Προς το περιεχόμενο

Διεθνές Σεμινάριο Μουσικής Κοζάνης


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Είμαι φίλος με τον Παναγιώτη Δημόπουλο, που είναι πολύ δραστήριος, γενικά και έχει κάνει (νομίζω ο ίδιος) το Διεθνές Σεμινάριο Μουσικής Κοζάνης.

 

Χρειάζεται, όμως, βοήθεια, και καλεί με έναν αστείο, μάλλον, τρόπο, προς τη βοήθειά μας:

 

Επιμένω και θα επιμένω και όποιου δεν του αρέσει τα unfollow είναι ανοιχτά και τα report δεμένα. Έπεται Κοζανίτικο crowdsourcing

Λoιπόν, έχουμε και λέμε:

1) μας έχει βγει η Παναγία. Έχω δουλέψει τουλάχιστον 1200 ώρες για το Διεθνές Σεμινάριο Μουσικής Κοζάνης φέτος. Και η αδελφή μου Katerina Dimopoulou άλλες 500. Δεν σας νοιάζει ε; Καθρεφτάκι κουφάλες. Δουλεύουμε για πάρτη σας δωρεάν και μας περιφρονείτε; Την παλεύετε καθόλου;

2) Το πρόγραμμα του Φεστιβάλ είναι πολύ ωραίο. Πολύ πιο ωραίο από ό,τι έπρεπε μάλλον.

3) Όταν κάνω ανάρτηση για τα βρακιά του Κασιδιάρη, την μεγάλη πολιτική πορεία που χαράσεται στον Δήμο Κοζάνης και την Κωλοπετεινίτσα ή όταν αναρτήσω φωτογραφίες οικογενειακού περιεχομένου λαμβάνω likes 100+ (εκατό και βάλε νά'χεις). Όταν αναρτώ κάλεσμα για συνδρομή ώστε να ακούσουμε μουσική άριστης ποιότητας από κακοπληρωμένους ή απλήρωτους αλλά απίστευτα ταλαντούχους ανθρώπους και να ξεστραβωθούμε από το χαζοκούτι και τις εμπορικές αηδίες που μας ταΐζουν, λαμβάνω likes 3- (τρεις χωρίς κούκο).

4) Ο Δήμος, η Περιφέρεια, το Υπουργείο, η Μητρόπολη, το Μουσείο, το Νοσοκομείο, ο Σύλλογος Βοϊοτών Κοζάνης, ο Σύλλογος Κοζανιτών Βοΐου, ο Σύλλογος Βοϊοτών Βοΐου, ο Σύλλογος Βοϊοτών Καράκας, ο Σύλλογος Καρακιωτών Ντραμπουντάνστας, το Ίδρυμα Νιάρχου, το Δρομοκαΐτειο Ίδρυμα και γενικά οι 4.000 φορείς της περιοχής και όχι μόνο είναι προσωρινά κατειλημμένοι. Ή δεν αντιστοιχούν στον αριθμό που καλέσαμε. Ή είναι ό,τι νά' ναι. Ή ξέρω γω, δεν βλέπουν το λόγο για όλα αυτά που κάνουμε. Τους φαίνονται κάπως εστέτ και εκτός εποχής. Τους μυρίζουν λίγο άνευ σουβλακίλας και νιώθουν μια κάποια ναυτία. Με τόση ανεργία θα πληρώνουμε επαγγελματίες; Να πληρώνουμε ερασιτέχνες και οι επαγγελματίες να γίνουν εθελοντές. Βουαλά... Από τους ακροατές λοιπόν εξαρτάται και μόνο η υπόθεση.

5) Φέτος μας βοήθησαν μέχρι στιγμής οι: Filippos Kyriazidis, Nikoleta Skarkala, Helen Siousti και Μαρία Πουταχίδου aka Birdie Namnam. Αυτοί αναγράφονται στον τοίχο της δόξας. Όλοι οι υπόλοιποι στον τοίχο της ντροπής και λογίζεστε πλέον ως προσωπικοί άσπονδοι εχθροί μου - αν σας δω στον δρόμο θα σας φτύσω επιφωνώντας το γνωστό τοπικό "Ου". Εκτός κι αν κάνετε το τεράστιο άλμα και βοηθήσετε την κατάσταση. Μπορείτε, το ξέρω...σκεφτείτε το: δωρεά=τοίχος της δόξας, μη δωρεά=ο Παναγιώτης θα σας φτύσει στον δρόμο. Νo brainer.

Αν θέλετε να αλλάξετε το 5) κάντε κλικ στο donate και τελειώνετε...αλλιώς δεν έχει Stravinsky. Και τί έγινε αν δεν έχει Stravinsky; Τίποτα δεν έγινε, αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, τίποτα απολύτως, τραπεζοκάθισμα, κουβέντα για το ΕΣΠΑ, μπάλα και εκλογές. Τίποτα δηλαδή, ζούμε ένα τίποτα...

Το ζητλαρεύειν εστί φιλοσοφείν

Τα προσήκοντα

ΠΔ

 

Link για να προσφέρει κανείς: http://kozanimusicseminar.gr/2014/03/22/15%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%AD%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CE%B6%CE%AC%CE%BD%CE%B7%CF%82/

 

Link του Σεμιναρίου: http://kozanimusicseminar.gr/

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου