Προς το περιεχόμενο

Enslaved Cover (Δεν συστηνεται για τρυφερα αυτια!)


BlackForest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@geodimitri Οντως ο ηχος δεν ειναι και ο καλυτερος αλλα πιστευω πως προσεγγιζει αρκετα τον ηχο των περισσοτερων black metal κομματιων... ειναι ηχορυπανση με λιγα λογια :P

Ηχογραφησαμε με εναν Vox vt20+ μεσω 2 μικροφωνων, sm57 & se2000, μια φαστ τρακ c400 και pro tools. Μετα τραβηξαμε το βιντεο (playback)

Μια χαρά τότε παιδιά!  :D

 

Απλά ρώτησα, μήπως είχατε ηχογραφήσει με την κάμερα και δεν ακούγαμε το real thing.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση! Δύσκολο γενικά να ηχογραφήσεις τέτοιο στυλ. Ψάξτε το λίγο ακόμα και πιστεύω θα ακουστεί πολύ καλύτερα την επόμενη φορά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κοσμε του νοιζ!

 

Σημερα μιας και βλεπω οτι τελευταια υπαρχει μια δοση δημιουργικοτητας στον αερα ειπα να ανεβασω και εγω ενα κομματι που μολις τελειωσαμε να ηχογραφουμε με ενα φιλο (αυτος βασικα επαιξε εγω απλα ημουν υπευθυνος για την "παραγωγη" :P )! Δεν ξερω ποσο μεγαλο ειναι το πληθος των black metallαδων στο νοιζ αλλα πιστευω οτι ολο και καποιον θα βρω :P

 

 

Προφανως καθε σχολιο δεκτο και για το παιξιμο και για την ηχογραφηση!

Eγω επειδη ειμαι ατοφιο μεταλλο στα 34 μου... θα πω μια χαρα!!

Αυτο το ειδος μουσικης θελει ψυχη..

Και επειδη εχω πεσει σε καφρο συζητηση..ειμαι δεξια ο κιθαριστας.απο καμερα ειναι μην βριζετε..χαβαλες να γινεται.

http://youtu.be/lYJvf8uUCKY

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου