Προς το περιεχόμενο

Home Recording Κονσολα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια και καλο μηνα...

 

εχω μια Edirol UA25 εδω και κατι χρονια, για την χρηση που την ηθελα μεχρι στιγμης μου ηταν μια χαρα.Το μοναδικο που δεν με βολευε ποτε ηταν το βγαλε βαλε καλωδια οπωτε πιστευω πως ηρθε η ωρα να παρω εναν μίκτη...

 

ο τωρινος μου εξοπλισμός ειναι...

 

Cubase

Edirol UA 25

Marshall VS30R

Clavinova Yamaha CLP930

MIC: SM58,AKGPerception200,Behringer B-2 Pro

Ακουστικα : AKG K171

και 2 κολώνες ηχεια me ξεχωριστο Sub που τα εχω σαν monitor ηχεία :-(

 

Θα ηθελα λοιπον μια κονσολα οπου θα ειχα μονιμα συνδεδεμενα ολα τα οργανα.Μπασο,κιθαρα,πληκτρα,μικροφωνα.Τι μου προτείνεται γυρω στα 200-300 ε?Θα ηθελα να εχει και τα βασικα εφε μονο στα καναλια για τα μικροφωνα.

 

Σκοπος μου ειναι να κανω καποια pre-demo και οταν με το καλο ολοκληρωθουν τα κωμματια να παω να ηχογραφησω σε κανονικο studio.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλαράκι,

 

Διαβαζοντας καποια ποστ ξεκαθαρισα την αποψη που ειχα και τελικα μαλλον αυτο που χρειαζομαι ειναι μια καρτα ηχουν με παραπανω καναλια, η και η edirol μου αρκει απλα ειναι το πεδεμα με τα καλωδια να συνδεω και να ξεσυνδεω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας καποια ποστ ξεκαθαρισα την αποψη που ειχα και τελικα μαλλον αυτο που χρειαζομαι ειναι μια καρτα ηχουν με παραπανω καναλια

 

A γεια σου!

Σε αυτα τα λεφτά θα βρείς αρκετές από 4 - 8 κανάλια.

Κανε την ψαχτική σου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας σε κάρτα ένας φίλος έχει την Tascam US 2000.και απο όσο ξέρω έχει γύρω στα 450...Είναι αρκετά ευχαριστημένος απο ότι μου έχει πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτή με ίδια περίπου χαρακτηριστικά και σηματικά χαμηλότερη τιμή.

http://www.thomann.de/gr/256918tascam_us1800.htm

Συνδέεις πάνω 8 μικρόφωνα 2 instrument και 4 line κανάλια και τα ηχογραφείς ταυτόχρονα αν θες. Φιλος που χρησιμοποιεί την ίδια ουσιαστικά κάρτα αλλα το πιο παλιο μοντέλο 1641

εχει μεινει ευχαριστημένος.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα προτιμησω συνδεση firewire και οχι usb 2 .. Μπας και κεδρισω τιποτα σε ταχυτητα μεταφορας.Τωρα δεν ξερω με τις μαρκες τι γινεται?Βλεπω Tascam που προτειναναι τα παιδια, βλεπω και κατι presonus motu χωρις ομως να ξερω αν ειναι money for value...η σε αυτα τα λεφτα ολα ιδια ειναι?

 

8 καναλια για μικροφωνα νομιζω ειναι πολλα.δεν χρειαζομαι τοσα.και 4 μια χαρα ειναι.και αλλα 4 για οργανα και θα μαι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου