Προς το περιεχόμενο

Zero Project-Fly Away


ad rose

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφόρισε-Ανέβηκε το καινούργιο τραγούδι του Zero-project με τον τίτλο Fly Away με την φωνή της φοβερής Ντίας Γιαννοπούλου στο οποίο συμετέχω και εγώ με τις rythm & lead κιθάρες Καθώς και ένα ακόμη μέλος του noiz στα backing vocals,όσοι δεν ξέρουν τι εστί zero-project μια απλή αναζήτηση θα τους πείσει!!!

http://www.jamendo.com/en/list/a120305/fly-away

και το αντίστoιχο promo video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αιτία ύπαρξης ενός τραγουδιού είναι να ''τρέχει'' τότε δεν έχω παρά να συμφωνήσω μάζι σου φίλτατε Νέστορα...

Mε τη διαφορά ότι το συγκεκριμένο δεν σέρνεται μόνο στο beat.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα αυτια μου ακουστηκε σαν μια καλη αποπειρα "αντιγραφης" nightwish (επι tarja)

 

Οντως η κοπελα εχει ΠΟΛΥ ωραια φωνη ομως εκτως οτι με χαλασε αρκετα το βιντεο (περιμενα να δω τουλαχιστον καποιον απο αυτους που εχουν ασχοληθει με το κομματι να παιζει μεσα) βρηκα και την ολη παραγωγη οτι "εχανε" σε μερικα σημεια.(πιο μπροστα το πιανο,πολυ πισω οι gain κιθαρες κ.τ.λ.)

 

Αυτο που ειπε ο Νεστωρας ειναι απλα αυτο που συμβαινει.Δεν εχει το........κατι το "διαφορετικο" για να σου μεινει στο μυαλο,να σου κατσει, που λενε

 

Σορρυ αν γινομαι κατα καποιον τροπο "κακος" ομως αυτη ειναι η γνωμη μου

 

Καλη συνεχεια παιδες  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον Νεστορα και με τον Μεσαγιόν, στις τοποθετησεις τους (εκτος απο αυτή για το βίδεο).

 

Το κομματι δεν εχει κατι ενδιαφερον να παρουσιασει, και ισως σε αυτο συμβαλλει και η μεγαλη διαρκεια και η διαρκης επαναληψη του αχρωμου θέματος του.

 

Παιχτικά και τεχνικα μου φανηκε μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι messalion  & neeq  οι απόψεις σας είναι απόλυτα σεβαστές ,κατανοητές,καθόλου κακές κάθε άλλο,και τεκμιριωμένες όπως οφείλει να είναι μια σοβαρή άποψη και τοποθέτηση.Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να πάρω θέση για τίποτα απ΄ολα αυτά γιατί ούτε ο δημιουργός είμαι ούτε ο άνθρωπος που έκανε την μίξη,ούτε εκείνος  που έφιαξε το βίντεο,γι'αυτό και δεν πόσταρα  στο ''τέχνικό'' κομμάτι του forum,αυτό αφορά τον δημιουργό του,σαν ανακοίνωση το πόσταρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αληθεια ειναι οτι ειναι καπως μονοτονο (3 ακκορντα νομιζω η κανω λαθος )

Ξεχωριζει η φωνη της Dia και η κιθαρα στο σολο της.Αν δουλευτει λιγο πιο εξυπνα μπορει να βελτιωθει.Παρεπιπτοντως η Dia μου θυμισε λιγο απο Celin Dion στο ερμηνευτικο ,στην προφορα κλπ.Αυτο βεβαια δεν συγκαταλεγεται στα υπερ της κοπελας ,η οποια εχει δυνατοτητες .Εν ολιγοις ειναι καλη προσπαθεια και ευχομαι τα καλυτερα παιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου