Προς το περιεχόμενο

Crumar Roady


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ήρθε στα χέρια μου τυχαία ένα Crumar Roady (vintage analogue electric piano).

Το γνωρίζεται αυτό το όργανο; Μου αρέσει η ιδέα να το παίρνω μαζί στα Lives, αν κάποιοι το ξέρουν ποιά είναι η γνώμη τους;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ξεχωριστό όργανο, έτσι όπως το άκουσα στο video. Και σκέτο vintage. Καλόπαιχτο φίλε.

Παιδιά ήρθε στα χέρια μου τυχαία ένα Crumar Roady (vintage analogue electric piano).

Από πού σου ήρθε..να πάω να στήσω καραούλι...δεν μπορεί..κάποιο άλλο θα περάσει ! :-)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω το roady αλλα εχω το crumar trilogy και το crumar t1/c. Η crumar ηταν οτι πιο 'φρεσκο' κυκλοφορουσε σε λογικη hammond, synth και electric piano καποτε. Μετα απο ενα καλο service στον Albert εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος με την αποδοση τους, βεβαια δεν συγκρινεται με ενα nord electro που ειναι σχεδον πιστο αντιγραφο αλλα τα crumar εχουν χαρακτηρα και εαν ασχοληθεις λιγο μπορει να βγαλεις μια χροια που να σου αρεσει.

 

Θα προτεινα προτου αρχισεις να το χρησιμοποιεις να του κανεις ενα service γιατι μπορει να καει κατι και να εχει μεγαλο κοστος επισκευης ειτε να μην επισκευαζεται καθολου. Παντως για συναυλιες δεν ειναι και πολυ ελαφρυ (ηταν καποτε σε σχεση με το Rhodes και το Wurlitzer)

 

Νικος

 

 

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου