Προς το περιεχόμενο

10 Code - the connection ep.


apos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Αν και τα έχει φέρει έτσι η καθημερινότητα που δεν περνάω πλέον τόσο χρόνο στο site, το NOIZ δεν παύει να είναι ένα από τα "μέρη" όπου έμαθα πολλά και έκανα πολλές και ενδιαφέρουσες γνωριμίες.

Δεν θα μπορούσα λοιπόν, παρά να σπεύσω πρώτα εδώ (καλά, πρόλαβε το fb :P ) να δημοσιοποιήσω την πρώτη δουλειά της μπάντας που παίζω, τους 10 Code.

 

Πρόκεται για ένα EP 4 κομματιών, που ηχογραφήθηκε και μιξαρίστηκε μετά πολλών κόπων και βασάνων, καθώς και με λίγα μέσα (τεχνικά/οικονομικά).

Παρ' όλα αυτά, πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να το ακούσετε και -κυρίως- να το σχολιάσετε, θετικά ή αρνητικά.

Το ύφος είναι... rock, με αρκετές αναφορές στο grunge και το stoner νομίζω. Αλλά αυτό δεν έχει και πολλή σημασία! :)

 

Η παραγωγή έγινε από εμάς, ενώ τη μίξη έκανε ο Μύρωνας Στρατής και το mastering ο Brian Lucey.

 

Τα κομμάτια μπορείτε να τα ακούσετε ή και να τα κατεβάσετε στο http://www.10-code.com.

Εκεί υπάρχουν και τα σχετικά links προς άλλα social media, πέρα από του facebook, το οποίο και παραθέτω εδώ: http://www.facebook.com/10Code.

 

 

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ γνώμη θα εκτιμηθεί, είναι σημαντικό το feedback από μέλη ενός τέτοιου forum.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

 

 

ΥΓ: αν έχω ανοίξει το topic σε λάθος section, ζητώ συγγνώμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο σε ΟΛΑ τα επιπεδα (μιξη,παραγωγη,συνθεση και εκτελεση).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκεται για ένα EP 4 κομματιών, που ηχογραφήθηκε και μιξαρίστηκε μετά πολλών κόπων και βασάνων, καθώς και με λίγα μέσα (τεχνικά/οικονομικά).

 

Νομιζω αξιξε κοπο,χρονο και χρημα.

Ειναι εξαιρετικο!

Να πω και και την προτιμηση μου απ'τα τεσσερα που ειναι το Connection.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, και πάλι!

 

Δυνατά. Ερώτηση. Γιατί τα δίνεται τζάμπα;

Από τακτικής απόψεως, δεν νομίζω ότι παίρνει πλέον μία πρωτοεμφανιζόμενη μπάντα να μην διαθέτει ΚΑΙ δωρεάν τη μουσική της. Καλώς ή κακώς, έτσι είναι διαμορφωμένο το τοπίο και αν θες τη γνώμη μου, αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό.

 

Εφόσον το μέσο προβολής που έχει επικρατήσει είναι το Web, σε σχέση με την προηγούμενη εποχή, όπου πρόσβαση στα μέσα είχαν μόνο οι εταιρείες, πρέπει να είσαι συμβατός με την κουλτούρα του, που κατά κανόνα υπαγορεύει δωρεάν πρόσβαση στη μουσική. Και το θέμα δεν είναι αν συμφωνώ, αλλά ότι έτσι έχει το πράγμα (έτσι πιστεύουμε τουλάχιστον).

 

Από εκεί και πέρα, ελπίζω σε καμιά 10αριά μέρες να μπορούμε να διαθέτουμε τα κομμάτια και στα βασικά ηλεκτρονικά καταστήματα (iTunes κτλ), καθώς και προς αγορά το EP σε "απτή" μορφή, έτσι ώστε όποιος πιστεύει ότι πρόκειται για μια δουλειά που αξίζει να στηριχθεί, να μπορεί να το κάνει. Πάντα όμως παράλληλα με την δωρεάν διάθεση.

 

Από την ερώτηση που έκανες, υποθέτω πως δεν συμφωνείς... Η δική σου άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Απόστολε. Πολύ ζωντανό το αποτέλεσμα, το άκουσα ευχάριστα χωρίς να βρω λαβές για ξινισμένη κριτική.  ;D

 

Μου άρεσε πολύ και η σελίδα σας, πολύ καλοστημένη. Well done.

 

 

Υ.Γ:

 

Από τακτικής απόψεως, δεν νομίζω ότι παίρνει πλέον μία πρωτοεμφανιζόμενη μπάντα να μην διαθέτει ΚΑΙ δωρεάν τη μουσική της. Καλώς ή κακώς, έτσι είναι διαμορφωμένο το τοπίο και αν θες τη γνώμη μου, αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό.

 

Εφόσον το μέσο προβολής που έχει επικρατήσει είναι το Web, σε σχέση με την προηγούμενη εποχή, όπου πρόσβαση στα μέσα είχαν μόνο οι εταιρείες, πρέπει να είσαι συμβατός με την κουλτούρα του, που κατά κανόνα υπαγορεύει δωρεάν πρόσβαση στη μουσική. Και το θέμα δεν είναι αν συμφωνώ, αλλά ότι έτσι έχει το πράγμα (έτσι πιστεύουμε τουλάχιστον).

 

Από εκεί και πέρα, ελπίζω σε καμιά 10αριά μέρες να μπορούμε να διαθέτουμε τα κομμάτια και στα βασικά ηλεκτρονικά καταστήματα (iTunes κτλ), καθώς και προς αγορά το EP σε "απτή" μορφή, έτσι ώστε όποιος πιστεύει ότι πρόκειται για μια δουλειά που αξίζει να στηριχθεί, να μπορεί να το κάνει. Πάντα όμως παράλληλα με την δωρεάν διάθεση.

 

Αυτό. Ακριβώς αυτό.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου