Προς το περιεχόμενο

Epiphone The Dot ES-335, απόψεις ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως η Epiphone The Dot είναι κιθάρα που χρησιμοποιεί πολύ ο Josh Homme (σίγουρα με τους Queens of the Stone Age, δεν ξέρω για τα άλλα project του).. Δεν το γράφω για να την πάρεις με κλειστά μάτια, ούτε θέλω να πω ότι είναι πιο αξιόλογο όργανο από τα άλλα της ίδιας κατηγορίας, απλά βρήκα πάτημα για να τονίσω πως μια κιθάρα δε χρειάζεται να στοιχίζει τετραψήφια ποσά για να σε καλύπτει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίχνε και ένα μάτι στις αγγελίες για μεταχειρισμένο  ;)

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=135317

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=121643

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=139949

 

(δεν έχω σχέση με τους πωλητές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η Epiphone The Dot είναι κιθάρα που χρησιμοποιεί πολύ ο Josh Homme (σίγουρα με τους Queens of the Stone Age, δεν ξέρω για τα άλλα project του).. Δεν το γράφω για να την πάρεις με κλειστά μάτια, ούτε θέλω να πω ότι είναι πιο αξιόλογο όργανο από τα άλλα της ίδιας κατηγορίας, απλά βρήκα πάτημα για να τονίσω πως μια κιθάρα δε χρειάζεται να στοιχίζει τετραψήφια ποσά για να σε καλύπτει!

Και kyuss βεβαιως βεβαιως!!! ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic : αν έχεις τη τεχνική του Kurt παίζεις και με μονόχορδο.

 

Δεν γνωρίζω τις νέες 335 αλλά μια joe pass που έχω παίζει αξιοπρεπέστατα ;)

 

 

 

Μα αυτο ακριβως θελω να πω οτι αν ξερεις να παιξεις και με την Epiphone θεος θα εισαι , οι κιθαρες πολλων χιλιαδων ευρω σιγουρα πλαι πλαι θα ειναι καπως καλυτερες , αλλα δυστυχως και αυτες οπως και οι φθηνες δεν παιζουν μονες τους , θελουν κατι που πολλες φορες ολοι ξεχναμε και λεγεται ΜΕΛΕΤΗ !!

 

 

Οσο για τους μαγνητες ο classic 57 οπως και ο seymour duncan 59 ειναι κλασσικες και σχετικα οικονομικες λυσεις , δοκιμασμενες σιγουρα .

Μετα ειναι ο  Pearly gates (ισως λιγο πιο γκαζατος χωρις να ξεφευγει ) και ο seth lover (πιο καθαρος ) .

Προσωπικα με μικρο badget θα πηγαινα η για 57 η για 59 , οποιον εβρισκα πιο φθηνα .

Αν ηθελα κατι πιο "καλο" σε seymour duncan antiquity , τον βρισκεις στο  ebay με μεταφορικα κοντα στα 100 ευρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος μου εχει τρελα με τα σκαφη και ειχε την wildkat.Καλουτσικη αλλα χαλια ηλεκτρικα και τωρα πηρε μια ibanez οι οποιες εχουν ΤΡΟΜΕΡΑ σκαφη!!κοιταξε τες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και kyuss βεβαιως βεβαιως!!! ;D

 

Δε νομίζω ότι χρησιμοποιούσε την Epiphone Dot στους Kyuss..

 

Ίσως σε μπέρδεψε το ποστ μου, αναφέρω τους QOTSA επειδή σε αυτούς παίζει με την Dot, όχι ότι οι άλλες μπάντες/project που συμμετέχει ή συμμετείχε δεν αξίζουν αναφορά (Kyuss, Dessert Sessions, Eagles of Death Metal κλπ)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι χρησιμοποιούσε την Epiphone Dot στους Kyuss..

 

Ίσως σε μπέρδεψε το ποστ μου, αναφέρω τους QOTSA επειδή σε αυτούς παίζει με την Dot, όχι ότι οι άλλες μπάντες/project που συμμετέχει ή συμμετείχε δεν αξίζουν αναφορά (Kyuss, Dessert Sessions, Eagles of Death Metal κλπ)..

ναι γι αυτο το εγραψα.....οκ

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου