Προς το περιεχόμενο

Βελτιωση Fender champion 600 5W


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείς το grillcloth? Αν είναι να αλλάξεις το grillcloth δεν αλλάζεις όλη την μπροστινή μπάφλα ώστε να βάλεις 8" μεγάφωνο?  ;)

Καποιος μου ειπε πως αν βαλω 8αρι θα χαλασω τον χαρακτηρα του μετα ξεφευγουμε απο Mod και παμε και για αλλα (στην πλακετα εννοουσε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν 2 τυποι με διαφορετικο κονο τι διαφορα να εχουν.?

 

Αυτό με τον ribbed κώνο μένει καθαρό περισσότερο, σε αντίθεση με το smooth cone το οποίο βρωμίζει νωρίτερα.

 

Το Weber Sig 6'' βγαίνει σε AlΝiCo και κεραμικό, ο Άγγλος στο λινκ που ανέβασα έχει το AlΝiCo σε καλή τιμή και γλυτώνεις και το τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αγοράσει το weber μεγάφωνο, το πούλησα και τώρα θέλω να το ξαναγοράσω κάποια στιγμή. Είχε μεγάλη διαφορά και στην απόδοση της έντασης και στην ποιότητα.

Με το Alnico όμως είχα χάσει πολλά μπάσα ίσως λόγω μικρής διαμέτρου δεν ξέρω αν το ceramic θα ήταν καλύτερη επιλογή, και εγώ προβληματίζομαι πιο θα ήταν καλύτερο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου