Προς το περιεχόμενο

Δραματικες αλλαγες στην ESP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι λιγο παλαοτεροι θυμουνται τι γινοταν στα 80ς με τους γραφιτες κλπ space υλικα...   :)

 

...και δεν παίζανε? ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θεοποιηση των μηχανων...φτου φτου...ειδωλολατρη...

Καλυτερη δηλαδη η παλετα και το μηχανημα απο τον ανθρωπο που βαζει το μερακι του,τον ιδρωτα του και τη γνωση του?

Και με τις οποιοες ατελειες αν θελεις...

Δικαιολογιες ειναι ολα αυτα...

Παντα το χειροποιητο περιεχει και κατι απο το κατασκευαστη...

Αλλα δε μπορουν να το εκτιμησουν ολοι...

Ουτε και μια χειροποιητη κιθαρα φτιγμενη απο ΕΝΑΝ ανθρωπο,ο οποιος εχει μαλιστα σκαλισει και την υπογραφη του πανω σε ενα οργανο που ειναι κοσμημα(κι ας ειναι πολυ μεταλλιαρικη για τα γουστα μου,ξερεις για ποια λεω), με Υπεραριστο φινιρισμα και προσοχη στη λεπτομερεια και σπανιοτατα ξυλα...

Μιλαω για μια Siggi Braun για οποιον ενδιαφερεται...

ΕΠΙΣΗΣ εκπληκτικες ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ κιθαρες σε ΦΟΒΕΡΕΣ τιμες...

Και οχι esp horizon της μηχανης του κιμα...

 

άσε μας ρε γίδι που έμαθες και την ζιγκι μπράουν... Είδα και την γκίμπσον σου τώρα χρόνια έβαζε στραβά ταστα και τώρα διαφημίζει το πλεκ. Δεν είμαι κατά φου χειροποίητου αλλά προσωπικα δεν μπορώ να καταλάβω και την αγιότητα φου. Δηλαδή παίρνεις μια κιθάρα που έχει φυσικές ατέλειες που αποτελούν την προσωπική του σφραγίδα και ; σου υπερτερεί ; μόνο στο ότι συνήθως τα όργανα αυτα κοστίζουν μια περιουσία. Εν πάρει περίπτωση δεν θέλω να γίνομαι αιρετικός. Στην αγιότητα δεν πιστεύω. Κατά τα αλλά τι τόσο εντυπωσιακο έχει η ζιγκι μπράουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγιότητα δεν πιστεύω.

 

Εκτός αν ακούει στο όνομα soldano.  :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για μια Siggi Braun για οποιον ενδιαφερεται...

 

Τώρα τις googlαρα. Πανάσχημες. Δεν πάει να είναι πολύ καλής ποιότητας.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τις googlαρα. Πανάσχημες. Δεν πάει να είναι πολύ καλής ποιότητας.

 

Γουστα φιλε μου...

Εγω δεν αντεχω το strat σχημα πχ...

 

Εκτός αν ακούει στο όνομα soldano.  :)

 

και gibson... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επανέλθουμε και στο αρχικό μας θέμα... Μήπως εγώ το έχω καταλάβει λάθος...;

 

 

Η εν λόγω εταιρεία δεν σταματά να βγάζει τις κιθάρες που έβγαζε, σωστά; Συνεχίζει την παραγωγή τους κανονικά (ρίχνει και ένα 20% τις τιμούλες τους, σύμφωνα με το πιο πάνω ποστ) και αλλάζει αυτό που γράφει στο headstock από ESP σε Ε2. Και περιορίζει το ESP λογότυπο μόνο στα custom shop μοντέλα. Ναι...; Άρα, μπορεί κάποιος να αγοράσει την ίδια ακριβώς κιθάρα που αγόραζε μέχρι χθες απλά... δεν θα γράφει ESP αλλά Ε2.

 

Για να το συνοψίσουμε, όλη αυτή η κουβέντα γίνεται όχι για το τί κιθάρα αγοράζει ή δεν αγοράζει κάποιος, όσον αφορά την ποιότητά της, αλλά για το τί γράφει το headstock... ::)

 

 

Carry on,boys...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επανέλθουμε και στο αρχικό μας θέμα... Μήπως εγώ το έχω καταλάβει λάθος...;

 

 

Η εν λόγω εταιρεία δεν σταματά να βγάζει τις κιθάρες που έβγαζε, σωστά; Συνεχίζει την παραγωγή τους κανονικά (ρίχνει και ένα 20% τις τιμούλες τους, σύμφωνα με το πιο πάνω ποστ) και αλλάζει αυτό που γράφει στο headstock από ESP σε Ε2. Και περιορίζει το ESP λογότυπο μόνο στα custom shop μοντέλα. Ναι...; Άρα, μπορεί κάποιος να αγοράσει την ίδια ακριβώς κιθάρα που αγόραζε μέχρι χθες απλά... δεν θα γράφει ESP αλλά Ε2.

 

Για να το συνοψίσουμε, όλη αυτή η κουβέντα γίνεται όχι για το τί κιθάρα αγοράζει ή δεν αγοράζει κάποιος, όσον αφορά την ποιότητά της, αλλά για το τί γράφει το headstock... ::)

 

 

Carry on,boys...

 

 

 

 

 

η γραμμη παραγωγης που θα βρισκεται?

Δε μας το διευκρινησαν...

Αν θελουν για τα γιαπωνεζικα μοντελα 3500-4000 δυσκολο βλεπω το 1500 και Ιαπωνια...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γραμμη παραγωγης που θα βρισκεται?

Δε μας το διευκρινησαν...

Αν θελουν για τα γιαπωνεζικα μοντελα 3500-4000 δυσκολο βλεπω το 1500 και Ιαπωνια...

 

 

Α, μπράβο. Να και μια ουσιαστική ερώτηση.

 

Δεν έχω ιδέα. Αλλά, δεδομένης της ύπαρξης της LTD και των γαμάτων κιθαρών που βγάζει τώρα πια, εγώ τα λεφτά μου τα βάζω στο "εκεί που τις έφτιαχνε τόσο καιρό". Θα το μάθουμε και αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μπράβο. Να και μια ουσιαστική ερώτηση.

 

Δεν έχω ιδέα. Αλλά, δεδομένης της ύπαρξης της LTD και των γαμάτων κιθαρών που βγάζει τώρα πια, εγώ τα λεφτά μου τα βάζω στο "εκεί που τις έφτιαχνε τόσο καιρό". Θα το μάθουμε και αυτό...

 

Το custom shop της ESP βρίσκεται στην Αμερική ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου