Προς το περιεχόμενο

Επιλογη Μικροφωνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακου τον Audiokosta, τo D5 ειναι ΜΙΚΡΟΦΩΝΑΡΑ...ισως το πιο καλα κρυμμενο μυστικο σε αυτη την κατηγορια τιμης...παρτο και θα μας θυμηθεις....

Aμα το βαλεις πλαι πλαι με το 58αρι θα ..σκασεις στα γελια..με το 58αρι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή παρατήρηση: Τα υπερκαρδιοειδή θεωρούνται περισσότερο feedback resistant εξαιτίας της περιορισμένης πλάγιας απόκρισης (σε σχέση με τα καρδιοειδή). Ο πίσω λοβός είναι τόσο στενός που δεν συμμετέχει στο feedback (εώς ένα μεγάλο βαθμό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το 58 έχει και κάποιες αρετές που δεν έχουν να κάνουν καθαρά με την απόκρισή του αυτή καθαυτή. "Παίρνει" καλά το eq και το σημαντικότερο είναι πως μπορείς να διακρίνεις τον ήχο του ακόμη και σε τελείως χάλια stage με την βαβούρα να πηγαίνει σύννεφο +την καλή αντίσταση στο feedback.

To D5 έχει παρόμοια χαρακτηριστικά? (δεν το έχω ακούσει -μάλλον :D-, γιαυτό ρωτάω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια,

 

παρηγγειλα το shure, επειδη εχει σιγουρα μια στανταρ ποιοτητα και επειδη ειμαι επαρχια και δε μπορω να δοκιμασω το AKG. Θα το εχω υπ οψιν μου ομως για μελλοντικες αγορες (που σιγουρα θα γινουν).

 

Δειτε αμα μπορειτε να βοηθησετε στο καινουργιο θρεντ που ζηταω βοηθεια για αγορα κονσολας-ηχειων http://www.noiz.gr/index.php?topic=199411.msg744892;topicseen#new

 

Υ.Γ. η συζητηση περι shure kai akg στο θρεντ, μπορει να συνεχιστει φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το 58 έχει και κάποιες αρετές που δεν έχουν να κάνουν καθαρά με την απόκρισή του αυτή καθαυτή. "Παίρνει" καλά το eq και το σημαντικότερο είναι πως μπορείς να διακρίνεις τον ήχο του ακόμη και σε τελείως χάλια stage με την βαβούρα να πηγαίνει σύννεφο +την καλή αντίσταση στο feedback.

To D5 έχει παρόμοια χαρακτηριστικά? (δεν το έχω ακούσει -μάλλον :D-, γιαυτό ρωτάω)

Ολοσωστος.Εμενα το D5 που επαιξα σε ενα live δεν με ξετρελανε.Και το 58 γενικα ΣΕ LIve,ειναι μικροφωνο με presence καθολου μουντο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου