Προς το περιεχόμενο

Δραματικες αλλαγες στην ESP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω με το φιλο Αρη.Η καθε κιθαρα δινει διαφορετικη αισθηση στο παιξιμο.Και εγω ειχα στην κατοχη μου και prs και suhr αλλα με esp νιωθω πιο shreder.Oσο για τους ενισχυτες πρεπει να ριξεις πολυ χρημα για να καταφερεις το αποτελεσμα το οποιο ψαχνεις..

Ειδικα για μεταλ...

 

Ακριβώς ... Ο καθένας εχει στο μυαλό του κάτι συγκεκριμένο . Παντως κατα την άποψη μου ο μετάλ ήχος δεν είναι φθηνός .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακριβώς ... Ο καθένας εχει στο μυαλό του κάτι συγκεκριμένο . Παντως κατα την άποψη μου ο μετάλ ήχος δεν είναι φθηνός .

Σωστος..

Εγω μετα απο πολλα χρονια και πεταμα πολλων χρηματων πηρα ενα dual rectifier και ξενιασα..

πιατευω!!!!

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς ... Ο καθένας εχει στο μυαλό του κάτι συγκεκριμένο . Παντως κατα την άποψη μου ο μετάλ ήχος δεν είναι φθηνός .

 

 

off topic αλλα εγω πιστευω οτι εδω και λιγο καιρο, ο μεταλ ηχος μια χαρα "φθηνος" ειναι. EVH 5150iii 50w και matching 2x12 evh cab. 1400 και καθαρισες.

 

edit: ΚΑΙ ψιλο-lunchbox για να πηγαινει ευκολα παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;Έλα φιλαράκι μην κάνεις έτσι κι εγώ μεταλλάς είμαι ... αλλά όπως λές οι metal ΕΝΥΣΧΥΤΕΣ είναι πανάκριβοι γιατί όλη τη λάντζα την κάνουν αυτοί ... 2πλα και 3πλα στάδια παραμόρφωσης κλπ κλπ ... και βάλε εσύ μια φθηνή ας πούμε IBANEZ  (των 500), και πες μου αν θα κάνει η όχι δουλειά ... Γι αυτό λέω. Είσαι μεταλάς; ... χώσε τα και πάρε ενισχυτή, εφέ, κλπ κλπ και μια αξιοπρεπή κιθάρα και ασε την ESP να πουλάει στη ... Γερμανία ...

 

πιο σωστος πεθαινεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

off topic αλλα εγω πιστευω οτι εδω και λιγο καιρο, ο μεταλ ηχος μια χαρα "φθηνος" ειναι. EVH 5150iii 50w και matching 2x12 evh cab. 1400 και καθαρισες.

 

edit: ΚΑΙ ψιλο-lunchbox για να πηγαινει ευκολα παντου.

 

Το έχω τον συγκεκριμένο ενίσχυτη αλλά γιατί θεωρείς ότι 1400 για ενίσχυτη καμπίνα και 1000 ευρω χονδρικα για κιθάρα σύνολο 2500 ευρω είναι αυτό που λέμε φθηνό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το έχω τον συγκεκριμένο ενίσχυτη αλλά γιατί θεωρείς ότι 1400 για ενίσχυτη καμπίνα και 1000 ευρω χονδρικα για κιθάρα σύνολο 2500 ευρω είναι αυτό που λέμε φθηνό ;

 

1. Eβαλα εισαγωγικα στο φθηνο γιατι αναγνωριζω το υποκειμενικο της φασης.

2. Γιατι μεχρι τωρα, τουλαχιστον για τα γουστα μου, ΔΕΝ εβρισκες τετοιο μηχανιμα με 960Ε, ο 6505+ εκανε (κανει) 1450 μονο το κεφαλι, και ο combo που ηταν φθηνος...ηταν combo. (και επισης ΔΕΝ ειναι τοσο καλοι οσο ο ΙΙΙ). Οι boogie δε...αστο. Και εν ολιγης, για τον ηχο που βγαζει ο ΙΙΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟ value for money.

3. Κιθαρα δεν εβαλα στην εξισωση γιατι σε εκεινη τη φαση της κουβεντας μηλουσατε για ενισχυτες, και γιατι πιστευω οτι ετσι κι αλλιως ο ενισχυτης ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ στο μεταλ ειναι το 80-90% του ηχου.

 

ΟΛΑ αυτα βεβαια ειναι υποκειμενικα...στα επομενα ποστσ καποιος θα αναφερει ENGL, αλλος bugera, αλλος Fryette k.o.k.

 

Νταξει, ναι...θελεις και μια κιθαρα...εκει +/- 1000αρικο. Ισως και με λιγο πιο κατω να εισαι κομπλε.

 

Υ.Γ. Το ξερω οτι τον εχεις....μολις τον ακουσα απο κοντα, πατησα κι εγω το μαγικο add to cart κουμπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου