Προς το περιεχόμενο

Pat Martino cover


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι τόσο φοβερό το πώς. Ο Martino έχει πολύ συγκεκριμένο τρόπο να αυτοσχεδιάζει και να αντιλαμβάνεται τις "αλλαγές".

Έχει δε και πολύ συγκεκριμένο τρόπο να φραζάρει.

 

 

Το φοβερό για μένα όπωσ το βλέπω δεν είναι ι τεχνικη αλλα ολη ι μουσικοτητα που εχει κ όλη αυτη ι συνεχομενη ροή πληροφορίας που σου δινει αυτος ο παιχτης.παιζει συνέχεια,δεν 'λουφαρει' πουθενά κ όλα εχουν να σου πουν κατι.ολα εχουν αρχη κ τέλος.κ το φοβερό είναι οτι επαιζε ετσι απο 15 χρονών.απιστευτη ωριμότητα.φυσικα ολοι οι πραγματικά κορυφαιοι(maclaughlin,benson,metheny,martino,montgomery,scofield)το κάνουν με τελείως διαφορετικο στυλ ο καθένας τους κ το βρίσκω αξιοθαύμαστο πραγματικα.ευτυχως που υπάρχουν κ μας διδάσκουν τόσα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός. Μπράβο.

 

(Εγώ από την άλλη έχω πρόβλημα: Κάθε φορά που βλέπω Pat Martino περιμένω Frank Marino... Κάποια σύναψη έχει πάει για βρούβες...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Εγώ από την άλλη έχω πρόβλημα: Κάθε φορά που βλέπω Pat Martino περιμένω Frank Marino... Κάποια σύναψη έχει πάει για βρούβες...)

 

 

 

:o  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου