναι marshall :P

αν δεν τα σπασεις απλα υπαρχουν εκει αδιαφορα..... ;D ;D ;D

 

 

Ρε συ τον εχεις δοκιμασει  :o ? Ο ενισχυτης εχει το περισσοτερο γκαζι που εχω δει σε ενισχυτη... Τι να το κανεις το tubescreamer ? Ουτε ο dual rectifier τοσο γκαζι... Ασυμαζευτος ειναι... Ο 50 αρης ειναι ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι δουλειά και δεν μπορώ να ακούσω το video, αλλά σαν κάτοχος του 410 (100W με 4 κανάλια, 3 modes έκαστο), μπορώ να πω πως το γκάζι του είναι όντως ατελείωτο... Και όντως, τα καθαρά θέλουν "σπάσιμο" για να γράψουν, αν και ωραία χροιά βγάζει και το crunch green κανάλι.

 

Ρε συ Άρη, με reamping γράφεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο βίντεο εχω γράψει ριαμπινγκ τα πρώτα λεπτά που είναι φουλ κομμάτι με ντραμς μπάσο... Το υπόλοιπο που παίζω μόνος είναι κατευθείαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο βίντεο εχω γράψει ριαμπινγκ τα πρώτα λεπτά που είναι φουλ κομμάτι με ντραμς μπάσο... Το υπόλοιπο που παίζω μόνος είναι κατευθείαν...

 

θα το ακούσω σπίτι για να καταλάβω. reamping κάνεις χωρίς reamp box αν θυμάμαι καλά, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το ακούσω σπίτι για να καταλάβω. reamping κάνεις χωρίς reamp box αν θυμάμαι καλά, σωστά?

ναι το κάνω με τον τρόπο σου μου υπέδειξε η line6 βασικα με μέιλ. Είναι και ένα βίντεο που έχει ανεβάσει η εταιρεία και λέω το πως... Βασικα δεν ξέρω σωστό η λάθος...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε συ τον εχεις δοκιμασει  :o ? Ο ενισχυτης εχει το περισσοτερο γκαζι που εχω δει σε ενισχυτη... Τι να το κανεις το tubescreamer ? Ουτε ο dual rectifier τοσο γκαζι... Ασυμαζευτος ειναι... Ο 50 αρης ειναι ετσι ?

 

βρε ναι...προσωπικα δεν μου λειπει αλλα με τις δοκιμες σου σε εχει φοβηθει το ματι μου  :P :P :P :P

....απλα δεν θα σου βγαλει τα γεματα μεσαια του soldano ουτε την ατελειωτη βρωμερη διαυγεια του d-moll. απο την αλλη και ο soldano και ο diesel ειναι σε αλλη κατηγορια τιμης. Προσωπικα θεωρω τον jvm υπεραρκετο αν και επιμενω οτι δεν ακουγεται καλος στο βιντεο. η κριση μου ειναι απο κοντα που τον επαιξα ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε ναι...προσωπικα δεν μου λειπει αλλα με τις δοκιμες σου σε εχει φοβηθει το ματι μου  :P :P :P :P

....απλα δεν θα σου βγαλει τα γεματα μεσαια του soldano ουτε την ατελειωτη βρωμερη διαυγεια του d-moll. απο την αλλη και ο soldano και ο diesel ειναι σε αλλη κατηγορια τιμης. Προσωπικα θεωρω τον jvm υπεραρκετο αν και επιμενω οτι δεν ακουγεται καλος στο βιντεο. η κριση μου ειναι απο κοντα που τον επαιξα ;)

όχι δεν διαφωνώ βασικα σχετικά με το ότι δεν σου αρέσει. Πιθανόν να θες πιο πολλά πρίμα αν κατάλαβα καλά έτσι ;

 

σχετικά με το τιουμπσκριμερ λέω ότι ο συγκεκριμένος δεν το δέχεται γιατί και πολύ γκάζι έχει , και πολλά μεσαία έχει και πολύ σφιχτό ήχο επίσης. Ίσως στο πράσινο κανάλι να μπορούσα να το βάλω. Θα κάνω καλύτερο  βίντεο με τον σολντανο. Οποίος θέλει να έρθει σπίτι μου να το φτιάξουμε μαζί να συμμετέχει και στο βίντεο πολύ θα χαρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου