Προς το περιεχόμενο

Floyd rose ( tremolo stop assembly )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε συ το ξερω... Αφου αν θυμαμαι καλα ηθελες 7 χορδη και στο ελεγα οτι δεν θα εχεις προβλημα... Απλα το θεμα ειναι οτι εφοσον την ψαχνω για 7χορδη καλο ειναι αυτη η κιθαρα να συνοδευεται και με ενα διφορετικο χαρακτηριστικο απο τις ηδη υπαρχουσες κιθαρες μου... Αλλιως αν ειναι να παιξω με 25,5 τοτε δεν χρειαζομαι κιθαρα αλλη... με ποιανννννεις ?

 

Ουι, I get it. Εγώ ήθελα (θέλω) 7χορδη γιατί είχα (έχω) γκάβλες για 7χορδη (συγχωρέστε τα γαλλικά μου), κατά τ' άλλα μια χαρά δουλειά κάνεις και με μια 25.5 6χορδη. Αν θέλεις ντε και καλά 7χορδη εε τότε πάρε 7χορδη  ;D.

 

Εγώ π.χ. χαλβαδιάζω αυτήνανε

http://www.thomann.de/gr/jackson_slatxmgq3_7_tbk.htm

 

Καλή τιμή και άψογα χαρακτηριστικά και 673mm.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ουι, I get it. Εγώ ήθελα (θέλω) 7χορδη γιατί είχα (έχω) γκάβλες για 7χορδη (συγχωρέστε τα γαλλικά μου), κατά τ' άλλα μια χαρά δουλειά κάνεις και με μια 25.5 6χορδη. Αν θέλεις ντε και καλά 7χορδη εε τότε πάρε 7χορδη  ;D.

 

Εγώ π.χ. χαλβαδιάζω αυτήνανε

http://www.thomann.de/gr/jackson_slatxmgq3_7_tbk.htm

 

Καλή τιμή και άψογα χαρακτηριστικά και 673mm.

 

Kαλη φαση...ωραιο μωρο.

Επειδη μπλεξαμε με 7χορδες για να σας πορωσω εγω περιμενω αυτη(off topic)

http://www.mayones.com/en/katalog/regius/mayones_regius_7_gothic_EN

Παντος Αρη βρισκεις καλες ευκαιριες στα μεταχειρισμενα κατα καιρους..

be patient...

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη δεν ξέρω αν το έχεις ακούσει, αλλά ο Merrow και ο Chappers ετοιμάζουν μία 7χορδη και απ΄ ότι έχω καταλάβει σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμη. Οπότε αν δεν βιάζεσαι, περίμενε να την δεις μπας και είναι τίποτα καλό...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη δεν ξέρω αν το έχεις ακούσει, αλλά ο Merrow και ο Chappers ετοιμάζουν μία 7χορδη και απ΄ ότι έχω καταλάβει σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμη. Οπότε αν δεν βιάζεσαι, περίμενε να την δεις μπας και είναι τίποτα καλό...  :)

 

Βασικά είμαι σίγουρος ότι θα είναι απίστευτο όργανο αλλά πιστεύω ότι θα κοστίζει πολυ ... Εώς παρά πολυ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη δεν ξέρω αν το έχεις ακούσει, αλλά ο Merrow και ο Chappers ετοιμάζουν μία 7χορδη και απ΄ ότι έχω καταλάβει σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμη. Οπότε αν δεν βιάζεσαι, περίμενε να την δεις μπας και είναι τίποτα καλό...  :)

Αυτο δεν το γνωριζα!

Καλη φαση..

Σιγουρα θα ειναι "τσιμπημενη" η τιμη.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι λετε?Επειδη τον παω τον rob τον εχω παρακολουθησει.Οτι κιθαρες εχει φτιαξει ειναι το καλυτερο value for money που κυκλοφορει.Ποιοτικα parts ψιλομουφα ηλεκτρικα και μαγνητες σε χαμηλη τιμη.Αν θυμαμαι η πιο ακριβη που ειχα δει ηταν μια στα 400 δολαρια.

Φιλε αρη θα συμφωνησω με τους αποπανω.Η παρε μια 7string η μια βαρυτονη(6 string).Κι εγω το περασα το λουκι παλιοτερα και τελικα συμβιβαστικα με lespaul και d standard με 11ρες με 52ρα πανω για drop c.Aν θες κατι παραπανω ξεχνα τα τρεμολα και το gibson scale.Γλιτωνεις και χρηματα απο τα αποιρα σεταπ και αλλαγες χωρδων μεχρι να βρεις αυτο που θα σε βολεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή νομίζω θα είναι γύρω στα 900$ αλλά εάν η κιθάρα έχει πάνω Hipshot γέφυρα ή evertune θα είναι κοντά στα 1300$. Τουλάχιστον έτσι αναφέρει στο σάιτ του ο Rob. Θα δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε παιδια αλλα νομιζω οτι αυτη η jackson

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_js22_7_dinky_sb.htm?sid=f4ade46844ca03edf8ccc5b95e11667d

 

τουλαχιστον για την ωρα ειναι το καλυτερα value... Τωρα δεν ξερω αν εχετε κατι αρνητικο να πειτε οσοι εχετε καποια εμπειρια παραπανω... Καποτε που εψαχνα πιο φανατικα , ειχα δοκιμασει schecter , ibanez , esp... Οκ οι esp ηταν οι πιο βολικη μακραν... 45αρι nut... Αλλα πολυ ακριβη... Μετα με βολευαν οι ibanez... Αλλα πολυ φαρδυ το μπρατσο τους... Γενικα με βολευουν οι κιθαρες με οχι και τοσο φαρδυ μπρατσο... Δηλαδη το 45αρι nut με βολευει πολυ αλλα που να το βρεις σε φθηνη 7χορδη κιθαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή νομίζω θα είναι γύρω στα 900$ αλλά εάν η κιθάρα έχει πάνω Hipshot γέφυρα ή evertune θα είναι κοντά στα 1300$. Τουλάχιστον έτσι αναφέρει στο σάιτ του ο Rob. Θα δούμε...

 

παει για High end κατασταση αυτη τη φορα.So cool.

 

Αρη οπως ακριβως τα λες... οι 7string τσιμπανε παντα.Τελευταιο πριξιμο και σταματαω.Εχω δει οτι εχεις την soloist usa...θα σου φανει κουτσουρο αυτη 100% εγω ειχα japan και οταν επιασα μια σαν τη δικια σου τρελαθικα...φαντασου αυτη που εχει 200κατι ποση διαφορα θα εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παει για High end κατασταση αυτη τη φορα.So cool.

 

Αρη οπως ακριβως τα λες... οι 7string τσιμπανε παντα.Τελευταιο πριξιμο και σταματαω.Εχω δει οτι εχεις την soloist usa...θα σου φανει κουτσουρο αυτη 100% εγω ειχα japan και οταν επιασα μια σαν τη δικια σου τρελαθικα...φαντασου αυτη που εχει 200κατι ποση διαφορα θα εχει...

 

Το ξέρω ρε συ αλλά τι να κάνω . Θέλω μια κιθάρα να κάνω την δουλειά μου και είμαι σίγουρος ότι την ποιότητα της USA δεν πρόκειται να την βρω ούτε καν στην γκιμπσον που ζητάω σαν ανταλλαγη στην αγγελεια .

 

Πρέπει να πάρω ένα χρέπι αξιοπρεπές να του αλλάξω τα φώτα . Ενα φθηνοκιθαρο αλλά να μην με πονάει το χέρι μου μετά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου