Προς το περιεχόμενο

Δραματικες αλλαγες στην ESP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Marshall δεν παίρνω ούτε με απειλή όπλου όσο καλά και να ακούγεται. To logo και μόνο μου προκαλεί αλλεργική αντίδραση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Marshall δεν παίρνω ούτε με απειλή όπλου όσο καλά και να ακούγεται. To logo και μόνο μου προκαλεί αλλεργική αντίδραση.

Αμα γράφει επάνω 5150 παίρνεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω ποιο είναι το πρόβλημά μου, είμαι κουμπάκιας, ναι το παραδέχομαι, μ' αρέσουν τα 700 κανάλια και τα 500 ρυθμιστικά και ας ξέρω ότι στο τέλος θα χρησιμοποιήσω έναν ήχο. Βλέπω δηλαδή τον soldano και ξενερώνω ενώ βλέπω τον mark v και ψάχνω να βρω πόσο πάνε τα νεφρά στην μαύρη αγορά αφού μου περισσεύει ένα. Γι' αυτό και μ' αρέσει το ψυγείο μου (επιπλέον φυσικά του ήχου). Ο 5150 είναι κάτι ενδιάμεσο οπότε θα πρέπει να τον ακούσω πρώτα.

 

Θα μου πείς ο jvm μια χαρά δάσος από κουμπιά είναι, ειδικά τα πιο μεγάλα μοντέλα, έλα όμως που είμαι αρνητικά προκατειλλημένος με τους marshall. Επιπλέον, αυτό το χρυσό faceplate δεν είναι της αισθητικής μου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω ποιο είναι το πρόβλημά μου, είμαι κουμπάκιας, ναι το παραδέχομαι, μ' αρέσουν τα 700 κανάλια και τα 500 ρυθμιστικά και ας ξέρω ότι στο τέλος θα χρησιμοποιήσω έναν ήχο. Βλέπω δηλαδή τον soldano και ξενερώνω ενώ βλέπω τον mark v και ψάχνω να βρω πόσο πάνε τα νεφρά στην μαύρη αγορά αφού μου περισσεύει ένα. Γι' αυτό και μ' αρέσει το ψυγείο μου (επιπλέον φυσικά του ήχου). Ο 5150 είναι κάτι ενδιάμεσο οπότε θα πρέπει να τον ακούσω πρώτα.

 

Θα μου πείς ο jvm μια χαρά δάσος από κουμπιά είναι, ειδικά τα πιο μεγάλα μοντέλα, έλα όμως που είμαι αρνητικά προκατειλλημένος με τους marshall. Επιπλέον, αυτό το χρυσό faceplate δεν είναι της αισθητικής μου.

 

Υπάρχει και ο 5150 ο 100αρης που εχει πολλά κουμπιά ... Καλα αστο ... Οταν έρθεις απο το σπίτι θα τα συζητήσουμε όλα και θα καταλήξεις εύκολα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marshall δεν παίρνω ούτε με απειλή όπλου όσο καλά και να ακούγεται. To logo και μόνο μου προκαλεί αλλεργική αντίδραση.

 

Κι εγώ έτσι έλεγα μέχρι που άκουσα την ενισχυτάρα που λέγεται JVM!

 

Εκτός αν ακούει στο όνομα soldano.  :)

 

Καλοί αλλά full υπερτιμημένοι, δύσκολοι στο χέρι και θέλουν πολυυυυύ άνοιγμα!

 

ΕSP Εdwards ρε (έτσι να πω κι εγώ τη μ@..κια μου ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρότατο θέμα, αλλά στη τελική και εν μέσω κρίσης (και όχι μόνο, μιλάμε για κοσμογονική μεταρύθμιση τουλάχιστον στην Νότια Ευρώπη) σρα ...ια μας. Με 2500 ++ φτιάχνω custom ότι κιθάρα θέλω και από Έλληνα μάστορα παρακαλώ.Και τέλος τέλος σιγά και τις απαιτήσεις από θέμα hi-endισμού που απαιτεί το metal ειδικά την σήμερον ημέραν με την ψηφιακή να πηγαίνει σύνεφο. Μη ψαρώνετε, business κόλπα κλπ ... της ESP κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τέλος τέλος σιγά και τις απαιτήσεις από θέμα hi-endισμού που απαιτεί το metal

 

Γιατί ρε φιλαρακι ναουμ... Εμείς οι μεταλαδες δεν έχουμε ανάγκη απο hi end εξοπλισμο ; Τότε γιατί οι μεταλ ενίσχυτες είναι πανακριβοι ;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γιατί ρε φιλαρακι ναουμ... Εμείς οι μεταλαδες δεν έχουμε ανάγκη απο hi end εξοπλισμο ; Τότε γιατί οι μεταλ ενίσχυτες είναι πανακριβοι ;

 

 

 

;Έλα φιλαράκι μην κάνεις έτσι κι εγώ μεταλλάς είμαι ... αλλά όπως λές οι metal ΕΝΥΣΧΥΤΕΣ είναι πανάκριβοι γιατί όλη τη λάντζα την κάνουν αυτοί ... 2πλα και 3πλα στάδια παραμόρφωσης κλπ κλπ ... και βάλε εσύ μια φθηνή ας πούμε IBANEZ  (των 500), και πες μου αν θα κάνει η όχι δουλειά ... Γι αυτό λέω. Είσαι μεταλάς; ... χώσε τα και πάρε ενισχυτή, εφέ, κλπ κλπ και μια αξιοπρεπή κιθάρα και ασε την ESP να πουλάει στη ... Γερμανία ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;Έλα φιλαράκι μην κάνεις έτσι κι εγώ μεταλλάς είμαι ... αλλά όπως λές οι metal ΕΝΥΣΧΥΤΕΣ είναι πανάκριβοι γιατί όλη τη λάντζα την κάνουν αυτοί ... 2πλα και 3πλα στάδια παραμόρφωσης κλπ κλπ ... και βάλε εσύ μια φθηνή ας πούμε IBANEZ  (των 500), και πες μου αν θα κάνει η όχι δουλειά ... Γι αυτό λέω. Είσαι μεταλάς; ... χώσε τα και πάρε ενισχυτή, εφέ, κλπ κλπ και μια αξιοπρεπή κιθάρα και ασε την ESP να πουλάει στη ... Γερμανία ...

 

Σέβομαι απόλυτα την άποψη σου αλλά διαφωνώ απόλυτα ... Τον ήχο που αναζητώ συνήθως τον δίνουν πανακριβοι ενίσχυτες και πανάκριβες κιθάρες επιπέδου prs και suhr ... Δυστυχώς αν και λάτρης των ESP όσων αφορά την αίσθηση , ηχητικά δεν μπορεί να μου δώσει αυτό που μου δίνει μια suhr ... Ελπίζω όταν με το καλο απόκτησω μια γκιμπσον να είναι το ίδιο καλή όσο οι prs που έχω παίξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σέβομαι απόλυτα την άποψη σου αλλά διαφωνώ απόλυτα ... Τον ήχο που αναζητώ συνήθως τον δίνουν πανακριβοι ενίσχυτες και πανάκριβες κιθάρες επιπέδου prs και suhr ... Δυστυχώς αν και λάτρης των ESP όσων αφορά την αίσθηση , ηχητικά δεν μπορεί να μου δώσει αυτό που μου δίνει μια suhr ... Ελπίζω όταν με το καλο απόκτησω μια γκιμπσον να είναι το ίδιο καλή όσο οι prs που έχω παίξει .

Συμφωνω με το φιλο Αρη.Η καθε κιθαρα δινει διαφορετικη αισθηση στο παιξιμο.Και εγω ειχα στην κατοχη μου και prs και suhr αλλα με esp νιωθω πιο shreder.Oσο για τους ενισχυτες πρεπει να ριξεις πολυ χρημα για να καταφερεις το αποτελεσμα το οποιο ψαχνεις..

Ειδικα για μεταλ...

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου