Προς το περιεχόμενο

Marshall JVM205H vs Evh 5150 III



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν Οκ θα φτιάξω κι άλλο βίντεο παρόμοιο . Πείτε μου τι ρυθμίσεις θέλετε . Τον μαρσαλ θα τον αφήσω ως εχει . Ο evh έπαιξε με Μπασο 6 , μεσαία 4 , πριμα 6 και πρεσενς 4 , γκάζι στο 3 . Πείτε μου τι θα θέλατε στο επόμενο .

 

 

 

Ψησου να πειραξεις λιγο και τον μαρσαλ..ακουγεται καπως...Θολος??? Σαν να μην κοβει καλα ρε παιδι μου. Η μαλλον...ο ΑΛΛΟΣ παρακοβει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σίγουρα με λίγο παραπάνω ψάξιμο στο eq μεταμορφώνονται και οι δύο. Από αυτό που άκουσα στον evh λείπει λίγο hi end και διαύγεια. Αντίθετα από τον jvm έλειπε low end όγκος. Επιφυλάσσομαι βέβαια γιατί άκουσα το βίντεο από hands free. Πάντως καθότι ερωτευμένος με τον jvm δεν θα μπορούσα να μην τον προτιμήσω.... ;D

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ψηφιστε με βαση τι ακουτε τωρα.. Οχι τι θα θελατε...

 

Ψησου να πειραξεις λιγο και τον μαρσαλ..ακουγεται καπως...Θολος??? Σαν να μην κοβει καλα ρε παιδι μου. Η μαλλον...ο ΑΛΛΟΣ παρακοβει!

 

Βασικα τον μαρσαλ δεν θελω να τον πειραξω γιατι ο συγκεκριμενος ηχος ειναι ενας ηχος που σε περασμενο βιντεο που ειχα ανεβασει , ειχα παρει πολυ εγκωμιαστικα σχολια... Οποτε παιρνω τον μαρσαλ σαν σημειο αναφορας και προχωραω...

 

Λοιπον θα ανεβασω σε λιγο αλλο βιντεο , με βελτιωμενο 5150... Εκοψα μεσσαια... Εδωσα λιγο πρεσενς , εκοψα και λιγα μπασα... Ειναι κατι αλλο που θελετε στις ρυθμισεις του 5150 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κατι αλλο που θελετε στις ρυθμισεις του 5150 ?

 

Ένα στοιφάδο στο 4  ;D

Ψήφισα JVM γιατί όντως ο EVG  ;D ακούγεται ατζούμπαλος (copyright Adamo).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μου αρεσαν και οι δυο. Αλλα αφηνω την ψηφο στον EVH γιατι μου ακουγετε πιο καθαρα.

Νομιζω οτι ετσι καθονται καλυτερα στην μιξη οταν παιζουν μαζι. Αλλα παλι απο ηχεια pc  ???

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλητερος τώρα ο evh από πριν άλλα εξακολουθώ να λατρεύω το hi end "ξύσιμο" του jvm. Βέβαια είναι θέμα γούστου. Το γεγονός είναι ότι οι ενισχυτές είναι πολύ κοντά και η λεπτομέρεια θα κάνει τον τυχερό ιδιοκτήτη να διαλέξει....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Άρη, πολύ καλύτερο βίντεο.Εγώ θα επιμείνω στον evh λόγω καθαρότητας αν και είναι όντως ντέρμπι.Στα clean επίσης (απο άλλα βίντεο) ακούγεται ασύγκριτα καλύτερος απο τον marshall + του οτι έχει 3 μεν κανάλια αλλά εκμεταλεύσιμα full και τα 3.Ίσως και σε μία πιο ήπια εκδοχή του gain (2ο κανάλι του evh πχ) να ακουγόταν ακόμα πιο πολύ η διαφορά στο χαρακτήρα τους.Συγχαρητήρια και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οπως και να τους ρυθμισω , ο 5150 ειναι 50αρης αλλα εχει στοφα 100αρι... Εχει headroom και Low end Που συνηθως βρισκεις σε τερατα των 100-120 βατ... Αυτο δεν αποτυπωνεται ευκολα στην μιξη ομως στο χερι , οταν παιζεις με την καμπινα σου , τοτε ο 5150 εχει εκνευριστικα πολυ ογκο...

 

Με αλλα λογια , μπορει στην μιξη να μην φαινεται αυτο που περιγραφω , αλλα ο 5150 αποτελει φαινομενο ενισχυτη αφου με λιγα βατ μπορεις να παιξεις λαιβ και να χαζευεις τον κοσμο που ακουει απο κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου